Sansui AU-719 Problem z jednym kanałem

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Sansui AU-719 Problem z jednym kanałem

#1

Post autor: Roju »

Udało mi się zakupić na niemieckim eBay-u wzmacniacz Sansui AU-719. Właśnie wczoraj dotarł do mnie niestety mam mały? problem. Nie działa mi prawy kanał w kolumnie ale tylko po wybraniu tunera radiowego jako źródła dźwięku. Po wybraniu np. Phono, AUX albo Tape wszystko działa prawidłowo. To samo dzieje się po wyłączeniu kolumn i odsłuchu przez słuchawki. Tutaj także wszystko jest ok - natomiast po wybraniu tunera radiowego dźwięk jest słyszalny tylko w jednej słuchawce.
Jest jeszcze jedna dość dziwna rzecz. Kiedy przekręciłem potencjometrem balansu w prawo i zwiększyłem głośność wzmacniacza do maksimum to w tym kanale było słychać bardzo cicho dźwięk z tunera a dodatkowo słyszalny był przebijający się dźwięk z odtwarzacza CD. Dodatkowo potencjometr balansu lekko trzeszczy. Co może być tego przyczyną i czy jest to duża usterka? A może wystarczy dać wzmacniacz do serwisu w celu przeczyszczenia i konserwacji elementów? W miarę możliwości prosiłbym o jakąś pomoc czy poradę ponieważ nie znam się na tym zbytnio i nie wiem czy otwierać spór ze sprzedającym. Poniżej wrzucam kilka zdjęć poglądowych wnętrza tego Sansui, które na szybko zrobiłem telefonem.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Sansui AU-719 Problem z jednym kanałem

#2

Post autor: pawel0777 »

Prawdopodobnie czyszczenie wszystkich przełączników i potencjometrów rozwiąże problem...zresztą w takich wiekowych sprzętach to nieuniknione i warto to zrobić.
Czy otwierać spór ze sprzedawcą tego nie doradzę po nie znam szczegółów transakcji ;)
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Sansui AU-719 Problem z jednym kanałem

#3

Post autor: chudy_b »

Jeśli działa na innych źródłach to dobra wiadomość. Sam wzmacniacz jest sprawny. Problem najprawdopodobniej jest w doprowadzeniu sygnału z gniazda TUNER do przełącznika wejść. Albo jakiś przewód się urwał, albo sam przełącznik nie kontaktuje. Psiknięcie jakimś kontaktem powinno rozwiązać problem, podobnie jak z trzeszczącym potencjometrami.
Sporu ze sprzedawcą bym nie zakładał, bo usterka jest błaha, a za odsyłkę wzmacniacza musiałbyś trochę zapłacić.
Awatar użytkownika
Roju
Posty: 91
Rejestracja: 03 lis 2012, 12:49
Gramofon: Technics SL-1600

Re: Sansui AU-719 Problem z jednym kanałem

#4

Post autor: Roju »

Dzięki za szybki odzew. No to mnie trochę uspokoiliście, bo już myślałem, że to coś znacznie poważniejszego. Tym bardziej, że sam egzemplarz z zewnątrz jest bardzo zadbany jak spod igły, bez żadnych rysek i szkoda by było go odsyłać. Mam znajomego serwisanta więc oddam go do przeczyszczenia i mam nadzieję, że będzie ok.
ODPOWIEDZ