Rega Fono MM mkII odsłuch

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Rega Fono MM mkII odsłuch

#1

Post autor: darkman »

Właśnie przesłuchuję tytułową wersję
Rega Fono MM mkII. Preamp brytyjskiej konstrukcji dedykowany tylko dla wkładek MM.
Wielkość: trochę mniejszy niż A5 (o jakieś 2 -3 cm)
Tył: dwa 2x2 wejscia RCA, RGD, zasilanie 24V, odległości gniazd - dobre, nie za ciasno - wtyczki różnych interkonektów mają się dobrze,
Zasilacz dedykowany: Rega 24V (Rega PSI)
Przód: dioda REGA, czerwona, wł/wy jednopunktowy,
Poza tym zero regulacji,


Parametry -> dostępne w sieci, jednak zwróćcie uwagę, że w większość dealerów i sprzedawców powiela błędne dane dotyczące
Input sensitivity (podaję prawidłowe) = 1,7 mV for 200 mV output
RIAA: lepiej niż -,+0,2dB 100Hz - 100kHz

Brzmienie:
Pierwsze wrażenia z mojej strony to typowa i jednoznaczna analogowość, rasowe brzmienie starych klocków, ciepło i równowaga.
Brak bolesnego czasem uderzenia podbiciem gainu. Tu orbitowanie bardzo delikatne i subtelne.
Dźwięk nie męczy i nie nuży.
Na moje ucho sound rodem z lampowych wzmaków, powściągliwy i lekko jakby wycofany. Podoba mi się.
Basy zaakcentowane i nie przesadne wydają się być naturalne w odbiorze. Nie ma w tym brzmieniu nic z korekcji, jest neutralność. Tego oczekiwałem.
Osobiście nie lubię gdy brzmienie zjada na śniadanie wszystko co jest dookoła, ale samo w sobie jest nie strawialne i montonne przez swoją pseudo nad doskonałość. Tu mamy równowagę. Pełną elegancji i klasyki gatunku.
Coś kapitalnie przyjemnego, bez fajerwerków i wodotrysków. Radość z muzyki.
A z kapitalności to jeszcze i absolutna cisza międzykanałowa, zasadniczo 100% ciszy w ciszy. Żadnych szumów, brumień. Nic.
Szczegółowość, detaliczność jak dla mnie wystarczająca, ale nie jestem detalistą. Raczej hurtownikiem ciepłych klimatów z dekadencką myszką i tak tu chyba jest właśnie.

Wady? Minusy?
Co mi się nie podoba - jeszcze nie wiem do końca.
- pewnie cena czyli jak zwykle :|
- raczej słaby zasilacz - to znaczy przydałby się lepszy, cienki kabelek zasilania,
+ - odnoszę wrażenie, że to brzmienie trochę drzemie, a zatem jest szansa na lepszy sound przy alternatywnej bardziej wkładce
[odsłuch robię na Sumico Pearl, M97B, M44MB i 2MRed] będzie bardziej dyskutowalny, a jakość no.. cóż inna zapewne.
Jutro kilka innych wkładek ze średnicy cenowej, bo na takim teście własnym najbardziej mi zależy akurat w tej sesji.
- Rega gra najbardziej chyba średnicą, a w każdym razie brak dominacji wysokich tonów (uf.. co za ulga, inne preampy okropnie mnie wymordowały tym parametrem) .

cdn,
Na dziś tyle,
wrócę jutro po kolejnej sesji dla tego urządzenia.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Rega Fono MM mkII odsłuch

#2

Post autor: darkman »

Aha foty zrobiłem poglądowe, wrzucę tu:
[jutro]
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rega Fono MM mkII odsłuch

#3

Post autor: Wojtek »

Dzięki za recenzję :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#4

Post autor: zbyszek1982 »

darkman pisze:- Rega gra najbardziej chyba średnicą, a w każdym razie brak dominacji wysokich tonów (uf.. co za ulga, inne preampy okropnie mnie wymordowały tym parametrem)
Możesz napisać jakie preampy?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Rega Fono MM mkII odsłuch

#5

Post autor: darkman »

Koledzy jeszcze nie skończyłem. Będzie druga część i fotografie. (akurat ten model nie jest jakoś specjalnie recenzowany na rynku, więc pomyślałem by się z Wami podziałkować moimi osądami).

Zbyszku tak, ale w tej drugiej części. Nie bardzo mam w tej chwili pomysł na punkt odniesienia, a nie chciałbym wymieniać innych urządzeń, tak by mogło powstać światło nieco pejoratywne w odbiorze. Coś jednak wymyślę.
(To zresztą co zacytowałeś, to opinia bardzo indywidualna i nie obiektywna z mojej strony. Nie lubię gdy dźwięk mnie męczy i staje się centrum uwagi spraw wszelakich. Takie jest moje uwarunkowanie natury priorytetowej. Chętnie jak powiadam jednak się ustosunkuję do tak postawionej kwestii.)
pozdrawiam,
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#6

Post autor: zbyszek1982 »

Ok, to czekam na ciąg dalszy. Jestem ciekaw czy coś się pokryje z moimi obserwacjami.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#7

Post autor: darkman »

A, już nie wróciłem do tematu. W sumie dla mnie wartość w sensie cena jakość tego urządzonka to tak 750-800 pln.
To tylko jakieś fotki poglądowe, bo akurat trafiłem na nie zachowane:
Tył:

Brzmieniowo ciepełko trochę w stronę takiej konstrukcji testowej @missego (lampka pełna), która wygląda tak w wersji poglądowej dla znajomych. marek miał zmieniać lampę, tę dużą i coś tam. Jak wygląda teraz nie wiem, bo widziałem fajne klocki na fotach z jego shagu, ale to inna bajka.
To srebrne to Nuda full of zasadzkas czyli moja, Se' gra i jest mega.

Jeszcze z LAR`em wtedy porównywałem, ale to już gdzieś opisywałem i były tarcia, nawet jednego gościa mam do dzisaj w ignorowanych i już tam pozostanie bo też go lubię :D



Tu jeszcze jakiś badziew, ale nie byo co porównywać (Dynavex). Strasznie cienki Bolo:

IMG_0259.JPG
Dynavex hybryda z lampką coś jak PJ-y, słabowity dość, ale nie drogi,

Nie po kolei mi fotki weszły, ale poznacie co jest co? Zapewne. Rega na focie pierwszej - tył i ostatniej - front.
Załączniki
IMG_0257.JPG
IMG_0253.jpg
IMG_0260.JPG
IMG_0258.jpg
Ostatnio zmieniony 05 maja 2016, 14:07 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#8

Post autor: klin »

Darkman przehandluj tego Lara na jakiś porządny aparat fotograficzny! ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#9

Post autor: darkman »

Klin, kto to kupi, jak to gra tak jak fotografuje ten aparat co nim robiłem? :D .. Qurde, Stary ale się narazilismy Myszorowi.. lecę po flaszkę.. e nie dwie od razu kupię, co by dwa razy nie biegać.
(no to stare foty z telefonu, już go nie mam, ale obiecałem kiedyś Zbyszkowi to wciskam - darujcie bezumnemu, plissss.. )
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#10

Post autor: klin »

Kupią, kupią...u nas nie ma za bardzo innego rozsądnego ("fabrycznego") sprzętu do 2K.
Z Myszorem pewnie za niedługo odsłuchamy Lara z Nudą i się przekonamy jak wygląda to porównanie. Już prawie pół roku się do tego zabieramy ale jak już się zabierzemy to... :obscene-drinkingcheers:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#11

Post autor: darkman »

No pewnie, że nie ma. Sprzęcior wart uwagi.

Całą zimę trzymałem go na balkonie, żeby się dało zejść z ceny przy sprzedaży. :text-bravo:
Jan.J
Posty: 13
Rejestracja: 05 lis 2012, 13:16

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#12

Post autor: Jan.J »

Możesz jakoś porównać Rege do Lara?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Rega Fono MM mkII odsłuch

#13

Post autor: darkman »

To nie łatwe, bo to zupełnie inne phono pre. Ocena moja byłaby totalnie subiektywna.
Natomiast nie wiem czego oczekujesz po phono pre?
Porównać można jedynie Regę i sekcję MM LAR. Rega obsługuje tylko wkładki MM. Swoje wrażenia z LAR opisałem w innym miejscu forum, ale na codzień LARwę użytkuje kolega @Myszor z forum, który ma obcykane też inne pre z tej półki i na pewno się chętnie podzieli wrażeniami.
Co do Regi, to nie zmieniłbym ani jednego słowa w tym co napisałem powyżej(hash1). LAR jest w tym kontekście znacznie bardziej dominujący w sensie ataku dźwiękiem. Regę można przyrównać trochę do lampy. LARa nie.
ODPOWIEDZ