PIONEER A-616 Wibruje i brzęczy

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
karolex500
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2013, 20:17
Gramofon: Pioneer PL-12D II

PIONEER A-616 Wibruje i brzęczy

#1

Post autor: karolex500 »

Witam.

Mój wzmacniacz Pioneer A-616 kiedy nie gra muzyka czasami wydaje brzęczący dźwięk i wibruje lekko obudowa. Dzieje się to chwilowo i przestaje, czasami kilka razy. Czy to normalne czy nie powinno tak być?
Także po podłączeniu gramofonu pod wyjście phono dźwięk nie przechodzi na kolumny, nic nie słychać, a kiedy odtwarzam muzykę z telefonu podłączonego do wzmacniacza to jest normalnie dźwięk. Gramofon podłączony przedwzmacniaczem do komputera działa i muzyka gra normalnie.

Proszę o jakieś podpowiedzi dla nowicjusza i pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PIONEER A-616 Wibruje i brzęczy

#2

Post autor: Wojtek »

karolex500 pisze:Czy to normalne czy nie powinno tak być?
Raczej nie powinno.
karolex500 pisze:Także po podłączeniu gramofonu pod wyjście phono dźwięk nie przechodzi na kolumny, nic nie słychać
Jakiego gramofonu i jakim kablem podłączony?
karolex500 pisze:Gramofon podłączony przedwzmacniaczem do komputera działa i muzyka gra normalnie.
Czyli oprócz wzmacniacza Pioneera masz jeszcze jakiś przedwzmacniacz gramofonowy?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
karolex500
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2013, 20:17
Gramofon: Pioneer PL-12D II

Re: PIONEER A-616 Wibruje i brzęczy

#3

Post autor: karolex500 »

Gramofon Pioneer PL-12D II podłączony kablami chinch do gniazda phono w gramofonie. Posiadam mały przedwzmacniacz, bo używałem go do podłączenia do komputera, bo nie miałem jeszcze wzmacniacza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

PIONEER A-616 Wibruje i brzęczy

#4

Post autor: Wojtek »

Zgaduję że wpięcie zewnętrznego przedwzmacniacza pod AUX w Pioneerze będzie również działało.

Ten Pioneer to nowy nabytek? Od początku tak się dzieje?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
karolex500
Posty: 39
Rejestracja: 16 paź 2013, 20:17
Gramofon: Pioneer PL-12D II

PIONEER A-616 Wibruje i brzęczy

#5

Post autor: karolex500 »

Wzmacniacz używany kupiony jakiś czas temu na allegro, ale dopiero teraz miałem możliwość podłączenia i sprawdzenia czy to gra. Gramofon kupiony parę lat temu, ale grał z komputerem zawsze bez problemu.
Generalnie co do dźwięku jak puszczam muzykę z komputera czy telefonu to nie mam zastrzeżeń, jest wszystko fajnie.
EDIT
Brzęczenie wygląda tak, że są takie trzy przeciągnięte falujące wumwumwum, dwie sekundy przerwy i się powtarza wumwumwum.

EDIT 2

Po wyłączeniu funkcji DIRECT słychać w kolumnach przysłowiowe strzały, przy kręceniu pokrętłami bass, treble też. Czy ja kupiłem złom :oops: ?
korrus
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2014, 10:12
Gramofon: Roadstar RS-5750
Lokalizacja: Łódź

Re: PIONEER A-616 Wibruje i brzęczy

#6

Post autor: korrus »

Wygląda na to że kupiłeś wzmacniacz po przejściach. Przełączniki i potencjometry należałby rozebrać i wyczyścić albo wymienić jeśli czyszczenie nic nie da. Co do braku dźwięku przez wejście phono to być może ktoś uszkodził przedwzmacniacz gramofonowy. Bez oględzin ciężko stwierdzić. Skąd jesteś? Może będę mógł CI pomóc.
ODPOWIEDZ