Onkyo A-8250 nie włącza się.

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kopacz
Posty: 46
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:55

Onkyo A-8250 nie włącza się.

#1

Post autor: Kopacz »

Mam taki problem.Wzmacniacz Onkyo A-8250 włącza się,zapala się pomaranczowe podświetlenie włącznika ,ale włącznik zwłoczny(chyba tak to się nazywa) po kilku sekundach od włączenia wzmacniacza tylko "pstryka" raz-dwa razy i się nie włącza.Ta usterka miała początek kilka tygodni temu,ale wtedy przy dwóch,trzech włączeniach włącznik zwłoczny w koncu załapywał i wzmacniacz działał.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Onkyo A-8250 nie włącza się.

#2

Post autor: chudy_b »

Powodów może być bardzo dużo. Nie da się za wiele sensownego napisać bez pomiarów wzmacniacza.
Awatar użytkownika
Kopacz
Posty: 46
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:55

Re: Onkyo A-8250 nie włącza się.

#3

Post autor: Kopacz »

Myślałem o radach jak naprawić włącznik zwłoczny lub ewentualnie połączyć na krótko.Rozkręciłem wzmacniacz popukałem w włącznik zwł. i włączył się.Niestety przy kolejnych włączeniach bez pukania w niego nadal się nie włącza.Będę musiał wylutować go rozebrać i znaleźć przyczynę usterki.Może wystarczy tylko wymienić sprężynę itp.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Onkyo A-8250 nie włącza się.

#4

Post autor: chudy_b »

Kopacz pisze:Rozkręciłem wzmacniacz popukałem w włącznik zwł. i włączył się.Niestety przy kolejnych włączeniach bez pukania w niego nadal się nie włącza
Chyba chodzi Ci o przekaźnik. Jesli pukanie pomaga, to chyba nic innego nie jest uszkodzone. Zamiast go naprawiac, po prostu poszukaj nowego. Tu mają spory wybór : relpol.pl
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Onkyo A-8250 nie włącza się.

#5

Post autor: pan_winyl »

a może to po prostu zimny lut? Jeśli pukanie pomaga, to stawiał bym właśnie na niego.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Kopacz
Posty: 46
Rejestracja: 28 mar 2015, 16:55

Re: Onkyo A-8250 nie włącza się.

#6

Post autor: Kopacz »

Kontynuacja temat.Wyciągnąłem wzmacniacz Onkyo A-8250 z szafy i ...
Lutownicą rozgrzałem luty do płytki "przekaznika" .Po tym zabiegu wzmacniacz zaczął znowu się włączać i działać przy około siedmiu włączeniach.Za ósmym razem już się nie włączył.Następne włączenia i już na zmianę raz się włączał a raz nie.Zostawiłem go na kilka dni i powróciłem z nim do zabawy.
Włączyłem i po 3s wzmacniacz się włączył.Sześć kolejnych włączen i wyłączen przebiegło prawidłowo.Za siódmym razem już się nie włączył.
Proszę o znalezieniu na schemacie omawianego niżej "przekaźnika" żebym wiedział czego mam szukać w sklepach.Schemat wzmacniacza Onkyo A-8250 https://megawrzuta.pl/download/a92ccd61 ... 178c2.html
Po około trzech sekundach od włączenia wzmacniacza ten"przekaźnik" na zdjęciu odpowiada za włączenie się wzmacniacza . Zdjąłem z niego plastikową obudowę.
Po około trzech sekundach od włączenia wzmacniacza ten"przekaźnik" na zdjęciu odpowiada za włączenie się wzmacniacza . Zdjąłem z niego plastikową obudowę.
Załączniki
7.JPG
6.JPG
Częściowo rozebrany przekaźnik.Kiedy wzmacniacz jest wyłączony te górne(wyciągnięte)blaszki przylegają do tych na dole zewnętrznych blaszek.Kiedy wzmacniacz jest włączony i jeśli przekaźnik zadziała prawidłowo to te(wyciągnięte do zdjęcia) blaszki przeskakują z pozycji przylegania z zewnętrznych blaszek do wewnętrznych i wzmacniacz gra.Jeśli przy włączeniu wzmacniacza blaszki nie zmienią pozycji wzmacniacz nie zagra i nie zapali się zielona dioda nad włącznikiem na przednim panelu.Wszystkie blaszki przeczyściłem spirytusem.Sprężynka jest cała.
Częściowo rozebrany przekaźnik.Kiedy wzmacniacz jest wyłączony te górne(wyciągnięte)blaszki przylegają do tych na dole zewnętrznych blaszek.Kiedy wzmacniacz jest włączony i jeśli przekaźnik zadziała prawidłowo to te(wyciągnięte do zdjęcia) blaszki przeskakują z pozycji przylegania z zewnętrznych blaszek do wewnętrznych i wzmacniacz gra.Jeśli przy włączeniu wzmacniacza blaszki nie zmienią pozycji wzmacniacz nie zagra i nie zapali się zielona dioda nad włącznikiem na przednim panelu.Wszystkie blaszki przeczyściłem spirytusem.Sprężynka jest cała.
4.JPG
Widok ogólny.
Widok ogólny.
Jak przekaźnik załapie to wzmacniacz działa co sygnalizuje zapaleniem się zielonej kontrolki na panelu.
Jak przekaźnik załapie to wzmacniacz działa co sygnalizuje zapaleniem się zielonej kontrolki na panelu.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Onkyo A-8250 nie włącza się.

#7

Post autor: chudy_b »

Twój schemat mi się nie otwiera. Na schemacie z hifiengine ten przekaźnik to najprawdopodobniej RL701 odpowiadający za przyłączenie gniazd głośnikowych do wyjść końcówek mocy. Niestety nie mam pełnej sewisówki, czyli listy części. Nie wiem na jakie jest napięcie. Obudowa trochę dziwna. Możesz mieć problem ze znalezieniem zamiennika. Najważniejsze to zmierz napięcie na cewce przekaźnika. Ostatecznie można kupić przekaźnik w innej bardziej typowej obudowie i wlutować go na "pająka". Przekaźników szukaj np. tu: relpol.pl
ODPOWIEDZ