Sprawdzenie działania końcówek mocy słuchawkami

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Sprawdzenie działania końcówek mocy słuchawkami

#1

Post autor: misienka2008 »

Prosze na mnie nie krzyczec. :?

Czy jest jaki sposob aby za pomoca sluchawek sprawdzic kupowany wzmacniacz ? Nie chodzi mi o wyjscie Phones ale wyjscia do ktorych podlacza sie kolumny.

Czy dzialajace wyjscie Phones jest rownoznaczne z dzialajacym stopniem mocy ? :think:

Bede wdzieczny za lagodne potraktowanie mojego pytania. :pray:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Jak sprawdzic kupowany wzmacniacz.

#2

Post autor: zbyszek1982 »

misienka2008 pisze:Czy jest jaki sposob aby za pomoca sluchawek sprawdzic kupowany wzmacniacz ? Nie chodzi mi o wyjscie Phones ale wyjscia do ktorych podlacza sie kolumny.

Musiałbyś mieć słuchawki o dużej impedancji i niskiej efektywności, no i jakąś przejściówkę. Raczej nie polecam.
misienka2008 pisze:Czy dzialajace wyjscie Phones jest rownoznaczne z dzialajacym stopniem mocy ?

To zależy jak jest rozwiązane wyjście słuchawkowe. Czasami jest to po prostu odczep od końcówki mocy, a czasami wyjście słuchawkowe ma osobną końcówkę wpiętą do przedwzmacniacza.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Jak sprawdzic kupowany wzmacniacz.

#3

Post autor: chudy_b »

Jeśli wyjście słuchawkowe działa, to nie znaczy że działa cały wzmacniacz, choć może działać. Nie działające wyjście słuchawkowe oznacza mniejsze lub większe kłopoty. Chyba nic więcej uniwersalnego nie da się napisać. Tak jak napisał zbyszek1982 wszystko zależy od konkretnego modelu wzmacniacza. Nie pozostaje nic innego jak wybierając się na oględziny, wcześniej zapoznać się ze schematem.
misienka2008
Posty: 1025
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:43

Jak sprawdzic kupowany wzmacniacz.

#4

Post autor: misienka2008 »

Dzieki za odpowiedzi. :)
ODPOWIEDZ