Uziemienie Radmora 51...

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Uziemienie Radmora 51...

#1

Post autor: Marekbroda »

Wiem co chcecie powiedzieć,Radmor to lipa itd... Wiem Wiem.Nie jestem audiofilem(jeszcze)i pasuje mi dźwięk Radmora i gramofonu Saba.Jedyny problem w tym że Radmor ,nie ma uziemienia jak seria 54.. więc ja jako laik mam mały problem.Pytanie.Uziemienie byle gdzie byle do obudowy ,czy jest jakiś patent ?Nie znalazłem nic na forum dla tego pytam.Saba po podłączeniu bez uziemienia brumi na całego. Dzięki za info.
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Uziemienie Radmora 51...

#2

Post autor: kaf »

Możesz przykręcić zacisk uziemienia gramofonu to śruby mocującej dolną blachę obudowy, sam to kiedyś praktykowałem i działa.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: Uziemienie Radmora 51...

#3

Post autor: Marekbroda »

Czyli byle do ramy się przymocować.Kaf czy rozumiem słowo< kiedyś >że sprzedałeś Radmorka przejściówkę(foto )?
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Uziemienie Radmora 51...

#4

Post autor: chudy_b »

Marekbroda pisze:Radmor to lipa itd... Wiem Wiem
Guzik wiesz ;)
Marekbroda pisze: Radmor ,nie ma uziemienia jak seria 54.. więc ja jako laik mam mały problem.Pytanie.Uziemienie byle gdzie byle do obudowy ,czy jest jakiś patent ?
Jest z tym problem. Jeśli nie chcesz robić krzywdy Radmorowi, to można spróbować podłożyć masę z tyłu między górną część z gniazdami i dolną. One są skręcone wkrętami. Można tam włożyć widełki przewodu masowego. Problem w tym, że ta blacha jest lakierowana, więc masa może nie łapać. Można też przylutować przewód wewnątrz do masy i wyprowadzić go na zewnątrz z jakimś złączem. Możesz też podłożyć przewód masowy pod dowolną śrubkę od spodu.

Jak godzisz się na świętokradztwo :D to wywierć otwór w dolnej części tylnej obudowy i dobierz odpowiedni blachowkręt. Będzie pełna profeska ;)
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: Uziemienie Radmora 51...

#5

Post autor: Marekbroda »

Jeeeeezuuuuuuu.Wiertarka i Radmor :twisted: Aż mnie ciary przeszły.Jestem w kwestii Radmorów (mam ich 5!!)serii 51... ortodoksem ,więc nie wchodzi w rachubę wiercenie.Wyprowadzę przewód od ramy ,myślę że to wystarczy.
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Uziemienie Radmora 51...

#6

Post autor: chudy_b »

Marekbroda pisze:Jestem w kwestii Radmorów (mam ich 5!!)serii 51... ortodoksem
Ja jednego zrobiłem na współczesny sprzęt do użytku na codzień (jest duży wątek o tym na forum) - wymiana stereodekodera, dołożenie protecta, regeneracja obudowy. A drugiego staram się utrzymać w oryginale, nie jest to proste. Pół roku szukałem czarnych gałek i panela. Aktualnie nie mogę skręcić obudowy, bo body, panel, obudowa z trzech egzemplarzy za cholerę nie chcą do siebie pasować.

Marekbroda pisze:Wyprowadzę przewód od ramy ,myślę że to wystarczy.
Jasne że wystarczy, sprawdź tylko czy na pewno masz masę na tym wyprowadzonym przewodzie. Opcja 1 - połączenie z ekranem głowicy. Ekran raczej na pewno jest spięty z masą. Opcja 2 - ustanie brumienia. Jakieś minimalne może zostać, ciężko z tym walczyć.
Awatar użytkownika
kaf
Posty: 373
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:44
Lokalizacja: Sosnowiec

Uziemienie Radmora 51...

#7

Post autor: kaf »

chudy_b pisze:Opcja 1 - połączenie z ekranem głowicy. Ekran raczej na pewno jest spięty z masą.
Masa głowicy to właśnie kabelek z widełkiem na końcu, który jest przekręcony wewnątrz odbiornika do ramy.
Marekbroda pisze:Wyprowadzę przewód od ramy ,myślę że to wystarczy.
Tak będzie najlepiej, po co kombinować jak nic tam nie trzeba przerabiać. Wywracasz odbiornik do góry dnem, odkręcasz jedną śrubkę trzymająca spodnią blachę do ramy, wkładasz widełek między blachę a łeb śrubki, zakręcasz i gotowe.
Marekbroda pisze:czy rozumiem słowo< kiedyś >że sprzedałeś Radmorka przejściówkę(foto )?
Przejściówke? Nigdy nie miałem 5100 z trzyczęściową obudową. Mam na półce 5102, ale nie używam go, zastąpiła go wieża Radmor 5502. Napisałem "kiedyś", bo kiedyśtam miałem gramofon Yamahy, który miał uziemienie wyprowadzone na osobnym kabelku i musiałem je przyłączyć w sposób wyżej opisany. Teraz już nie mam tego gramofonu, tylko inny.
Revox B 150, Revox B 260, Revox B 226, Marantz CD 74, Philips CD303, Miida M 6000 P + AT 20SLa, Radmor LS10
Awatar użytkownika
Marekbroda
Posty: 55
Rejestracja: 25 paź 2014, 13:57
Gramofon: SABA 350

Re: Uziemienie Radmora 51...

#8

Post autor: Marekbroda »

Dzięki bardzo za wszystkie rady.Problem został rozwiązany w 100%.
PS.Przejściówka - 5102 z Polskimi (zielonymi) wskaźnikami:) oczywiście w/g mnie.Pozdrawiam.
SABA 350 full automatic- to nie szwedzki samochód z automatyczna skrzynia biegów.
ODPOWIEDZ