Sony STR-DG500 -czy to się do czegoś nada?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
notopa
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2016, 19:27
Gramofon: Technics SL-1600mk2
Lokalizacja: Festung Breslau

Sony STR-DG500 -czy to się do czegoś nada?

#1

Post autor: notopa »

Hej. Po wielu dniach zaglądania na forum, przyszedł moment na debiut w postaci pierwszych pytań. Mam gramofon Technics SL-D202 i amplituner jak w tytule. Aby podłączyć gramofon do amplitunera, zakupiłem przedwzmacniacz ART DJ PRE II. Działa, ale że posiadam zestaw głośników 5.1 Jamo z serii E 3, ciężko jest mi stwierdzić czy ten amplituner nadaje się do uzyskania dobrego dźwięku z gramofonu....no i teraz pytania:

Czy sprzedać to wszystko w cholerę i zakupić z pomocą forum wzmacniacz i dobre głośniki? (Będzie wyzwanie, bo do amplitunera mam podłączonych mnóstwo rzeczy takich jakPS3, Nki, Apple TV, CD...)

Czy zostawić amplituner z tym przedwzmacniaczem i wymienić tylko głośniki?

Czy zostawić amplituner i dokupić wzmacniacz zmieniając głośniki? Tylko czy to można jakoś podłączyć?

Jeśli nie wyraziłem sie jasno albo potrzeba doprecyzować coś, to dajcie znać.

BTW- bardzo fajne forum :clap: Zagoszczę tu na dłuuugo.
well of course I'd like to sit around and chat
well of course I'd like to stay and chew the fat
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony STR-DG500 -czy to się do czegoś nada?

#2

Post autor: Wojtek »

Nie rozważasz opcji dołożenia drugiego zestawu dedykowanego do stereo?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Sony STR-DG500 -czy to się do czegoś nada?

#3

Post autor: Regsoft »

notopa pisze:Jeśli nie wyraziłem sie jasno albo potrzeba doprecyzować coś, to dajcie znać.
To Ty określasz czego potrzebujesz oraz to co Tobie się podoba :D
Jeśli potrzebujesz kina domowego i dźwięku wielokanałowego to jakiś amplituner musi zostać.
Do tego ma zestaw wejść cyfrowych które może potrzebujesz do innych urządzeń.

Problem w tym czy jest to dla Ciebie satysfakcjonujące w kwestii muzyki Stereo.
Jeśli nie to albo robisz oddzielny zestaw dla gramofonu (nawet całkowicie analogowy) albo dobierasz kolumny przednie i amplituner tak aby to grało sensownie w trybie dwukanałowym.
Ja w sam raz po testach zostawiłem amplituner : http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12 ... 20#p111120
Ale od początku budowałem kino tak aby mieć również sensownie grające Stereo.

Wracając do kwestii Twojego zestawu.
Jesteś zadowolony ze słuchania płyt CD (oczywiście w trybie Stereo bez ulepszaczy na dwóch kolumnach)?
Jeśli nie to trzeba coś zmieniać.
Możesz zacząć od dokupienia kolumn Stereo (możne je na początek podpiąć jako B do amplitunera) itd.

Jeśli jest ok to ten Technics wraz z Art powinien się zaadoptować na tym samym poziomie.
A jeśli bawi Ciebie ten analog to może stworzysz równoległy system dedykowany dla gramofonu.

Może w ten sposób najprościej odkryjesz co w sam raz chciałbyś docelowo uzyskać ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
notopa
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2016, 19:27
Gramofon: Technics SL-1600mk2
Lokalizacja: Festung Breslau

Re: Sony STR-DG500 -czy to się do czegoś nada?

#4

Post autor: notopa »

Wojtek pisze:Nie rozważasz opcji dołożenia drugiego zestawu dedykowanego do stereo?
Ogranicza mnie miejsce-gdzie upchnąłbym dodatkowe głośniki? Na wzmacniacz miejsce znajdę. Zastanawiam się nad rozwiązaniem typu stereo oraz jakiś soundbar do tv/ps3...nie zgłębiałam jeszcze tematu "soundabrów". Taka mała rewolucja w domu. A może zmienić tylko 2 głośniki i sprawdzić jak to działa w trybie Stereo na tym co mam?
well of course I'd like to sit around and chat
well of course I'd like to stay and chew the fat
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony STR-DG500 -czy to się do czegoś nada?

#5

Post autor: Wojtek »

Zamiast bawić się w wesołe soundbary możesz sobie ogarnąć jakiegoś zewnętrznego DACa, żeby podpiąć wszystkie cyfrowe źródła przez niego do wzmacniacza stereo.

Opcji jest wiele, jak widać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
notopa
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2016, 19:27
Gramofon: Technics SL-1600mk2
Lokalizacja: Festung Breslau

Sony STR-DG500 -czy to się do czegoś nada?

#6

Post autor: notopa »

@Wojtek- i właśnie o coś takiego mi chodziło...całkowicie nie wziąłem tego pod uwagę. To jest coś do czego będę chyba dążył: wzmacniacz (ewentualnie amplituner) stereo, głośniki, DAC. Dokładnie w takie kolejności jak wymieniłem. Zamęczę Was na tym forum...ale z czasem dam coś w zamian ;)
well of course I'd like to sit around and chat
well of course I'd like to stay and chew the fat
ODPOWIEDZ