phono w Myryad z142

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
symbiont
Posty: 3
Rejestracja: 24 lut 2016, 10:25
Gramofon: Pro-Ject 1.3 Genie

phono w Myryad z142

#1

Post autor: symbiont »

Przyszło mi na myśl ulepszenie mojego systemu czyli podpięcie zewnętrznego phono preampa do wzmaka Myryad z142. Ale przeczytałem gdzieś na forum zagranicznym, że wbudowany phono preamp jest dobrej jakości i tak na prawdę stosowanie jakiegoś zewnętrznego nie wiele wniesie. Czy może któryś z forumowiczów miał do czynienie z tym sprzętem i mógłby pokusić się o komentarz? Niestety na elektronice i podzespołach się nie znam. Nie mam żadnego schematu do wglądu. Znalazłem jedynie test mojego zestawu > http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacn ... o/845-z142 i zdjęcie w załączniku.
Załączniki
myryad z142.jpg
Pro-Ject 1.3 Genie z wkładką Ortofon 2M red,
Myryad Z142,
Mirage OM 12 bipolar
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

phono w Myryad z142

#2

Post autor: Wojtek »

symbiont pisze:że wbudowany phono preamp jest dobrej jakości i tak na prawdę stosowanie jakiegoś zewnętrznego nie wiele wniesie.
Bzdury. Co to znaczy "dobrej jakości" i jak to się ma do każdej konstrukcji przedwzmacniacza gramofonowego? Nijak, niestety.
symbiont pisze:Znalazłem jedynie test mojego zestawu
Darujmy sobie materiały prasowe :)

Generalnie wiele zależy od budżetu. Przypuszczam że w okolicach 500 złotych i wyżej spokojnie znajdziesz lepszy preamp gramofonowy niż ten wbudowany w Myryad. Może i mniej, ale to tylko przypuszczenie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

phono w Myryad z142

#3

Post autor: darkman »

Symbiont, już najtańszy Cambridge Audio będzie lepszym phono pre niż ten wbudowany. Różnica kolosalna już po pierwszym odsłuchu.
Oczywiście jest też parę innych konstrukcji nawet tańszych, ale podaję przykładowego pewniaka.
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: phono w Myryad z142

#4

Post autor: kangie »

darkman pisze:Symbiont, już najtańszy Cambridge Audio będzie lepszym phono pre niż ten wbudowany. Różnica kolosalna już po pierwszym odsłuchu.
Oczywiście jest też parę innych konstrukcji nawet tańszych, ale podaję przykładowego pewniaka.
Jeśli to nie problem, to proszę o informację na jakiej konkretnie wkładce i jakim ramieniu testowałeś ten sprzęt.
Nie zawsze tak jest, że zewnętrzny preamp jest lepszy od wbudowanych, zwłaszcza tych z epoki.
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
Anderson
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2016, 09:12

phono w Myryad z142

#5

Post autor: Anderson »

Sorry że przerywam, ale jeśli używamy zewnętrznego phono preampa to do jakiego wejścia podpinamy we wzmacniaczu? Do auxa?
Ps. 72, 12-13 Wyzwoli bowiem wołającego biedaka i ubogiego, i bezbronnego. Zmiłuje się nad nędzarzem i biedakiem i ocali życie ubogich.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

phono w Myryad z142

#6

Post autor: darkman »

Rozumiem, że chciałbyś odnieść owo ramię i wkłądkę do domniemanego ramienia i wkładki kolegi Symbionta? Czy jakieś inne konotacje perygrynujesz?

Proszę, jeśli to nie problem, rzecz oczywista o podanie preampów poziomu *500, które były gorsze od wbudowanych, zwłaszcza tych z epoki. Tych które testowałeś oczywiście (sic!). Informacja na jakim ramieniu i konkretnie na jakiej wkładce oraz igle nie będzie bez znaczenia.
Pozdrawiam serdecznie,
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15171
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: phono w Myryad z142

#7

Post autor: darkman »

Laimbeer pisze:Sorry że przerywam, ale jeśli używamy zewnętrznego phono preampa to do jakiego wejścia podpinamy we wzmacniaczu? Do auxa?
Tak. Nie do phono (jeśli masz takie).
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: phono w Myryad z142

#8

Post autor: kangie »

darkman pisze:Rozumiem, że chciałbyś odnieść owo ramię i wkładkę do domniemanego ramienia i wkładki kolegi Symbionta? Czy jakieś inne konotacje perygrynujesz?
Chciałem dowiedzieć się na jakiej podstawie wysnułeś swoje wnioski. Oczywiście nie musisz odpisywać, ale skoro różnica była kolosalna, to chciałem wiedzieć co to było :D
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
KUTI
Posty: 883
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:52
Lokalizacja: Essex

Re: phono w Myryad z142

#9

Post autor: KUTI »

Nie wiem jakiej klasy jest ten Myrard z142 i na ile jest roznudowane w nim Phono. Posiadałem poprzednio Cambridge Audio 651P sekcja MM/MC w porównaniu do Phono integry Onkyo 91xx (żaden wysoki model i nie z epoki) CA było zdecydowanie lepsze pod każdym względem. Porównujac zaś do Sansui AU-D9 i Luxmana L-510 CA klękło, grało to wtedy na Luxmanie PD282, Ortofonie 2M Bronze i wkładce MC/ Coral 777E.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: phono w Myryad z142

#10

Post autor: klin »

symbiont pisze:Przyszło mi na myśl ulepszenie mojego systemu czyli podpięcie zewnętrznego phono preampa do wzmaka Myryad z142. Ale przeczytałem gdzieś na forum zagranicznym, że wbudowany phono preamp jest dobrej jakości i tak na prawdę stosowanie jakiegoś zewnętrznego nie wiele wniesie.
Bardzo dobry pomysł Ci przyszedł do głowy :) Niestety musisz sam spróbować bo ludzie na forach piszą różne rzeczy i często bardzo pomocne ale niestety trzeba to zazwyczaj samemu zweryfikować. Często jednak wbudowane pre są słabe i warto sprawdzić jak się mają w porównaniu z zewnętrznymi konstrukcjami. W przypadku CA jest prosta sprawa bo kupić możesz używkę i potem sprzedać na allegro bez straty. To co usłyszysz to Twoje.

@kangie - mamy takie działy też jak wzmacniacz do 200, 300, 400.... gramofon do 200, 300, 400... Proponuję bys tam zaczął zwracać ludziom uwagę by swoje wypowiedzi na temat sprzętów za każdym razem dokumentowali datą testu, ramieniem, wkładką i własnym nastrojem w chwili testu a już najlepiej selfie ze sprzętem na którego temat się wypowiadają. Myślę, że to będzie dopiero wyznacznikiem czy ktoś może coś polecić czy nie bo inaczej to takie pitolenie bez sensu... Nie wiem tylko czy nadążą z odpowiedziami na temat sprzętów bo tych pytań jest mnóstwo ale pewnie ich wspomożesz swoją wiedzą :)
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

Re: phono w Myryad z142

#11

Post autor: kangie »

klin pisze:@kangie - mamy takie działy też jak wzmacniacz do 200, 300, 400.... gramofon do 200, 300, 400... Proponuję bys tam zaczął zwracać ludziom uwagę by swoje wypowiedzi na temat sprzętów za każdym razem dokumentowali datą testu, ramieniem, wkładką i własnym nastrojem w chwili testu a już najlepiej selfie ze sprzętem na którego temat się wypowiadają. Myślę, że to będzie dopiero wyznacznikiem czy ktoś może coś polecić czy nie bo inaczej to takie pitolenie bez sensu... Nie wiem tylko czy nadążą z odpowiedziami na temat sprzętów bo tych pytań jest mnóstwo ale pewnie ich wspomożesz swoją wiedzą :)
Odpiszę tylko dlatego, że Cię polubiłem i z mego miasta jesteś :)

1) Padła definitywna opinia w sprawie konkretnego sprzętu (słowa "kolosalna" / "pewniaka"), wręcz autor wiadomości ma 100% przekonania, że klocek A jest lepszy od klocka B. Nie neguję tego, ale zadaję pytanie. Zatem pada pytanie na jakie podstawie to wie? Doświadczenia? OK. Mogę przyjąć do wiadomości, że na podstawie doświadczenia, ale... patrz teraz punkt 2.

2) Wiesz, ciężko przejść obojętnie wobec następującej postawy. Gość w innym wątku opisuje wrażenia z testów porównawczych dwóch preampów gramofonowych. Powstaje dość długi elaborat. Sam z ciekawością czytam jakie miał wrażenia z odsłuchów. Jeden z czytelników zapytał o wkładkę gramofonową, z którą został przeprowadzony test. Mija kilka dób. Nie pada konkretna odpowiedź ujawniająca jaka firma i model wkładki. Jaki wniosek można z tego wyciągnąć?

3) Pozwól proszę, że samodzielnie będę decydował w których działach pisać i komu pomagać. Ja nie proponuję Tobie, zatem prośba, żebyś Ty nie proponował mnie. To tak gwoli ścisłości.

P.S. Do dzisiejszego dnia nie odpisałeś mi na jakiej wkładce grasz obecnie. Szkoda, bo chciałem sobie taką wkładkę kupić.
KUTI pisze:Nie wiem jakiej klasy jest ten Myrard z142 i na ile jest roznudowane w nim Phono. Posiadałem poprzednio Cambridge Audio 651P sekcja MM/MC w porównaniu do Phono integry Onkyo 91xx (żaden wysoki model i nie z epoki) CA było zdecydowanie lepsze pod każdym względem. Porównujac zaś do Sansui AU-D9 i Luxmana L-510 CA klękło, grało to wtedy na Luxmanie PD282, Ortofonie 2M Bronze i wkładce MC/ Coral 777E.
I to jest konkretna informacja! KUTI, masz browara :D
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: phono w Myryad z142

#12

Post autor: klin »

kangie pisze:P.S. Do dzisiejszego dnia nie odpisałeś mi na jakiej wkładce grasz obecnie. Szkoda, bo chciałem sobie taką wkładkę kupić.
Nie musisz kupować bo już ją masz :) V15 III
Awatar użytkownika
kangie
Posty: 218
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:55

phono w Myryad z142

#13

Post autor: kangie »

Gratuluję gustu. Świetna wkładeczka i nie dlatego, że ja ją mam, tylko dlatego że jest kultowa, a co ważniejsze - ta kultowość broni się dźwiękiem i jak na moje ucho stanowi poważny dylemat czy aby na pewno MC LO bije na łeb na szyję każdą MM-kę. Takie informacje często można wyczytać w internecie, a ja bardzo lubię łamać pewne stereotypy. Uważam, że ta wkładka daje mnóstwo przyjemności ze słuchania muzyki i w żadnym wypadku nie gra gorzej czy lepiej niż "konkurencja" w postaci MC LO. Gra po prostu "inaczej" i to brzmienie może się podobać.

Tak przy okazji zrobiłem ostatnio fotkę swojej fiszki dołączonej do wkładki. To jest NOS bodajże z 1978 roku z oryginalną nigdy nie graną igłą. Może sęk tkwi w tym niesamowicie ciekawym szlifie igły? Wiadomo, ża gra całość, ale zastanawia mnie jak to jest, że taka MMka tak może zagrać.
klin, czy może masz jakiś papier do swojej wkładki? Bez nerwów, wierzę, że ją masz i nie potrzebuję dowodów ;) Interesuje mnie czy producent formalnie wystawił dokumenty żeby obciążać wkładkę w inny sposób niż podano to u mnie. Dołączam swoje foty.
Załączniki
IMAG0025.jpg
IMAG0030.jpg
IMAG0026.jpg
"Life is too short for boring HiFi..."
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2601
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: phono w Myryad z142

#14

Post autor: Bacek »

klin pisze:@kangie - mamy takie działy też jak wzmacniacz do 200, 300, 400.... gramofon do 200, 300, 400... Proponuję bys tam zaczął zwracać ludziom uwagę by swoje wypowiedzi na temat sprzętów za każdym razem dokumentowali datą testu, ramieniem, wkładką i własnym nastrojem w chwili testu a już najlepiej selfie ze sprzętem
Akurat pytanie o wkładkę jest jak najbardziej sensowne bo w końcu Pre musi być dostosowane do wkładki albo w drugą stronę. W końcu Pre nie pracuje w próżni tylko obrabia sygnał który dostaje z wkładki.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

phono w Myryad z142

#15

Post autor: klin »

@kangie - odpowiedź dałem tutaj:
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=12 ... 15#p120315

@Bacek - masz racje :)
ODPOWIEDZ