Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
VanHalen5150
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:24

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#1

Post autor: VanHalen5150 »

Witam !

Chce się poradzić odnośnie sprzętu w jaki powinienem się wyposażyć aby czerpać jak najwięcej przyjemności ze słuchania winyli. Teraz do rzeczy mam adapter Daniel G-1100fs z wkładka AT-95e, amplituner ONKYO HT-R548 , głośniki B&w DM 601 . Problem w tym, że owy Amplituner nie posiada wejścia PHONO . Zastanawiam się czy lepiej kupić przedwzmacniacz ( np. NAD PP2) czy kupić osobny amplituner z wejściem PHONO np. mojego poprzednika Denon DRA-275. Cena w jakiej chce się zmieścić to ok 500. Cel szeroko pojęta wysoka jakość i zauważalna wyższość Winyli nad cd.
Z góry dziękuje za pomoc :)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wzmacniacz czy przezmacniacz ?

#2

Post autor: Wojtek »

Korzystasz z amplitunera kina domowego, a to samo z siebie obcina Tobie skrzydła jeśli chcemy rozmawiać o jakości. Jeśli masz kino domowe i odpada zastosowanie dodatkowego wzmacniacza stereo to kompromisowo kup dobry przedwzmacniacz gramofonowy i po temacie.
Jeśli jednak używasz wspomnianego ampli tylko do odtwarzania muzyki w stereo to raczej lepiej wyjdziesz na zamianie amplitunera 5.1 na wzmacniacz stereo.
VanHalen5150 pisze:Cel szeroko pojęta wysoka jakość i zauważalna wyższość Winyli nad cd.
Nikt nie jest w stanie Tobie zagwarantować tego drugiego, także spokojnie z planami.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
VanHalen5150
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2014, 23:24

Re: Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#3

Post autor: VanHalen5150 »

W tej chwili używam amp'a do odtwarzania muzyki i nie zamierzam bawić się w kino domowe. Jakie amplitunery są godne uwagi ? To wychodzi na to, że bd musiał pozbyć się Onkyo na coś pod adapter. Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem, że przedwzmacniacze wbudowane są na ogół lepsze od tych wewnętrznych.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#4

Post autor: Wojtek »

VanHalen5150 pisze:W tej chwili używam amp'a do odtwarzania muzyki i nie zamierzam bawić się w kino domowe.
No to niepotrzebny Tobie amplituner KD.
VanHalen5150 pisze:Jakie amplitunery są godne uwagi ?
Zapraszamy do działu zakupowego. W między czasie ustal czy chcesz amplituner czy wzmacniacz zintegrowany (bo to nie to samo).
VanHalen5150 pisze:Nie wiem ile w tym prawdy ale czytałem, że przedwzmacniacze wbudowane są na ogół lepsze od tych wewnętrznych.
Zdanie brzmi trochę nielogicznie, ale jeśli dobrze odczytuję co tak naprawdę miałeś na myśli to powiem że to zależy co z czym porównujemy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bojaco
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2014, 12:37

Re: Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#5

Post autor: bojaco »

Cześć, chciałem się poradzić na ile sensowne jest wprowadzenie do toru przedwzmacniacza gramofonowego w miejsce wbudowanego już we wzmacniaczu? Parametry wbudowanego Phono to: S/N (Imput Shorted) 67dB (IHF-A), Input Sensivity/Impedance 2.8mV/10kOhm, Input Overload 130mV. Gram na Technics SL-1210 mkII i Ortofon 510mkII. Jeżeli wbudowany wzmak Phono odbiega od akceptowalnych parametrów, to jakie są minimalne wymogi, względnie, jaki pre z drugiej ręki proponujecie? Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Waluch
Posty: 421
Rejestracja: 25 lip 2011, 12:27
Lokalizacja: Białystok

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#6

Post autor: Waluch »

bojaco, jaki (nazwa i model) to wzmacniacz z wbudowanym phono ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#7

Post autor: Wojtek »

bojaco pisze:jaki pre z drugiej ręki proponujecie?
Przypomnij sobie dyskusje dot. "jaki przedwzmacniacz" z działu zakupowego. "Minimalnych wymogów" na zasadzie podstawowych parametrów układu to chyba nikt nie poda ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
bojaco
Posty: 20
Rejestracja: 10 cze 2014, 12:37

Re: Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#8

Post autor: bojaco »

Waluch pisze:bojaco, jaki (nazwa i model) to wzmacniacz z wbudowanym phono ?
Teac 500H
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#9

Post autor: concidit182 »

Cześć nic konkretnego nie znalazłem więc chciałem rozwiać swoje wątpliwości.
Mianowicie zakupiłem wzmacniacz z pre zamiast przedwzmacniacza. Na razie nie posiadam kolumn i zamierzałem korzystać z głośników 2.1aktywnych po przez podpięcie ich do gniazda phones we wzmacniaczu, jednak z tego co pogoglowałem nie spotkałem się z taką operacją. wzmacniacza jeszcze nie mam w domu i sprawdzić nie mogę.
Z tyłu niema też żadnego auxa, jest jedynie tape-play i tape rec po jednej parze chinch, nabytek to saba mi 212
Tak się zastanawiam czy w ślepy zaułek się nie zapędziłem?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#10

Post autor: chudy_b »

Trochę namieszałeś. Spróbuje uporządkować Twój post. Masz wzmacniacz z wbudowanym pre gramofonowym. Masz też kolumny aktywne, czyli ze wzmacniaczem. Jesli tak, to nie wiem skąd Ci przyszedł do głowy pomysł podpinania ich do WEJŚCIA gramofonowego. Jedyne sensowne rozwiązanie to podpięcie ich do WYJŚCIA tape rec.
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#11

Post autor: concidit182 »

chodziło mi o taką konfiguracje
gramofon-(wejście phono)-wzmacniacz-(wyjście słuchawkowe w przednim panelu wzmacniacza)-głośniki 2.1 od pc
tyle że nic na ten temat nieznalazłem i się zaniepokoiłem żę nie zadziałają głośniki
ty sugerujesz żeby z gramofonu do 2.1 wyjść po przez złącza rca o nazwie tape rec
tu jink na zdjęcie tej saby http://allegro.pl/wzmacniacz-saba-mi-21 ... 88847.html
phones - tak opisane jest gniazdo słuchawkowe we wzma i to ono pewnie zakłuciło poprzedni post.
chcę wiedzieć czy oba systemy zadziałają czy przynajmniej zaproponowany przez ciebie?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#12

Post autor: chudy_b »

Zaproponowane przeze mnie połączenie jest poprawniejsze, jednak będziesz potrzebował przejściówki cinch-jack. Do wyjścia słuchawkowego tez możesz się podpiąć, ale będzie trochę zamieszanie z regulacją głośności. Będzie podwójna, jedna we wzmacniaczu, druga w kolumnach. Ale zadziała.
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#13

Post autor: concidit182 »

ok, o taką odpowiedź mi chodziło, idę spać bo znowu coś wymyślę.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#14

Post autor: Wojtek »

Podpinanie głośników aktywnych pod wyjście słuchawkowe to głupota. Wyjście słuchawkowe w starych wzmacniaczach nie jest tożsame z wyjściem liniowym.
Od tego masz wyjście z pętli magnetofonowej (tape).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
concidit182
Posty: 17
Rejestracja: 03 gru 2014, 20:56

Wybrać wzmacniacz czy przedwzmacniacz ?

#15

Post autor: concidit182 »

Przecież nie twierdzę że to było błyskotliwe. Na pierwszy rzut wydawało się poprawne ale miałem wątpliwości jak trochę więcej poczytałem więc chciałem je rozwiać przed spaleniem czegoś ;)

czapa jednak, zestawiłem wzmacniacz z gramo i gdy kieruję przez pętlę, w głośnikach bardzo ciche granie :( sam wzmacniacz i preamp działa bo na próbę kolumienkę podpoiłem i wszystkie funkcje i kanały grają, w słuchawkach też jest dźwięk.
ODPOWIEDZ