Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
Dante
Posty: 678
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:30
Gramofon: SL1700mkII/PS-P7X

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#16

Post autor: Dante »

MeqhabTion, Dobrze by było, abyś dołączył pismo p.t. Oświadczenie o odstąpieniu od umowy a paczkę odesłał z potwierdzeniem odbioru (jest taka opcja). Przecież taka osoba może stwierdzić, że "jakaś paczka przyszła czy coś...nie wiem o co chodzi. Jakieś tam maile pisał ale o co mu chodził, to nie wiem" ;). W ten sposób minie ustawowy czas i będzie trudniej.
Odstąpić od umowy bez podawania przyczyn, można w ciągu 10 dni od otrzymania towaru. Tutaj jednak należy pamiętać, że sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu kosztów przesyłki. Odstąpienie następuje z twojej winy.
Jeśli chcesz otrzymać zwrot za przesyłkę należałoby złożyć reklamację z tytułu niezgodności towaru z umową, podstawą prawną jest wtedy Ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie kodeksu cywilnego z dnia 27 lipca 2002 roku (Dz. U. nr 141, poz. 1176 ze zm.).
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#17

Post autor: MeqhabTion »

Zawsze jest opcja, że nie odbierze paczki. Nawet jak będzie z potwierdzeniem odbioru. Poza tym jest możliwość śledzenia paczki poprzez stronę kuriera i zrobię zrzut z ekranu. Razem z potwierdzeniem nadania będą wystarczającym dowodem. Dodatkowo jest korespondencja mailowa, gdzie sprzedawca zgadza się na odesłanie towaru i potwierdza zwrot pieniędzy. Do paczki dołączyłem pismo z opisem ujawnionej niesprawności, którego kopię zachowałem dla siebie. W związku z tym spodziewam się zwrotu pełnej kwoty, bo towar nie był zgodny z opisem (100% sprawny). Sprzedawca był mailowo informowany o każdym kroku, również o wysyłce paczki do niego.

Tak dla pewności poszedłem jeszcze do serwisu w mieście, w którym mieszkam i miły Pan poinformował mnie, że absolutnie jest to wadliwy sprzęt, co już wiedziałem wcześniej oczywiście.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Dual CV 1500 - problem z dźwiękiem

#18

Post autor: MeqhabTion »

Pieniądze zwrócone. Także temat zakończony pozytywnie :)
ODPOWIEDZ