NUDA i op-ampy

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: NUDA i op-ampy

#61

Post autor: dale »

A gdzie ja pisałem o najlepszych dla moich uszu? Wojtku, czytajmy ze zrozumieniem :) Jeśli mamy z tym problemy, nie bójmy się zapytać - pomogę, wyjaśnię, jeśli będzie trzeba rozrysuję. Ja wiem że poniedziałek i pada... można mieć humor pod zdechłym Azorkiem, ale to jeszcze nie powód żeby starać się być złośliwym w stosunku do interlokutora. Prawda?

Pytałem o wzmacniacze operacyjne najlepsze (powiedzmy obiektywnie, bardzo dobre, bo zaraz usłyszę że najlepsze to tylko z NASA :) ) jeśli chodzi o jakość, o parametry. Ewentualnie jakie Konstruktor by włożył do swojego egzemplarza. Nie chcę znaleźć się w sytuacji kiedy kupię kości czy układy które będą mi coś wycinały z pasma, albo zaniżały parametry całego zestawu.

Zaś jeśli chodzi o wrażenia, fajnie by było mieć wszystko. I dynamikę z dużym detalem i wyraźną scenę i detaliczny bas i ciepło... (teraz jestem naiwny - świadomie, bo zdaję sobie sprawę że trudno to pogodzić). Ale z racji tego że nuda będzie napędzała lampę, liczę że to właśnie lampa doda ciepło.

Zapytam też z innej strony, jakich zestawów próbowaliście i jakie zostały, a co się nie podobało w tych które odpadły?
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDA i op-ampy

#62

Post autor: ahaja »

Ja już pisałem:
MM - OPA627
MC - 1 >> LME49990/LME49710/OP27 2 >> OPA627
Dlaczego?
Bo to gra bardzo dobrze i równo. Poza tym nie problemów z offsetem i innych.
AD797 bym nie wsadził bo sa z nimi problemy. Mimo, że są nisko szumne ... ale pracują dobrze tylko jeśli w pętli NFB mają niską impedancję a poza tym maja bardzo duże szumy prądowe.

Zerkając w noty aplikacyjne widać, że wraz ze wzrostem wzmocnienia spada pasmo przenoszenia. Bardzo.
Teraz pytanie jak się zachowają takie nazwijmy to dyskretne opampy przy wzmocnieniu rzędu 1000 (60dB)?

Ps.
Gra zasilanie. Tak ja uważam. Wtedy nawet tania kostka zagra. Krok wyżej - trzeba by upgradować/zmienić zasilanie. ;-)
Jak złożycie swoje Nm i wsadzicie takie kostki o jakich pisałem to kopnijcie się do audio składu, weźcie do porównania dowolny pre phono za +-4kzł i porównajcie ...
;-)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: NUDA i op-ampy

#63

Post autor: Wojtek »

dale pisze:
04 gru 2017, 11:23
A gdzie ja pisałem o najlepszych dla moich uszu? Wojtku, czytajmy ze zrozumieniem :)
Ośmieliłem się domyślić, ze skoro szukasz "idealnych" op-ampów do swojej NUDY to szukasz je dla siebie, ergo dla Twoich uszu.
Jeśli to nieprawda to pardą oczywiście... aczkolwiek byłoby to moim zdaniem co najmniej dziwne :morda:
dale pisze:
04 gru 2017, 11:23
Zaś jeśli chodzi o wrażenia, fajnie by było mieć wszystko. I dynamikę z dużym detalem i wyraźną scenę i detaliczny bas i ciepło... (teraz jestem naiwny - świadomie, bo zdaję sobie sprawę że trudno to pogodzić).
Uff, czyli jednak dobrze zrozumiałem.
ahaja pisze:
04 gru 2017, 13:16
Gra zasilanie. Tak ja uważam. Wtedy nawet tania kostka zagra. Krok wyżej - trzeba by upgradować/zmienić zasilanie. ;-)
To swoją drogą.

dale, ja nie żartuję, Twoje pytanie jest z tej samej kategorii jak szukanie idealnego gramofonu, wkładki, kolumn, wzmacniacza, itd.
Nie jest prawdą że laboratoryjny sprzęt z kosmicznymi parametrami... gra najlepiej dla wszystkich i ze wszystkim.
Warto być tego świadomym zamiast się niepotrzebnie obrażać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2395
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: NUDA i op-ampy

#64

Post autor: dale »

Heh, nie obrażam się :) Cieszę się również że nie zdołałem obrazić Ciebie, choć "pojechałem trochę grubo" - przepraszam.

To o tym czego oczekuję - co bym chciał uzyskać, napisałem niezależnie od jakości - w sytuacji kiedy były by różne kości o tej samej jakości elektronicznej. Ale ok, dzięki odpowiedzi Krzysztofa wiem co zamawiać :) może w przyszłości, jeśli będę w stanie wyłapać różnice, coś zmienię. Ale to długa droga przede mną :)

Dzięki za pomoc i dobre słowo :).
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: NUDA i op-ampy

#65

Post autor: ahaja »

Set takich kości jakie wymieniłem kosztuje 120-150zł. Zależnie gdzie się kupuje i jaką wersję.
Plus 4 sztuki do stabilizatorów.
Nie jest to więc mało, ale też nie trzeba brać pożyczki.

Z kolei grzebanie w zasilaniu to są konkretne pieniądze. I nie mam tu na myśli wymiany jakiś kondensatorów czy innych bzdur.
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: NUDA i op-ampy

#66

Post autor: MISSE »

oj tam

zamiast OPA627 zawsze można OPA637 oczywiście tanio nie będzie

dla oszczędnych warto mieć w zapasie NE5534 choć nie TI i wszystkie nowe klony, ale leciwe Signeticsy i może wasz tor MM błyśnie

U sprzedawcy AUDEN wiadomo gdzie
jest LME49990 i OPA1611 i ADA4610 można popróbować choć uwaga jak dla OPA637
Awatar użytkownika
burz
Posty: 58
Rejestracja: 10 lis 2012, 14:48
Gramofon: Rega Planar 8

Re: NUDA i op-ampy

#67

Post autor: burz »

Też staccato i też przegoniły 627 ;)
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: NUDA i op-ampy

#68

Post autor: MISSE »

burz pisze:
07 gru 2017, 00:11
Też staccato i też przegoniły 627
w sensie ceny na pewno

jeśli wszystko jest ok zbudowane to ORYGINALNE OPA627 ciężko załatwić
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDA i op-ampy

#69

Post autor: restimek »

Przyszły dziś zamówione Bursony.

Przesyłka nieco podejrzana bo na kartce w pudełku nr sn jest zamazany… A zeby gwarancja od Bursona działała to trzeba się chyba zarejesterowac - bede musiał to wyjąsnić

W kopercie zaadresowanej do mnie była druga koperta od jakiegoś kolesia zaadresowana do sprzedawcy i dopiero w niej pudełeczko z opampami.

Nie będę się wypowiadał o jakości dzwieku bo muszę się osłuchać…
Powiem tylko tyle że działa. Nie ma żadnych zakłocen itp.

Dodatkowo po zamontowaniu nie zauważyłem że opampy były już obsadzone w podstawki. I wsadziłem je razem z dodatkowymi- niepotrzebnymi - podstawkami. Musiało coś źle stykać bo dzwięk był jak z kiepskiej stacji radiowej. Byłem przerażony. Ale po wyjeciu podstawek jest już ok.

NIestety jak na załaczonej fotce widać - czerwona kostka z przelacznikami zawadza i nie da się do konca wsadzić opampu. Dodatkowo są nie co za wysokie przez co nie mogę przykręcic pokrywy… muszę pomyślec o jakims ekstenderze
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDA i op-ampy

#70

Post autor: restimek »

IMG_2809a.jpg
restimek pisze:
08 gru 2017, 21:02
Przyszły dziś zamówione Bursony.

Przesyłka nieco podejrzana bo na kartce w pudełku nr sn jest zamazany… A zeby gwarancja od Bursona działała to trzeba się chyba zarejesterowac - bede musiał to wyjąsnić

W kopercie zaadresowanej do mnie była druga koperta od jakiegoś kolesia zaadresowana do sprzedawcy i dopiero w niej pudełeczko z opampami.

Nie będę się wypowiadał o jakości dzwieku bo muszę się osłuchać…
Powiem tylko tyle że działa. Nie ma żadnych zakłocen itp.

Dodatkowo po zamontowaniu nie zauważyłem że opampy były już obsadzone w podstawki. I wsadziłem je razem z dodatkowymi- niepotrzebnymi - podstawkami. Musiało coś źle stykać bo dzwięk był jak z kiepskiej stacji radiowej. Byłem przerażony. Ale po wyjeciu podstawek jest już ok.

NIestety jak na załaczonej fotce widać - czerwona kostka z przelacznikami zawadza i nie da się do konca wsadzić opampu. Dodatkowo są nie co za wysokie przez co nie mogę przykręcic pokrywy… muszę pomyślec o jakims ekstenderze
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: NUDA i op-ampy

#71

Post autor: chudy_b »

A ty to do MM wsadziłeś. Myślałem że szukasz wkładki MC.
restimek pisze:
08 gru 2017, 21:02
Dodatkowo są nie co za wysokie przez co nie mogę przykręcic pokrywy
Możesz spróbować obniżyć płytę montażową, albo poszukać niższych tulejek dystansowych pod płytki. Te co tam teraz są mają 5mm. Wszystko zależy o ile op-ampy sa za wysokie. Pisałes że mają 30mm. Kondensatory w zasilaczu mają chyba 32mm i się mieszczą.
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDA i op-ampy

#72

Post autor: restimek »

Póki jeszcze Denon nie przyszedł - a pewnie jeszcze troche to potrwa to nie moglem sie powstrzymac by nie przetestowac tego w MM ;)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: NUDA i op-ampy

#73

Post autor: restimek »

chudy_b pisze:
08 gru 2017, 21:13


Możesz spróbować obniżyć płytę montażową, albo poszukać niższych tulejek dystansowych pod płytki. Te co tam teraz są mają 5mm. Wszystko zależy o ile op-ampy sa za wysokie. Pisałes że mają 30mm. Kondensatory w zasilaczu mają chyba 32mm i się mieszczą.

A to da sie ją obnizyć ? Jak ?
Pisałem że mają 30mm bo tyle podane było na stronie. Hmm ale i tak bede musial zastosowac extender jakis...Bo nawet jak je przeniose do sekcji MC to tam tez bedą zawadzać o czerwoną kostkę z przełązcnikami i przez to nie będą wsadzone do końca... moze taki jak ten:

Obrazek

Tylko jakos to rozmieścić estetyczniej

ps. pytanie jeszcze - znalazłem taka tabelkę pokazującą maxymalne obciązenie prądowe, moj model to jest V5 -- czy jest on zgodny z nuda ?
https://farm5.staticflickr.com/4258/355 ... a0e4_o.jpg
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: NUDA i op-ampy

#74

Post autor: chudy_b »

restimek pisze:
08 gru 2017, 22:23
A to da sie ją obnizyć ? Jak ?
Płyta jest w tej chwili przykręcona przez otwory bez regulacji. Ale obok zdaje się są prostokątne długie otwory do których możesz przełozyć śruby i uzyskać regulację. Pytanie, ile musisz obniżyć, bo za dużo to sie nie da.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4007
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: NUDA i op-ampy

#75

Post autor: chudy_b »

restimek pisze:
08 gru 2017, 22:23
znalazłem taka tabelkę pokazującą maxymalne obciązenie prądowe
??? Możesz zacytować po angielsku o jaki parametr Ci chodzi?
ODPOWIEDZ