DJ Pre II - usterka ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Andrzej eF
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2016, 20:30

DJ Pre II - usterka ?

#1

Post autor: Andrzej eF »

Witam. Mam serdeczną prośbę o pomoc. Gramofon Dual 1237 , wkładka Shure 75 , wzmacniacz Onkyo 609. Dokupiłem w/w pre i porażka. Dźwięk jest czysty , ale żeby można było słuchać zarówno pre jak i wzmak muszą być rozkręcone prawie na maksa co daje straszne buczenie. Nie wiem co jest nie dopasowane , ale popsuło mi to humor już na początku zabawy z winylem. Pre jest świeżo kupiony i nie wiem czy wymienić na nowy czy zmienić firmę. Pomóżcie proszę, bo w serwisach nie chcą rozmawiać bez dowozu zestaw (szaleństwo jakieś !!!).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DJ Pre II - usterka ?

#2

Post autor: Wojtek »

Jak łączysz Duala z preampem i preamp z wzmacniaczem? Jak masz ustawiony preamp? Czego używałeś przed zakupem preampa i czy wtedy było OK?
Andrzej eF pisze:Pomóżcie proszę, bo w serwisach nie chcą rozmawiać bez dowozu zestaw (szaleństwo jakieś !!!).
Pomyśl sobie czy mechanik chciałby rozmawiać z Tobą o naprawie auta i kosztach bez zobaczenia auta :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Andrzej eF
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2016, 20:30

DJ Pre II - usterka ?

#3

Post autor: Andrzej eF »

Argument mechanika i auta logiczny ale jak sobie wyobrażasz zabieranie gramiaka , wzmacniacza i pre do serwisu ... ? Przecież to chory pomysł. Jeśli będę miał sugestię co zabrać to zabiorę , ale cały skład taszczyć to jakaś paranoja. Napisałem "ale popsuło mi to humor już na początku zabawy z winylem" więc nic wcześniej nie odpalałem i porównania nie mam. A podłączenie zrobiłem zgodnie z instrukcją producenta pre.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DJ Pre II - usterka ?

#4

Post autor: Wojtek »

Andrzej eF pisze:A podłączenie zrobiłem zgodnie z instrukcją producenta pre.
Czyli?

Odpowiedz na pytania proszę. Te dwa pierwsze, bo trzecie jak rozumiem już odpada.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Andrzej eF
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2016, 20:30

DJ Pre II - usterka ?

#5

Post autor: Andrzej eF »

Pre podłączyłem do wzmaka i gramiaka do pre zwykłymi kupnymi przewodami cinch według opisu na obudowie a pre jak napisałem wcześniej : " żeby można było słuchać zarówno pre jak i wzmak muszą być rozkręcone prawie na maksa".
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DJ Pre II - usterka ?

#6

Post autor: Wojtek »

Piszesz strasznymi ogólnikami, a ja oczekuję konkretów :) Jeszcze raz:

Rozumiem że z gramofonu wychodzą bezpośrednio przewody cinch? Masz przewód uziemiający? Jeśli tak to czy połączyłeś go z preampem?

Do jakiego wejścia po stronie wzmacniacza wpiąłeś preamp?

Jak ustawiłeś preamp? Oprócz pokrętła ma jeszcze dwa przyciski.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

DJ Pre II - usterka ?

#7

Post autor: Regsoft »

Andrzej eF pisze: Pomóżcie proszę
Precyzyjne odpowiedzi na pytania (nawet ze zdjęciami mogą pomóc). Generalnie to pewnie, że nie widzę sensu zabierać wszystkiego ale to wymaga od Ciebie też pomocy na forum. Sprawdź czy na tym samym wejściu wzmak działa ok z innym sygnałem (np. z CD, kompa, mp3 itd). Jeśli tak to zakładasz że może być ok. Sprawdzasz różnicę z pre i bez pre. Jeśli Pre wnosi pewne pogłośnienie to może jest ok. Wtedy przyglądasz się gramofonowi. Wcześniej testowałeś sam gramofon? Uziemienie masz podłączone? Trzeba zawęzić problem. Wrzuć parę fotek. Daj dokładniejszy opis. Wzmak na pewno powinien być ustawiony dużo głośniej niż na CD ale z tym buczeniem coś nie gra. Trochę testów krzyżowych i coś będzie można wywnioskować ...
Andrzej eF
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2016, 20:30

DJ Pre II - usterka ?

#8

Post autor: Andrzej eF »

Piszę ogólnikami , bo jestem całkowitym laikiem.. :). Z gramofonu wychodzą przewody cinch które wpiąłem w wejście pre. Przewód uziemiający również sparowałem z pre. Z pre przewodami cinch wyszedłem na wzmacniacz i wpinałem we wszystkie gniazda dostępne w Onkyo 609. We wszystkich wariantach buczy bez względu na przyciski i pokrętła w pre
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

DJ Pre II - usterka ?

#9

Post autor: chudy_b »

A że się tak głupio zapytam - Zasilanie podłączyłeś do tego pre?
Andrzej eF
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2016, 20:30

DJ Pre II - usterka ?

#10

Post autor: Andrzej eF »

Napisałem , że jestem laikiem , nie wspominałem , że jestem debilem ... :) :) Tak podłączyłem .. :) I w instrukcji napisano , że zielona dioda na pre w przypadku przegłośnienia pali się na czerwono a u mnie prawie maks na pokrętle a tylko czasem mignie na czerwono i daje po oczach jedynie zielono
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

DJ Pre II - usterka ?

#11

Post autor: chudy_b »

Andrzej eF pisze:nie wspominałem , że jestem debilem ... :) :) Tak podłączyłem .. :)
Nie obrażaj się. Juz się tu spotykaliśmy z przypadkami niby zupełnie oczywistymi, ale jednak nie do końca. Zapytać nie zaszkodziło. ;)
Andrzej eF
Posty: 10
Rejestracja: 08 mar 2016, 20:30

DJ Pre II - usterka ?

#12

Post autor: Andrzej eF »

Absolutnie się nie obraziłem...:)
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

DJ Pre II - usterka ?

#13

Post autor: Regsoft »

Andrzej eF pisze:Piszę ogólnikami , bo jestem całkowitym laikiem
Przede wszystkim musisz ustosunkowywać się do pytań. Daj sobie pomóc. Jak nie znasz odpowiedzi to też napisz o tym. Zadałem kilka pytań. Poprosiłem o zdjęcia. Odpowiedziałeś w zasadzie na jedno. Mam się powtarzać? :?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

DJ Pre II - usterka ?

#14

Post autor: Wojtek »

No to mamy zagadkę...

Po pierwsze, dlaczego jest cicho?
Po drugie, dlaczego buczy?

W najgorszym wypadku winne jest okablowanie gramofonu lub wkładka.

Czy masz możliwość pożyczenia od kogoś jakiegoś wzmacniacza z wejściem phono, choćby starego, co by móc się w szybki sposób upewnić że wina leży po stronie gramofonu?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6382
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

DJ Pre II - usterka ?

#15

Post autor: Regsoft »

Wojtek pisze:W najgorszym wypadku winne jest okablowanie gramofonu lub wkładka.
Stawiałbym na wkładkę ale domyśleć się trudno ... tekst i temat jakby sugerowały że wszytko działało do zakupu tego Pre ale człek jest zbyt lakoniczny :roll:
Chwila ... a jak jest z wyjściem w tych Dualach? Czy tam nie powinien być DIN? Może jakaś mierna przeróbka czy przejściówka się rozlutowała?
ODPOWIEDZ