Jeżdżący ampli Denon

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Anderson
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2016, 09:12

Jeżdżący ampli Denon

#1

Post autor: Anderson »

Witam, witam, od dawna czytam, ale przyszedł czas na rejestracje i pierwsze pytanie ;)


Mam amplituner Denon DRA-335R, który sam jeździ po różnych źródłach dźwięku.

Sam zmienia ustawienia, czyli gdy gra tuner, np. stację zaprogramowaną na 1, po czym zmienia na 2 kanał, potem na 3 itd. Zwykle słucham trójki, więc ustawiłem trójkę na wszystkich kanałach, przeskakiwanie wtedy nie jest bardzo odczuwalne.

Bardziej wkurza to, że gdy korzystam z wyjścia CD po jakimś czasie zmieni mi na phono, albo odwrotnie. Bywa, że gaśnie wyświetlacz (ten model wyświetla cały czas ustawienia tunera, nawet przy korzystaniu z innych źródeł), wtedy sygnał się urywa i trzeba wyłączyć i włączyć żeby grał dalej. Co ciekawe nie ma reguły po jakim czasie się to stanie, może być wszystko dobrze przez 2 godziny, a czasem po 5 minutach się zaczyna.

Robię próby z różnym ustawieniem, amplituner nie wygląda jakby się przegrzewał, zmieniam źródła zasilania, chociaż jeśli zdarza mu się wyłączyć zupełnie, raczej problem jest poważniejszy niż jakieś zakłócenia.

Ma ktoś jakieś sugestie od czego zacząć?
dzięki, pozdrawiam
Ps. 72, 12-13 Wyzwoli bowiem wołającego biedaka i ubogiego, i bezbronnego. Zmiłuje się nad nędzarzem i biedakiem i ocali życie ubogich.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41604
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jeżdżący ampli Denon

#2

Post autor: Wojtek »

To brzmi jak jakieś grube uszkodzenie układu cyfrowego :(

Tak było od początku czy stało się z czasem?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jeżdżący ampli Denon

#3

Post autor: chudy_b »

Wojtek pisze:To brzmi jak jakieś grube uszkodzenie układu cyfrowego
Nie koniecznie grube. Na pewno warto wzmacniacz dokładnie wyczyścić z kurzu. Jesli jest zawilgocony lekko, to może dawać takie dziwne efekty. Przydałoby sie takze skontrolowac napięcia wychodzące z zasilacza.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Jeżdżący ampli Denon

#4

Post autor: pan_winyl »

Albo masz poltergaista w domu. To może być poltergaist typu emerytki z pilotem w reku, która nigdy nie ogląda do końca jednego programu (za wyjątkiem m jak miłość) tylko skacze po programach co 30 sekund.
To może być to.
Zwykle słucham trójki, więc ustawiłem trójkę na wszystkich kanałach, przeskakiwanie wtedy nie jest bardzo odczuwalne.
to jest dobry tekst. Odczuwam w nim taką rezygnację pełną. Rezygnację a zarazem akceptację stanu zastanego... groźnie.

Generalnie zgodzę się z Wojtkiem, procesor będzie uszkodzony, spalony/przegrzany. Naprawa raczej nieopłacalna (w granicach 170 zł, bazując na kosztorysie przedstawionym mi ostatnio przy podobnej historii tyle że z tunerem).
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Anderson
Posty: 106
Rejestracja: 04 lut 2016, 09:12

Jeżdżący ampli Denon

#5

Post autor: Anderson »

Ja mam takie szczęście do zakupów, nawet nowe rzeczy potrafię "wylosować" z półki walnięte :shock:
Ps. 72, 12-13 Wyzwoli bowiem wołającego biedaka i ubogiego, i bezbronnego. Zmiłuje się nad nędzarzem i biedakiem i ocali życie ubogich.
ODPOWIEDZ