NUDA i op-ampy

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lopek3
Posty: 1334
Rejestracja: 15 sty 2016, 21:46
Gramofon: SL-5300, PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDA i op-ampy

#166

Post autor: lopek3 »

Jeszcze ich nie wstawiłem. Nie miałem czasu.
Technics SL-5300 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > Canton Quinto 520
Sony PS-X60 > Shure V15 III + VN-35HE > Nuda Mini > Onkyo A-8670 > AudioPro Avanto FS20
My Discogs
Rekiniasty
Posty: 384
Rejestracja: 10 maja 2017, 16:35
Gramofon: PL-70 L II
Lokalizacja: Prawa Wawa

Re: NUDA i op-ampy

#167

Post autor: Rekiniasty »

ahaja pisze:
12 lut 2018, 13:24
https://photos.app.goo.gl/trPPnQVTfNoWHut83

U góry zdjęcia jest 1 sekcja MC. Rezystor 4k02 a obok niego miejsce na kondek oznaczony C. To jest to miejsce. Wartość około 220pF obudowa 1206.
Witam, ja po prośbie :)
moja nuda dual mono łapie szum a'la radiowy na mc, czy w niej też jest możliwość dołożenia kondensatora ?
jeżeli tak to gdzie szukać/lutować gada ? :D

pozdr
Załączniki
nuda_mc.JPG
Micro Benz Glider S, Dynavector 20x2L, AT33ML/OCC, Denon 103R, EAR834P, Accuphase E-408 + AD 50, JM Lab Mini Utopia
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDA i op-ampy

#168

Post autor: restimek »

Ponieważ cały czas gonie króliczka kupiłem sobie takie o to opampy
Na plus mogę powiedzieć że są bardzo małe jak na dyskretne. Bez problemu mieszczą się na szerokość w nudzie mini, oraz na wysokość w mojej niskiej obudowie.

Edit 20.12.2020

Do tej pory po testach kilku OPów ostatecznie siedziałem na OPA627 w sekcji MM (Denon Dl-301Mk2 + SUT Denon AU320). OPA wydawał mi się taki wypośrodkowaniem wszystkich cech które szukałem. Ale mimo to w niektórych jasno nagranych płytach drażniło mnie coś w wysokich rejestrach. Nie było to IGD, po prostu jak płyta była za jasno nagrana to na górze jakoś tak wszystko się zlewało. Nie umiem tego do końca nazwać... po prostu coś mi nie pasowało - drażniło. Co ciekawe w sekcji MC gdy wsadziłem OPA627 plus OPA604 to one nawzajem fajnie się uzupełniały i tego problemu nie było.
Ale wróćmy do tych nowych opów.

"Muzg audio" v1.2

W porównaniu do OPA627 góra jest dużo bardziej uporządkowana, szczegółowa. A mimo to nie drażni jest ładnie zaokrąglona. Bas jest bardziej stanowczy i schodzi niżej. Dodatkowo doszły bardzo wyraźne wokale. Zwłaszcza brzmienie sybilantów - "s" brzmi bardzo wyraźnie i jak z CD. Do tego polepszyła się scena - zrobiła się szersza. Jedyne co bym troszkę poprawił to środek. Ale to tak minimalnie - bo nie brzmi on źle ... nie jest tak skopany jak w Bursonach V6 które brzmiały szeroko ale sucho i szybko wylądowały w szufladzie. Po prostu zlampizowany CD w którego dźwięku się zakochałem skrzywił trochę sposób w jaki chcę odbierać środek :P

Rozmiarowo również idealnie pasuje do nudy, zwłaszcza że mam niską obudowę :)

Generalnie bardzo podoba mi się ten nowy opamp i zagości na dłużej w mojej Nudzie mini :)
Załączniki
IMG_8003-kopia.jpg
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ