Sansui AU-555a - szum

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
harobike
Posty: 30
Rejestracja: 15 lut 2015, 12:35

Sansui AU-555a - szum

#1

Post autor: harobike »

Hej! Właśnie stałem się posiadaczem wzmacniacza Sansui Au-555a dla mojego Duala 621. Robię sobie pierwsze odsłuchy i pojawia się pytanie..
W Radmorze 5102, którego miałem na początku przy włączaniu słychać było transformator, natomiast cisza była w głośnikach, nawet podkręcając głośność na maxa. Włączam sobie teraz Sansuia i transformator jest cichutko, ale za to pojawia się dość spory szum w głośnikach. Zacząłem czytać, że szumy we wzmacniaczu to normalne po przyłożeniu ucha do głośnika wysokotonowego, ale u mnie szum jest słyszalny z metra w głośniku wysokotonowym, a po przyłożeniu ucha do średnich i niskich tonów stwierdzam, że też jest szum.. Czy to normalne, czy jest to oznaka czegoś złego? :(
jdas
Posty: 65
Rejestracja: 04 lut 2016, 19:20

Re: Sansui AU-555a - szum

#2

Post autor: jdas »

Według producenta na wejściu liniowym odstęp od szumu jest 80 dB tak, że nie powinieneś tego słyszeć. Chyba że masz kolumny o bardzo wysokiej efektywności. Ale skoro nie było słychać szumu Radmora to tym bardziej tego wzmacniacza. W tym przypadku stawiam niestety na to, że coś jest z nim nie tak. Czy słychać szum również gdy pokrętło głośności jest na zero? I drugie pytanie, czy poziom szumu zmienia się w sposób znaczący gdy podkręcasz wzmocnienie?
ODPOWIEDZ