Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#46

Post autor: Winters »

tom-tom pisze:/A sens byłby taki że zamiast wydawać 1500-2000 zł na leciwy już sprzęt można spożytkować pieniążki w inny sposób i kupić coś nowszego, lepszego, uniwersalnego
Lepsze to to nie będzie w żadnym wypadku.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#47

Post autor: kielek »

Dobrze,że ujawniłeś nieco swój budżet.Jeśli chcesz nowy porządny preamp gramofonowy,który by był na poziomie tych wbudowanych w co niektóre modele wzmacniaczy czy nawet amplitunerów z lat 70 tych to te 1500-2000zł powinno starczyć.Na nowy amplituner KD,który by sobie radził w stereo jak te leciwe sprzęty drugie 2000zł może być troszkę mało.Może nieco przesadzam,ale tak mniej więcej to wygląda w praktyce,używki wyszły by dużo taniej.
Konkretnych modeli czy firm Ci tu raczej nikt nie poda,bo każda firma miała modele lepsze i lepszejsze,ale ogólnie w sprzęcie z lat 70 tych nie było takich dysproporcji jak teraz pomiędzy najniższym a najwyższym modelem danej firmy,po prostu trzymano bardziej tzw."poziom".
Wiadomo,że na panującą obecnie modę i prestiż za Sansui,bądź Marantza zapłacisz nieco więcej,ale w granicach 500-800zł można upolować porządny i ładny wzmacniacz lub amplituner pod kątem słuchania muzyki z winyli i nie tylko ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Amplituner HT kontra wzmacniacz zintegrowany

#48

Post autor: Wojtek »

@tom-tom:
Ja myślę, że to jest problem z rozumieniem. Takim ogólnym i tematycznym. Twoim (żeby było jasne).
Ale spokojnie, zaraz sobie wszystko wyjaśnimy. Tym razem będę szczegółowy, co by nie było niedomówień.

W tym wątku tematem dyskusji jest "amplituner kina domowego kontra wzmacniacz zintegrowany", gdzie od początku omawiamy kwestię dlaczego amplituner KD surround w trybie stereo to "nie to samo" co klasyczny wzmacniacz stereo.

Ty wyskoczyłeś tutaj z pytaniami nieco wykraczającymi poza tą dyskusję. Należałoby je zadać w jakimś nowym wątku dyskusyjnym bądź jakimś zakupowym, jeśli szukasz sprzętu/zastanawiasz się nad nim.
Wojtek pisze:
tom-tom pisze:Czy podpinanie gramofonu pod amplituner np. Pioneer SX-750, Luxman R-1120 ma sens ?
A czemu nie miałoby to mieć sensu?
Zadałeś pytanie strasznie ogólnikowe. Podałeś przykłady starych dobrych amplitunerów z epoki. Nie wiem dlaczego podłączenie do nich gramofonu (obojętnie czy nowego czy starego) miałoby być pozbawione sensu.
Jeśli dla Ciebie nie ma to sensu to wyjaśnij dlaczego tak myślisz.
Wojtek pisze:
tom-tom pisze:Czy zakup amplitunera np. Sansui G-9000/G9700 ma wogóle sens, wiedząc ile one kosztują ?
A co ma piernik do wiatraka? :)
Precyzyjniej: nie wiem jak odpowiedzieć na takie pytanie, bo nie wiem czy pytasz o sensowność zapłacenia za wysoki model amplitunera tyle ile może być on dzisiaj wart czy też może w ogóle pytasz o sensowność wydawania takich pieniędzy na starsze urządzenie.

To tak jakbyś zapytał "czy jest sens kupować stare Porsche 911, wiedząc ile kosztuje?"
Na to już musisz sam sobie odpowiedzieć, ale bardziej na zasadzie: "czy ja chcę mieć i jeździć starym Porsche?" :)
Przy okazji jeszcze zadaj sobie pytanie co nowego byłbyś w stanie kupić za cenę starego Porsche i czy ten nowy samochód byłby maszyną tej samej klasy co to stare Porsche. Obstawiam, że nie bardzo (generalizując oczywiście).
To samo się przedkłada na sprzęt RTV.
tom-tom pisze:1/A sens byłby taki że zamiast wydawać 1500-2000 zł na leciwy już sprzęt można spożytkować pieniążki w inny sposób i kupić coś nowszego
Jasne, można by, ale jak już dochodzimy do...
tom-tom pisze:lepszego,
... to zaczynają się schody. Dość strome. A idąc dalej tym tropem...
tom-tom pisze:uniwersalnego(KD + pre do gramofonu) :shock:
... to wiedz że nie ma tutaj złotego środka (albo co najwyżej jest jakaś iluzja tegoż). Albo stawiasz na "uniwersalność" albo jakość albo idziesz na kompromis, jeśli chcesz się bawić z gramofonami i dźwiękiem stereo w ogóle.
tom-tom pisze:2/Jaki amplituner z lat 70-80 jest warty polecenia - konkretnie jakie firmy lub modele
Jw., nie na temat + tego było naprawdę sporo, więc nie oczekuj listy + warto przy takich pytaniach też wspomnieć o jakiejś granicy budżetowej.
tom-tom pisze:3/Jaki wzmacniacz z lat 70-80 jest warty polecenia - konkretnie jakie firmy lub modele
Jw.

Dział zakupowy stoi otworem: http://www.winyl.net/viewforum.php?f=47
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ