Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#16

Post autor: krisu »

Nie mam takiego przycisku, ten wzmacniacz obsługuje zdaje się tylko wkładki MM

Mogę jakoś łatwo sprawdzić czy preamp działa?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#17

Post autor: chudy_b »

Widocznie znalazłem w necie jakąs inną wersję z tym przyciskiem.
Opisane przez Ciebie objawy sa bardzo dziwne. Żadnych wtyczek wewnątrz nie odpinałeś? Spróbuj podłączyć gramofon pod wejście AUX, albo TUNER. Powinien zagrać właśnie cicho i bez basów, bo bez pre-ampa. Po przełączeniu się na wejście PHONO gra dokładnie tak samo?
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#18

Post autor: krisu »

Nic nie odpinałem, popsikałem w szczeliny tam gdzie zaznaczyłeś, a także na tej zielonej płytce z góry, uziemienie i tyle.

Podłączyłem gramofon pod Tape i Tuner, gra tak samo jak na Phono. Podłączyłem też komputer do Phono i już na bardzo niskim ustawieniu potencjometru słychać, że dźwięk jest głośny (choć zniekształcony). To chyba znaczy że preamp działa?


Jeszcze jednym ciekawym objawem, którego wcześniej chyba nie było jest to że słyszę cichutką muzykę wydobywającą się z okolic igły/wkładki. Może coś się przestawiło w gramofonie?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#19

Post autor: chudy_b »

To że słyszysz cichą muzykę z okolic igły jest zupełnie normalne.

Wszystkie objawy związane z wpinaniem różnych źródeł też są normalne i prawidłowe. Uszkodzenie wbudowanego pre tak by przestał wzmacniać ale przepuszczał sygnał, jest mało prawdopodobne. Może faktycznie cos stalo się po stronie gramofonu, tyle że nie mam pomysłu co by to mogło być. Hmm. Zostaw to na razie, przespij sę z tematem, na spokojnie jeszcze raz posprawdzaj połączenia. To musi działać.

Masz miernik? Sprawdź, czy wewnętrzny styk cincha np. lewego kanału wejścia phono jest zwarty z odpowiednikiem wejścia Tape lub Tuner

P.S. Jak znam zycie, zaraz przyjdzie Wojtek i wpadnie na zupełnie oczywiste rozwiązanie, typu wyłącz "mute" :D
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#20

Post autor: krisu »

Dzisiaj dalej to samo. Sprawdziłem wszystko, ale co tam sprawdzać w zasadzie - gramofon do phono i selektor na phono..


Ciekawym objawem jaki zauważyłem jest to, że teraz nie ma znaczenia czy podłączyłem uziemienie gramofonu. Nic nie buczy zarówno jak jest i nie jest podłączone. Wcześniej buczenie było bardzo głośne i musiałem sporo manewrować uziemieniem, żeby "chwyciło" (dlatego psiknąłem tam sprayem).
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#21

Post autor: chudy_b »

Dasz radę zrobić ten pomiar o którym pisałem? Co prawda ze schematu nie wynika, że te wejścia są połączone, ale gdyby były, to tłumaczyłoby dlaczego wzmacniacz cicho gra i wslkazywałoby na uszkodzenie pre -ampa.
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#22

Post autor: krisu »

Załatwię miernik i dam znać.
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#23

Post autor: krisu »

// edit

Sprawdziłem miernikiem i nie ma połączenia między phono a innymi wejściami (wcześniej było bo sprawdzałem masy :P).

W takim razie co dalej mogę zrobic? Czy to możliwe żeby ten spray Kontakt zaszkodził temu selektorowi?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#24

Post autor: chudy_b »

Nie mam więcej prostych pomysłów. Jeżeli nie ma połączenia między wejściami, to znaczy że sygnał jakoś przechodzi przez pre-amp, ale nie jest wzmacniany. Teraz to juz zabawa dla elektronika.
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#25

Post autor: krisu »

Jeszcze jedno pytanie czy ten test miałem robić na włączonym czy wyłączonym wzmacniaczu? Bo robiłem na odłączonym od prądu
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#26

Post autor: chudy_b »

Bez znaczenia.Chodziło mi o sprawdzenie, czy sygnał z wejscia PHONO może przedostawać się na inne wejścia. To zresztą trop bez sensu, bo nawet gdyby przechodził, to przy uszkodzonym pre-ampie i selektorze ustawionym na PHONO i tak powinna być cisza.
pawel0777
Posty: 344
Rejestracja: 24 wrz 2011, 00:34

Re: Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#27

Post autor: pawel0777 »

krisu pisze:// edit

Sprawdziłem miernikiem i nie ma połączenia między phono a innymi wejściami (wcześniej było bo sprawdzałem masy :P).

W takim razie co dalej mogę zrobic? Czy to możliwe żeby ten spray Kontakt zaszkodził temu selektorowi?
Wcześniej co było :?: .Połączone są masy z innymi wejściami czyli ta zewnętrzna część gniazda i tak powinno być.Jeśli tak nie jest posprawdzaj lutowia przy gniazdach i przy okazji luty przy selektorze ;)
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Re: Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#28

Post autor: krisu »

pawel0777 pisze:
krisu pisze:// edit

Sprawdziłem miernikiem i nie ma połączenia między phono a innymi wejściami (wcześniej było bo sprawdzałem masy :P).

W takim razie co dalej mogę zrobic? Czy to możliwe żeby ten spray Kontakt zaszkodził temu selektorowi?
Wcześniej co było :?: .Połączone są masy z innymi wejściami czyli ta zewnętrzna część gniazda i tak powinno być.Jeśli tak nie jest posprawdzaj lutowia przy gniazdach i przy okazji luty przy selektorze ;)
Po prostu wcześniej źle przykładałem miernik. Są połączone masy (takie wystające końcówki). Właściwe wejścia natomiast nie są połączone.
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#29

Post autor: chudy_b »

krisu Czujesz się na siłach walczyć dalej? Ściągnij serwisówkę, spróbujemy pomierzyć ten pre-amp. Choć uczciwie mówiąc lepiej by było gdybyś załozył temat na elektrodzie. To ciekawy problem, jest szansa że ktoś poprowadzi Cię przez diagnostykę.

Tak myślę nad tym Twoim kontaktem. Te do zastosowań elektronicznych na pewno nie przewodzą. Ty linkowałeś jakis do warsztatów samochodowych. Cholera wie jakie to ma własciwości. Pewnie zalałeś nim wszystko równo. Sam nie wiem. Uszkodzenie pre jest dość trudne.
Ostatnio zmieniony 30 paź 2014, 00:18 przez chudy_b, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krisu
Posty: 35
Rejestracja: 15 paź 2014, 21:14

Harman Kardon PM645 - lewy kanał znika

#30

Post autor: krisu »

Mam jeszcze dostępny ten miernik także możemy mierzyć :)
ODPOWIEDZ