Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Wzmacniacz stereo czy przedwzmacniacz lampowy ?

#16

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

Czy mógłbym się podczepić pod temat?
Witam wszystkich na forum, jestem tu pierwszy raz, zawsze musi być ten pierwszy raz.
Jakiś czas temu oszalałem na punkcie dźwięku z winyli.
Ostatnio miałem możliwość odsłuchu na pożyczonym lampowym przedwzmacniaczu gramofonowym budowy jakiejś rodzimej produkcji.

Tu was rozczaruje bo mam zestaw kina domowego jednak właściwie używanym go wyłącznie do stereo.
Posiadam ampli Sony 3 letni za około 800 zł (teraz na pewno mniej, ale obecnie nowy by pewnie tyle kosztował) z którego jestem raczej średnio zadowolony.
Natomiast jak pożyczyłem ten lampwoy przedwzmak to oczy mi się otworzyły. (a raczej uszy)

I tu pytanie czy kupować sam przedwzmak lampowy ( http://allegro.pl/vincent-pho-700-salon ... 46743.html lub http://allegro.pl/vincent-pho-8-salon-d ... 08705.html ) Vincent PHO-700 czy PHO-8? Czy może lepiej wymienić ampli na coś droższego/lepszego albo w ogóle na wzmacniacz stereo i przy okazji kupić lampowy przedwzmak gram.?
Czy w moim wypadku da cokolwiek wymiana amplitunera na lepszy czy lepiej zainwestować w przedwzmacniacz gramofonowy lampowy?


Ogólnie rzecz biorąc żałuje kupna kina domowego, chociaż przyznam że moje kolumny podłogowe stereo KODA są jak najbardziej w porządku, chociaż dzisiaj za cenę całego zestawu kina wziąłbym jedynie dwie kolumny stereo.


Zastanawiam się czy jest jakaś możliwość uruchamiania jednocześnie takiego wzmacniacza stereo razem z TV - tzn. że TV wysyła sygnał włączania do wzmacniacza tak jak to robi po HDMI tylko właśnie w tym rzecz że wzmak stereo nie ma HDMI. Chodzi tu tylko o wygodę i przyzwyczajenie związane z używaniem amplitunera z hdmi. Czy jakikolwiek wzmak stereo coś takiego posiada? Czy np. ten ma taką możliwość - CAMBRIDGE AUDIO AZUR 351A?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#17

Post autor: Wojtek »

PumpkinAndHoneyBoney pisze:Tu was rozczaruje bo mam zestaw kina domowego jednak właściwie używanym go wyłącznie do stereo.
Czyli bez sensu :)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:albo w ogóle na wzmacniacz stereo i przy okazji kupić lampowy przedwzmak gram.?
Tak lepiej.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:chociaż przyznam że moje kolumny podłogowe stereo KODA są jak najbardziej w porządku
Ojoj... Szkoda że oprócz preampa lampowego nie słyszałeś też konkretniejszych kolumn, ale to już inny temat.
Swoją drogą, słyszałeś jakikolwiek inny przedwzmacniacz gramofonowy poza tym wbudowanym w swoje ampli KD i tym tajemniczym lampiakiem? ;) (zgaduję, że nie)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Czy np. ten ma taką możliwość - CAMBRIDGE AUDIO AZUR 351A?
Sprawdź czy ma HDMI :) Jeśli nie ma to nie bardzo.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#18

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

Dzięki Wojtek za odpowiedź. Prosiłbym o cierpliwość.

Mogą sobie kolumny być i za 5-10k zł. Ja aktualnie nie mam tyle kasy i nie mam zamiaru tyrać na to.

Nie słyszałem nic poza tranzystorem za 100 zł a tym pożyczonym lampowym za około 1000zł i wcale nie czuje się z tym źle.

Chciałem zapytać czy jest sens zostawania przy tym ampli Sony i kupowania sobie dobrego przedwzmacniacza gramofonowego?


HDMI - to wobec tego Wojtek - wiem że to śmieszne było pytanie - HDMI dla mnie służy jedynie jako szyna do równoległego włączania amplitunera z telewizorem :).


Bardzo proszę jeszcze raz o odpowiedź czy jest sens kupowania samego przedwzmaka gramofnowego lampowego bez zmiany amplitunera? Czy więcej da sama wymiana amplitunera czy to nic nie da jeśli chodzi o JAKOŚĆ dźwięku z winyla. Mam wrażenie że mój amplituner w tym wypadku służy tylko do podbijania sygnału jako końcówka mocy. Nie chcę wywalać pieniędzy na nowy amplituner/wzmak jak mi to nie da żadnej poprawy jakości - a wiem że przedzwmak gramofonowy dał.


Zapewne jeśli chodzi o pytania związane z zakupami to do działu zakupów mam się udać.
Dodam tylko że mam dosyć ganiania za jakością dźwięku i chciałbym złożyć coś sensownego za rozsądne pieniądze. Nie potrzebne mi Ferrari do jazdy do pracy 10 km dalej. Wiem że mógłbym w tym wypadku sobie kupić słuchawki. Mam wrażenie że każdy pędzi coraz bardziej ku lepszej jakości, ja zapewne usłyszę tą różnicę dźwięku w kolumnach za 60 000 zł ale nie w tym rzecz żeby kupować cały browar żeby się piwa napić. Owszem jak kogoś stać... gdybym się uparł to pewnie bym kupił takie za 10k zł. Po prostu mi już zaczyna pasować dźwięk z moich Koda za 1300 zł i wydaje mi się że zagrałyby lepiej na lepszym wzmaku/przedwzmaku. Tylko co najpierw kupić wzmak czy przedwzmak? Pytanie czy wydać 2k na przedwzmak czy 5k na wzmak i przedwzmak? Wole jak najmniej.


Przygoda z audio jest fascynująca. Ale nie chcę wpadać w przesadę (i w długi też).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#19

Post autor: Wojtek »

PumpkinAndHoneyBoney pisze:Prosiłbym o cierpliwość.
Ależ ja jestem cierpliwy, jak mało kto tutaj :)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Nie słyszałem nic poza tranzystorem za 100 zł a tym pożyczonym lampowym za około 1000zł i wcale nie czuje się z tym źle.
Nie powinieneś. Chciałem się tylko zorientować jaką masz skalę porównawczą.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Bardzo proszę jeszcze raz o odpowiedź czy jest sens kupowania samego przedwzmaka gramofnowego lampowego bez zmiany amplitunera?
Nie, wg mnie nie ma.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Czy więcej da sama wymiana amplitunera czy to nic nie da jeśli chodzi o JAKOŚĆ dźwięku z winyla?
Myślę że zmiana wzmacniacza ogółem może polepszyć brzmienie, nie tylko dźwięku z gramofonu.

Swoją drogą, jaki gramofon i wkładka?
Sięgam po swoją winylową kulę i przy jej pomocy przepowiadam, że będzie to PJ Debut z Ortofon 2M Red. Trafiłem?
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Zapewne jeśli chodzi o pytania związane z zakupami to do działu zakupów mam się udać.
Tak jest :)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Tylko co najpierw kupić wzmak czy przedwzmak? Pytanie czy wydać 2k na przedwzmak czy 5k na wzmak i przedwzmak? Wole jak najmniej.
Może 1-2k na wzmak (bez HDMI), a resztę zostawić sobie np. na płyty? Względnie na kolumny :) Może coś jeszcze, o czym nie wiemy.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Przygoda z audio jest fascynująca. Ale nie chcę wpadać w przesadę (i w długi też).
Zgadza się. Na razie krążymy blisko przystani i się zastanawiamy czy za horyzontem będzie sztorm (przesada) czy też spokoje wody (coś sensownego).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#20

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

Ponownie dzięki za odpowiedź, zaskakująco szybką bo miałem właśnie napisać jaki mam sprzęt.

Gramofon Dual CS 415 (prawdopodobnie CS415-2)
wkładka, tutaj Cię zmartwię, bo nie wiem dokładnie - AudioTechnika "biała". Mam zamiar wymienić na droższą i o dziwo gdybyś chciał wiedzieć to nie na żadnego Ortofona bo za bardzo kojarzy mi się z Dj'ką a miałem gramofony z DD do imprezowania - no ale to nie moja bajka i pozbyłem się.

Amplituner dokładnie Sony STR-DH520
Wiem że smutek, ale głupi byłem i chciałem spróbować kina domowego. Za głośno za dużo, zbyt nachalnie.

SACD Sony SCD-CE595
Do tego akurat by się przydał nowy wzmak ewentualnie amplituner.
Ale pomimo wyjścia surround to i tak korzystam tylko ze stereo.

Kolumny frony Koda K5000F z serii K5000. Dodatkowo czasem włączany jest sub z tejże serii.




Głośniki mają podwójne gniazda ale nie wiem jak to wykorzystać. Sub też coś takiego ma ale nie wiem czy się wyrzuca kable z suba na fronty czy o co chodzi.


Jeśli chodzi o przedwzmacniacz który chciałem nabyć to ten Vincent za 1990 zł

Wzmak myślałem o Cambridge audio za 3000 zł z serii Azur ale nie wiem czy nie lepiej wziąść jakiś amplituner tyle że droższy/lepszy.

Co do sztormu czy lekkiej bryzy to. wole powoli i nie wszystko na raz. Po kolei pokupować bo na raz to nie dam rady.

Nie chce mi się już zostawiać na płyty. Winyli mam ze 50 a CD z 350 i nosze się z zamiarem uszczuplenia kolekcji :)
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#21

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

Coś czuje że znowu będę grzebał w temacie i nic z tego nie wyjdzie dobrego tylko wydane pieniądze.

Bardzo możliwe że wymienię całe kino na stereo.
Tylko z tego względu żeby się przekonać o tym że będzie lepiej brzmiało.
Czy to ma sens, zapewne nie jak wszystko co wiąże się z ciągłą wymianą. W moim wypadku jestem zadowolony z dźwięku jednak nie na tyle żeby nie myśleć o czymś lepszym - denerwują mnie głośniki kina domowego których kompletnie nie używam.


Chciałbym coś co by dobrze grało. Nie wiem czy z tym wzmakiem i przedwzmakiem dobrze myślę, myślałem też o jakiś frontach typu Paradigm albo coś powyżej 2500-3000 zł co by mi dobrze zagrało.


Chciałbym najpierw popytać zanim się wybiorę do sklepu na zakupy albo na odsłuch. Nie chce mi się wchodzić na ślepo i wybierać bo sprzętu jest kupa a ja wolałbym się czymś zasugerować.



Apropo innych kolumn, mam jeszcze KRK RP6. Tak do zabawy w muzyka.



A jak się będę pozbywał zestawu kina to co z nim zrobić, gdzie sprzedać i ile takie coś jest warte? - ma 4 lata.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#22

Post autor: Wojtek »

PumpkinAndHoneyBoney pisze:Gramofon Dual CS 415 (prawdopodobnie CS415-2)
Ło kurczaki, myślałem że razem z winylową kulą zaniżyłem przepowiednię, a tu się okazuje że mocno przedobrzyłem :D

Panie kochany, jakiekolwiek rozmowy na temat wymiany sprzętu na lepszej klasy i lampowych przedwzmacniaczy pod kątem lepszego dźwięku z płyt winylowych tracą sens jeśli sercem wszystkiego ma być jeden z najbardziej budżetowych i okaleczonych gramofonów.

Tak więc odstaw resztę pomysłów na bok (ok, może poza zmianą amplitunera KD na wzmak stereo, to nie musi czekać) i szukaj dla siebie innego, lepszego gramofonu. Jeśli ważny jest design i pod tym kątem wybrałeś Duala CS 415 to zainwestuj w CS 455. Obojętnie czy nowy czy używany.

Wtedy dopiero będziemy mogli poważnie rozmawiać o reszcie.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:kładka, tutaj Cię zmartwię, bo nie wiem dokładnie - AudioTechnika "biała"
Czyli AT-3600. Innej na tym gramofonie nie zastaniesz.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Mam zamiar wymienić na droższą
Powodzenia z tym zamiarem :)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:i o dziwo gdybyś chciał wiedzieć to nie na żadnego Ortofona bo za bardzo kojarzy mi się z Dj'ką
Całkiem niesłusznie. Ortofon robi zarówno zestawy klubowe jak i HiFi.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:a miałem gramofony z DD do imprezowania - no ale to nie moja bajka i pozbyłem się.
I zmieniłeś na tego Duala? Ojoj. Siekierki na kijek :)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Głośniki mają podwójne gniazda ale nie wiem jak to wykorzystać. Sub też coś takiego ma ale nie wiem czy się wyrzuca kable z suba na fronty czy o co chodzi.
Poczytaj o bi-wiringu.

Sub do stereo nie powinien być potrzebny. Jeśli bez suba fronty Kody brzmią słabo to mam kolejny dowód dlaczego powinieneś przemyśleć kwestię zmiany i tego elementu ;)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Wzmak myślałem o Cambridge audio za 3000 zł z serii Azur ale nie wiem czy nie lepiej wziąść jakiś amplituner tyle że droższy/lepszy.
Musi być nowy? Amplituner stereo może mieć sens tylko jeśli słuchasz radia.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Nie chce mi się już zostawiać na płyty. Winyli mam ze 50 a CD z 350 i nosze się z zamiarem uszczuplenia kolekcji :)
To jest sens się bawić w sprzęt skoro nie zamierzasz powiększać kolekcji? :)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Coś czuje że znowu będę grzebał w temacie i nic z tego nie wyjdzie dobrego tylko wydane pieniądze.
Czemu nic?
PumpkinAndHoneyBoney pisze:A jak się będę pozbywał zestawu kina to co z nim zrobić, gdzie sprzedać i ile takie coś jest warte? - ma 4 lata.
Wystawić na allegro od złotówki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#23

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

Myślałem o wzmaku Vincent VINCENT SV-237
nie wiem czy ten czy model niższy. A może coś z używek? Myślałem o hybrydzie
A jak ma być tranzystor to znowu pod uwage wchodzi preamp Vincenta.

Gramofon mi się podoba :). No ale cóż.... Tak to jest jak się nie zna człowiek.
Lubie automaty, bo jestem leniuchem.

KODY i bez suba dobrze dają, ale to jest inny temat i na koniec.
Na razie interesuje mnie wzmak a tego jest cała masa i nie wiem co wybrać.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#24

Post autor: Wojtek »

Robi się bardzo niepoważnie. Chcesz wydać ponad 7k na nowy wzmak hybrydowy, a resztę zostawić?
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Lubie automaty, bo jestem leniuchem.
Nic w tym złego.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#25

Post autor: MISSE »

wzmacniacz za 7k super

ale na każdy klocek też musisz mieć 7k

a na gramofon 7k + 7k wkładka

o sens nie pytaj
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#26

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

W tym rzecz że jakoś mi się nie chce 7k wydawać.
Myślałem że się skończy na razie na samym preampie ale tu mi Wojtek sugeruje że trzeba koniecznie wzmak wymienić.

Jak się taka hybryda zachowuje? Pewnie tak samo po włączeniu trzeba czekać 10 minut aż się lampa nagrzeje?


Nie rozumiem też dlaczego niektóre tańsze ampy/preampy mają po kilka lamp a taki Vincent za 7k ma jedną. Czy ta jego lampa jest jakaś specjalna, bo rozumiem że zapewne sama budowa tego sprzętu jest warta takich pieniędzy. Nie wydaje mi się żeby lampa była aż tak koszmarnie droga.

Dzięki Wojtek że mnie uświadomiłeś że w moim gramofonie nie można sobie wymienić wkładki.


Tak naprawdę to nadal wolałbym kupić preamp do gramofonu. Za miesiąc/dwa kupić wzmak a później gramofon.
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#27

Post autor: klin »

Tam jest więcej lamp ale w okienku pokazali tylko jedną ;)

Ja bym proponował zbadać temat lamp na innym forum bo to bardzo rozległy temat... Może tutaj:
http://www.audiostereo.pl/lampa_k9.html

Co do przedwzmacniacza - może faktycznie na poćzątek spróbuj z jakimś polecanym na forum preampem (Cambridge za ok. 500 zł?) i to niekoniecznie lampowym...dobre lampowe są znacznie droższe i ja bym od czegoś takiego nie zaczynał. Przeglądnij forum a na pewno coś fajnego znajdziesz.
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Re: Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#28

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

Wojtek pisze:Robi się bardzo niepoważnie. Chcesz wydać ponad 7k na nowy wzmak hybrydowy, a resztę zostawić?
Napisałem wyżej że za bardzo nie chcę. Chodzi o to że widzę tu na forum że ludzie mają różny budżet na takie sprawy.
7k za hybryde której na oczy nie widziałem i nie wiem jak się zachowuje to sporo. Wymieniłem tak na szybko to co mi wpadło w oko.
Mógłbym wziąść jakiegoś Vincenta za 2k i preamp za 2k. Mógłbym wziąść wzmak CambridgeAudio za 2-3k.

Przecież dobrze wiemy że nie pójdę i nie kupię sobie od razu wszystkiego nowego.
Moje Kody mogą ci się nie podobać bo to nie Dali np. tylko jakieś chinole. Nic na to nie poradzę, ja dodam od siebie że za swoje pieniądze brzmią dobrze, no ale nie ma tu sensu rozmawiać jak ja słuchałem głośników za 1200 zł a ty pewnie z o wiele wyższej półki z również z podobnym wzmacniaczem.
Kupuje na to co mnie stać i to co mi się podobało. Dodam tylko że jak 5 lat temu te Kody kupowałem to słuchałem głośników z tego przedziału cenowego i nie chciałem nawet słuchać droższych bo bałem się że wywalę za dużo kasy. Cóż dzisiaj widzę że był to błąd ale nie mam zamiaru się karać bo całkiem całkiem pasują mi moje KODY- O dziwo. Zapewne za jakiś czas przejadę się do sklepu i sobie posłucham. Dodam tylko szczerze że nie chodzi o brak czasu i to że mi się nie chce tam jechać ale raczej o to że boję się że wydam znowu kasę.
Chciałbym mieć jakiś dobry odsłuch na następne 10lat. Ludzie słuchają i rozwijają talenty na jakiś Creativach albo Logitechah i się zastanawiają dlaczego ja zbieram płyty, więc proszę bądźcie trochę wyrozumiali dla mnie za to że podoba mi się to co mam a chciałbym tylko żeby mi czarna płyta lepiej grała.
MISSE pisze:wzmacniacz za 7k super

ale na każdy klocek też musisz mieć 7k

a na gramofon 7k + 7k wkładka

o sens nie pytaj
[/quote]


Pewnie jeszcze 7k jedna para kabli chinch + 7k uzdatniacz prądu + 7k telewizor ... skończyły mi się pomysły.
To co mówisz wydaje mi się mija się z prawdą i z celem i sensem, bo tu rzeczywiście brakuje sensu.

Ze sprzętem audio jest analogicznie co z gitarami elektrycznymi.
Lepiej mieć tańszą gitarę a dobry wzmacniacz i głośnik niż na odwrót.
Oczywiście dobrze jest być dobrym gitarzystą, można zagrać i na złym i na dobrym sprzęcie i będzie pięknie.

Ze słuchaniem muzyki jest podobnie. Można być audiofilem, a nie umieć nawet zatańczyć pod swoją ulubioną muzykę. Można mieć sprzęt za 70k a być samotnym człowiekiem do którego nie przyjdzie nikt żeby z nim posłuchać muzyki :). Nie wymienię nawet że można być audiofilem i nie umieć zanucić swojej ulubionej melodii. To tak niechcący wybiegając z tematem.



Napiszę tak, chciałbym mieć w miarę prostą konfigurację sprzętu. Prostą znaczy stereo, prostą znaczy jeden klocek wzmacniacz ewentualnie +przedwzmacniacz.
Może inaczej. Od jakiej kwoty zaczyna się sensowne Audio? 2k czy 3k? Pytam o wzmaki, amplitunery5.1 i preampy. Na jakie firmy warto zwrócić uwagę.
Czy CambridgeAudio czy to wzmacniacz czy amplituner 5.1 to dobry pomysł? Może coś innego innej firmy, może bardziej masowej ale dobry model?
Czy preamp Vincent za 2k to dobry pomysł? Może inny jakiś będzie też dobry? Może jakiś tańszy też będzie pasował?
Jeśli głośniki to za jakie pieniądze? Fronty podłogowe. Na jakie firmy/modele zwracać uwagę?
Mówię tu o cenach co by to wszystko zmieściło się albo w granicy 6 tys albo 12 tys.

Równie dobrze mogę rzeczywiście jechać do sklepu i osłuchiwać. Pewnie się okaże że jestem głuchy ale przynajmniej będę to wiedział.
Proszę o odpowiedź.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#29

Post autor: Wojtek »

PumpkinAndHoneyBoney pisze:W tym rzecz że jakoś mi się nie chce 7k wydawać.
To ja nie rozumiem dlaczego dajesz nam taki przykład, skoro tak naprawdę nie chcesz go kupić.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Dzięki Wojtek że mnie uświadomiłeś że w moim gramofonie nie można sobie wymienić wkładki.
Teoretycznie można, ale ramię nie posiada regulacji, ergo zmiana nie ma sensu.
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Tak naprawdę to nadal wolałbym kupić preamp do gramofonu. Za miesiąc/dwa kupić wzmak a później gramofon.
Widzę, że już się nastawiłeś i to co my piszemy ma tu niewielkie znaczenie na to co sobie wymyśliłeś w oparciu o... no właśnie, o co?
klin pisze:Co do przedwzmacniacza - może faktycznie na poćzątek spróbuj z jakimś polecanym na forum preampem (Cambridge za ok. 500 zł?) i to niekoniecznie lampowym...dobre lampowe są znacznie droższe i ja bym od czegoś takiego nie zaczynał. Przeglądnij forum a na pewno coś fajnego znajdziesz.
Dobrze gada, polać mu!
PumpkinAndHoneyBoney pisze:a chciałbym tylko żeby mi czarna płyta lepiej grała.
My też, serio ;)
PumpkinAndHoneyBoney pisze:Napiszę tak, chciałbym mieć w miarę prostą konfigurację sprzętu. Prostą znaczy stereo, prostą znaczy jeden klocek wzmacniacz ewentualnie +przedwzmacniacz.
Może inaczej. Od jakiej kwoty zaczyna się sensowne Audio? 2k czy 3k? Pytam o wzmaki, amplitunery5.1 i preampy. Na jakie firmy warto zwrócić uwagę.
Czy CambridgeAudio czy to wzmacniacz czy amplituner 5.1 to dobry pomysł? Może coś innego innej firmy, może bardziej masowej ale dobry model?
Czy preamp Vincent za 2k to dobry pomysł? Może inny jakiś będzie też dobry? Może jakiś tańszy też będzie pasował?
Jeśli głośniki to za jakie pieniądze? Fronty podłogowe. Na jakie firmy/modele zwracać uwagę?
Mówię tu o cenach co by to wszystko zmieściło się albo w granicy 6 tys albo 12 tys.
Nie chciałbym by zrobił się z tego temat-rzeka, o wszystkim i o niczym, a tego chyba oczekujesz.
Z pewnością nie licz na katalog firm godnych polecenia :) Szkoda czasu.

Gramofon, gramofon i jeszcze raz gramofon. Nie ma sensu myśleć o czymkolwiek innym jeśli od tego nie zaczniesz. Już dałem wskazanie na Dual CS 455.
Nie musi być oczywiście właśnie ten, wybór jest spory, aczkolwiek niekoniecznie na rynku nowych gramofonów.
Akurat się składa, że 455 można jeszcze dostać jako nówkę w okolicach 2k zł. Od razu z wkładką Ortofon OM 10: http://www.conrad.pl/?websale8=conrad&p ... =IUx1U7T1R

Z jakich rejonów jesteś? Pytam pod kątem możliwości odsłuchu czegoś w okolicy przed zakupem.

Pisałem już o tym wcześniej, ale ja serio uważam że na tą chwilę powinien zadowolić Ciebie starszy wzmacniacz (zintegrowany) wysokiej klasy w okolicach 1-2k.
Przykłady na zachętę:

Optonica SM-4646
http://allegro.pl/optonica-sm-4646-skle ... 25709.html

Luxman LV-104
http://allegro.pl/top-model-luxman-lv-1 ... 53054.html

Sansui AU-X701
http://allegro.pl/sansui-au-x-701-super ... 22961.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
PumpkinAndHoneyBoney
Posty: 22
Rejestracja: 23 mar 2015, 21:48

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#30

Post autor: PumpkinAndHoneyBoney »

Wojtek pisze:To ja nie rozumiem dlaczego dajesz nam taki przykład, skoro tak naprawdę nie chcesz go kupić.
No źle, sorki. Chciałem dać przykład apropo tego co mogłoby mnie zainteresować z lampami. Ty mi już podałeś przykład na końcu.
Wojtek pisze:Widzę, że już się nastawiłeś i to co my piszemy ma tu niewielkie znaczenie na to co sobie wymyśliłeś w oparciu o... no właśnie, o co?

Nie nastawiłem się tylko zastanawiam się, rozmyślam pytam o radę. Wiem że już powiedziałeś mi jak to zrobić, przepraszam że jestem uparty ale dobrze jest i tak posłuchac czyjejś rady. Przecież minął dopiero dzień - ja nawet jeszcze nie zamierzam podejmowac ostatecznej decyzji. Czy to będzie 7k czy 2k czy 1k to nie wydam tak od razu pieniędzy.
klin pisze:Przeglądnij forum a na pewno coś fajnego znajdziesz.
Przeglądam forum i wniosek jest taki, że faktycznie temat rzeka i wszystko jest tylko na ucho. Nawet jak ktoś poleca to nie znaczy że mi to przypasuje, z czego w zupełności zdaje sobie sprawe.
Wojtek pisze:Nie chciałbym by zrobił się z tego temat-rzeka, o wszystkim i o niczym, a tego chyba oczekujesz.
No właśnie, może rzeczywiście za dużo napisałem i to pewnie że ja lubię dużo pisać/gadać. Pewnie nic dobrego z tego nie wyjdzie ale od tego są chyba fora żeby sobie pogadać. Przepraszam jeśli zawracam głowę.
Wojtek pisze:Już dałem wskazanie na Dual CS 455.
Poniżej znalazłem na allegro. Tylko wkładke bym musiał jakąś inną kupić do tego - i zapewne po wszystkim trzeba by było to skalibrować - czego nie robiłem.
Wojtek pisze:Z jakich rejonów jesteś?
Podobnych co ty.
Wojtek pisze:powinien zadowolić Ciebie starszy wzmacniacz
Dziękuję za przykłady. Dziwne i nie w moim guście i bez obrazy poprostu się nie znam. Poniżej moje kontrprzykłady ciekaw jestem twojej opinii. Dodam tylko że do wzmacniacza miałby również być podpięty telewizor, i pewnie by mi się pilot przydał. Przepraszam ale to ze względu na rodzinę która korzysta z tego sprzętu.

ALE

Masz racje, wzmacniacz starszy często może być dobry. Ważne żeby było to coś wysokiej klasy.
Wojtek pisze:Optonica SM-4646
Boże! Tam jest więcej przełączników niż w kokpicie samolotu :). Trzeba by to posłuchać ale mam cały czas wrażenie że to będzie brzmiało aż zanadto Vintage'owo. No ale cóż kolega kiedyś smażył beaty na jakiejś Unitrze.
Wojtek pisze:Luxman LV-104
Też wygląda jak z lat 80. OK OK wiem że był wtedy dobry sprzęt. Boję się jednak o żywotność.
Nie wiem o co chodzi, pewnie ty jesteś starszy i preferujesz modele z lat 80, ja zacząłem słuchać rocknrolla w latach 90 :).

To co znalazłem na allegro i co MI się "wydaje" "ciekawe".

Tu jest Dual model który polecałeś w wersji Gold http://allegro.pl/dual-cs-455-gold-gram ... 42516.html
Wiadomo może zaraz go nie być.

Co do wzmaków:
SONY TA-F870 - http://allegro.pl/sony-ta-f870-z-pilote ... 63045.html wiem że soniak, ale kompletnie nie wiem nic o innych markach

SONY TA-F707ES - tu następny http://allegro.pl/wzmacniacz-sony-ta-f7 ... 73445.html

LUXMAN L-525 - ta nazwa się często przewija na forum - http://allegro.pl/legendarny-wzmacniacz ... 15068.html

Onkyo A-9377 - a tu coś nowszego, zanim kupiłem amplituner KD to myślałem właśnie o takim http://allegro.pl/onkyo-a-9377-0-5-roku ... 38891.html


Miałem kiedyś możliwość odsłuchu jakiegoś wielkiego ciężkiego Technicsa, tyle że na innych kolumnach. Faktycznie był lepszy dźwięk ale kolumny robiły swoje i niestety biedny Technics nie mógł się do końca wszystkim pochwalić. Inna sprawa to że z używanymi sprzetami jest tak że czasami szwankują - z tym Technicsem też nie było do końca dobrze, choć wiadomo było że dobrze gadał.


Moim problemem jest teraz to że nie umiem się rozstać z KD którego kompletnie nie używam. Wiem że powinienem mieć stereo. Wystarczy podjąć decyzje i to zrobić. Świat się nie zawali nawet jak coś nie wyjdzie.

I jeśli rzeczywiście za dużo już napisałem to przepraszam, nie chodzi mi o bycie złośliwym choć może to wszystko tak wygląda.
ODPOWIEDZ