Marantz 4230. Trzaski i mocne szumy na prawym kanale

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
vintage_82
Posty: 45
Rejestracja: 07 gru 2012, 20:57

Marantz 4230. Trzaski i mocne szumy na prawym kanale

#1

Post autor: vintage_82 »

Witam,
zacznę od tego, że oddałem do regeneracji głośniki z Altusów 140. Kolumny nigdy wcześniej nie były do podłączone do mojego wzmaka.
Po założeniu i podłączeniu wszystko grało jak należy przez jakieś dwie godziny. Po tym czasie podczas odtwarzania pojawiły się mocne trzaski i szumy nie do zniesienia. Na początku sądziłem, że to placki, ale okazało się, że nie. Po ustawieniu vol na zero, okazało się, że prawy kanał dalej szaleje. Efekty słychać na filmie.
Problem nie występował do momentu podłączenia Altusów. Zbiegło się to również w czasie z założeniem nowej igły. Testowałem na innym zestawie kabli i oczywiście, na innych kolumnach. Na słuchawkach, po wyłączeniu głośników, to samo. Ewidentnie wzmak.
Miał ktoś z szanownych kolegów i koleżanek taki problem?
Pozdrawiam.

https://youtu.be/GRFg27PfqT0
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Marantz 4230. Trzaski i mocne szumy na prawym kanale

#2

Post autor: chudy_b »

Upewnij się, że te trzaski nie są związane z potencjometrami czy przełącznikami. Jesli nie, to dalsza diagnostyka jest już bardziej skomplikowana. Nie wiem czy chcesz się bawić w elektronika.
korrus
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2014, 10:12
Gramofon: Roadstar RS-5750
Lokalizacja: Łódź

Marantz 4230. Trzaski i mocne szumy na prawym kanale

#3

Post autor: korrus »

Ten Marantz to już leciwy sprzęt i jeśli nic przy nim nie robiłeś ani nie jest po renowacji to wymaga solidnego przeglądu. Być może to tylko jakiś potencjometr ale i tak warto do niego zajrzeć. Skąd jesteś ?
Awatar użytkownika
vintage_82
Posty: 45
Rejestracja: 07 gru 2012, 20:57

Re: Marantz 4230. Trzaski i mocne szumy na prawym kanale

#4

Post autor: vintage_82 »

korrus pisze:Ten Marantz to już leciwy sprzęt i jeśli nic przy nim nie robiłeś ani nie jest po renowacji to wymaga solidnego przeglądu.
W zasadzie to kupiłem go dwa i pół roku temu, niby po przeglądzie i renowacji.
Dotychczas bez problemów.
korrus pisze:Być może to tylko jakiś potencjometr ale i tak warto do niego zajrzeć.
Tu należy dodać, że widoczne i słyszalne na filmie rzeczy dzieją się bez mojego udziału, tzn. potek vol na zero i tylko obserwacja. Rączki w kieszeniach i wzmak sam tak się bawi.
korrus pisze:Skąd jesteś ?
Mieszkam w pięknym mieście Opole ;)
korrus
Posty: 67
Rejestracja: 04 kwie 2014, 10:12
Gramofon: Roadstar RS-5750
Lokalizacja: Łódź

Marantz 4230. Trzaski i mocne szumy na prawym kanale

#5

Post autor: korrus »

W takim razie trzeba go otworzyć i dokładnie sprawdzić. Zacząć od sprawdzenia czy nie ma zimnych lutów i uszkodzonych kondensatorów w torze audio.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Marantz 4230. Trzaski i mocne szumy na prawym kanale

#6

Post autor: kaf »

Przyjrzyj się przełącznikowi wyboru kolumn. Jeśli trzaski nagle pojawiły się we wszystkich kanałach, to nie jest to wina potencjometru. Ja bym zaczął standardowo od zasilacza i zimnych lutów, pewności połączeń kabli między płytkami. Kondensatory w torze sygnałowym póki co sobie daruj..... to nie one.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
ODPOWIEDZ