amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mecenas
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2013, 18:17
Gramofon: dual 604 special

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#1

Post autor: mecenas »

Witam.Chciałem podłączyć do tego aplitunera gramofon,jednakże mam w nim wyjście chinch zamontowane,a w unitrze jest din5.Więc kupiłem kabel din5-chinch podłączyłem to ze sobą i działa prawy i lewy kanał,ale jest brumienie co może wynikać z złego rozplanowania podłączenia masy w kablu.Może ktoś wie jak dokładnie jest rozplanowane podłączenie kanałów oraz masy w tym amplitunerze.Proszę o dokładne opisanie najlepiej z rysunkiem.
Gramofon dual 604 z obudową z 601/Akai am-32/Unitra at-9100/kolumienki miltony osiemdziesiątki/kabelki z miedzi beztlenowej
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

aplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#2

Post autor: zbyszek1982 »

Jak jest wejście DIN to masy sygnałowe i masa gramofonu wchodzą środkowym pinem we wtyczce. Skoro gramofon ma chinche to pewnie ma też kabelek masy. Trzeba tę masę podpiąć do amplitunera. Najlepiej pod jakąś śrubkę na obudowie.
Awatar użytkownika
mecenas
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2013, 18:17
Gramofon: dual 604 special

aplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#3

Post autor: mecenas »

Gramofon nie ma masy osobno wyprowadzonej jeno pod czincze jest podpięta masa(boczne blaszki),gdyż w tym dualu 604 też było kiedyś wejście din5 i zostało zmienione na chinch.
Gramofon dual 604 z obudową z 601/Akai am-32/Unitra at-9100/kolumienki miltony osiemdziesiątki/kabelki z miedzi beztlenowej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

aplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#4

Post autor: Wojtek »

Czyli ktoś źle przerobił okablowanie gramofonu :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: aplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#5

Post autor: zbyszek1982 »

mecenas pisze:Gramofon nie ma masy osobno wyprowadzonej jeno pod czincze jest podpięta masa(boczne blaszki),gdyż w tym dualu 604 też było kiedyś wejście din5 i zostało zmienione na chinch.
W takim razie kup wtyczkę DIN i zrób tak jak było oryginalnie.
Awatar użytkownika
mecenas
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2013, 18:17
Gramofon: dual 604 special

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#6

Post autor: mecenas »

panie Wojtku,czincze są dobrze zmasowane :) gdyż na innych wzmacniaczach nie ma tego problemu co na unitrze.Byłem w sklepie i gość sprawdził iż masa w kablu jest na środkowym bolcu rozdzielona-czyli na trzecim.A w unitrze masa na kóry jest podawana?
Zbyszek zostane przy czinczach gdyż większość wzmacniaczy jakie podłączam właśnie takie mają wejścia.Najlepsze dla mnie jest właśnie zastosowanie przejściówki...tylko nie wiem trzemu tak brumi hehe.
Gramofon dual 604 z obudową z 601/Akai am-32/Unitra at-9100/kolumienki miltony osiemdziesiątki/kabelki z miedzi beztlenowej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#7

Post autor: Wojtek »

Zdziwiłbym się gdyby się okazało, że wejścia DIN5 w Unitrze nie trzymały się standardu.

Wina stoi pewnie po stronie adaptera (który olewa masę), a nie amplitunera.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mecenas
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2013, 18:17
Gramofon: dual 604 special

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#8

Post autor: mecenas »

:naughty: Na wzmacniaczach akai i jvc ten sam gramofon działa bez zadnych problemów,więc wykluczyłem tą możliwość.
Gramofon dual 604 z obudową z 601/Akai am-32/Unitra at-9100/kolumienki miltony osiemdziesiątki/kabelki z miedzi beztlenowej
Awatar użytkownika
Krzysztof_67
Posty: 111
Rejestracja: 10 sty 2013, 11:39
Lokalizacja: Łódź

Re: amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#9

Post autor: Krzysztof_67 »

mecenas pisze:Byłem w sklepie i gość sprawdził iż masa w kablu jest na środkowym bolcu rozdzielona-czyli na trzecim.A w unitrze masa na kóry jest podawana?
Jeśli nikt w tym nie grzebał to AT9100 ma masę na środkowej (3) dziurce gniazda DIN oraz na obudowie tego gniazda (zgodnie ze standardem).
Możesz opisać to brumienie? Czy jest tak głośnie, że przeszkadza w słuchaniu muzyki?, czy brumi tylko przy podłączonym gramofonie?, może brumi w jakiejś konkretnej pozycji ramienia? Co się dzieje kiedy dotykasz metalowych elementów gramofonu?.
Generalnie AT9100 ma dość dziwnie usytuowane gniazdo gramofonu i stąd bierze się także sporo zakłóceń, nie liczył bym na ciszę w tym sprzęcie...
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#10

Post autor: Wojtek »

mecenas pisze::naughty: Na wzmacniaczach akai i jvc ten sam gramofon działa bez zadnych problemów,więc wykluczyłem tą możliwość.
Przy nich też używałeś adaptera cinch-DIN5? To jakieś wersje na niemiecki rynek? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mecenas
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2013, 18:17
Gramofon: dual 604 special

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#11

Post autor: mecenas »

Wojtek pisze:
mecenas pisze::naughty: Na wzmacniaczach akai i jvc ten sam gramofon działa bez zadnych problemów,więc wykluczyłem tą możliwość.
Przy nich też używałeś adaptera cinch-DIN5? To jakieś wersje na niemiecki rynek? :)
Oczywiście nie-ale analogicznie myśląc jeśli przy połączeniu chinch-chinch w jvc i akai nic nie brumi to na unitrze też nie powinno gdyż gdyby masa źle była wypuszczona w dualu to na jvc i akai też powinien być taki problem co na at-9100.
Gramofon dual 604 z obudową z 601/Akai am-32/Unitra at-9100/kolumienki miltony osiemdziesiątki/kabelki z miedzi beztlenowej
Awatar użytkownika
mecenas
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2013, 18:17
Gramofon: dual 604 special

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#12

Post autor: mecenas »

Krzysztof 67 więc to się zgadza z wyprowadzeniem masy.Przeszkadza przy słuchaniu,szczególnie jak się podgłośni.Tak tylko jak jest gramofon podłączony to słychać tak syk,jakby zakłócenia na lini:)A jak zacznie się kręcić talerz to ten syk przybiera na sile.Tym samym kablem podłączyłem cd pod wejście tape i wtedy działa bez zarzutu.Dotykanie gramofonu np. na ramieniu nic nie powoduje hehe.A może któś z użytkowników ma taki sprzęt i by sie mógł wypowiedzięć czy ten sek ,który skazi moją wspaniałą muzykę jest częścią też ich problemu?
Gramofon dual 604 z obudową z 601/Akai am-32/Unitra at-9100/kolumienki miltony osiemdziesiątki/kabelki z miedzi beztlenowej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#13

Post autor: Wojtek »

mecenas pisze:Oczywiście nie-ale analogicznie myśląc jeśli przy połączeniu chinch-chinch w jvc i akai nic nie brumi to na unitrze też nie powinno
Tak myślałem. Nie zrozumiałeś mnie. Przy Unitrze korzystasz z adaptera cinch-DIN5, tak? Bo Unitra ma gniazda DIN5? Skoro tak to nie ma mowy o takim samym połączeniu jak przy JVC czy Akai, bo do równania dochodzi dodatkowy przewód (przejściówka). Tak więc nie wiem co w tym analogicznego ani logicznego, skoro jest różnica w warunkach ;)
mecenas pisze:Tym samym kablem podłączyłem cd pod wejście tape i wtedy działa bez zarzutu.
To o niczym nie świadczy.

Masz przejściówkę nieprzystosowaną do współpracy z gramofonem. Dlatego daje to w rezultacie taki sam efekt jakbyś po stronie gramofonu uciął uziemienie.
Nie wiem jak gość w sklepie "sprawdzał" czy masa w ogóle idzie przez przejściówkę skoro objawy wskazują na coś zupełnie innego.

Nie miałbyś tego problemu gdybyś miał odseparowany przewód masy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
mecenas
Posty: 39
Rejestracja: 26 sie 2013, 18:17
Gramofon: dual 604 special

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#14

Post autor: mecenas »

Gośc sprawdzał miernikiem tą masę:) tzn czy jest połączenie między środkowym bolcem we wtyczce din5 a zewnętrzną blaszką na czinczach.Zrozumiałem gdy piszesz iż jest to inna sytuacja niż w przypadku połączenia bezpośredniego do chinch w jvc i akai .Lecz moja logika się opiera na tym iż jęsli w gramofonie dual jest masa podpięta pod jego chinche i kabel -przejściówka przekazuje to połączenie do unitry(a ztego co logicznie wywnioskowałem z tej dyskusji i swoich wiadomości tak powinno być )to nie może brumić lub chociaż to brumienie wynika z innego powdu niż z braku masy.
Gramofon dual 604 z obudową z 601/Akai am-32/Unitra at-9100/kolumienki miltony osiemdziesiątki/kabelki z miedzi beztlenowej
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

amplituner unitra 9100 - problem z podłączeniem masy

#15

Post autor: Wojtek »

mecenas pisze:tzn czy jest połączenie między środkowym bolcem we wtyczce din5 a zewnętrzną blaszką na czinczach
Zakładam że ów zewnętrzna blaszka to nadal element przejściówki, a nie wtyczki kabla wychodzącego z Duala :) W sensie że poszedłeś do elektronika z samą przejściówką, a nie gramofonem.

Jeśli tak to nie możesz mieć pewności, że Twoja przejściówka faktycznie przewodzi masę do Unitry. Nie ma bardziej prawdopodobnego źródła opisanego problemu i nie da się tego obalić zgadując.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ