Sony TA-F590ES

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Sony TA-F590ES

#1

Post autor: restimek »

Dziś właśnie przyszedł zamówiony 590 ES :)
Poki co testuję go ale już teraz mogę stwierdzić że brzmi zauważalnie inaczej niż 519R... napewno ma więcej basu....
Zastanawia mnie tylko do czego służą gniazda adaptor i dlaczego wyjscia są połączone metalowymi "rurkami" z wejściami ???
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niewłączający się Sony TA-F519R

#2

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:Zastanawia mnie tylko do czego służą gniazda adaptor i dlaczego wyjscia są połączone metalowymi "rurkami" z wejściami ???
To pozwala na rozdzielenie sekcji przedwzmacniacza i końcówek mocy. Co lepsze wzmaki tak miały :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Niewłączający się Sony TA-F519R

#3

Post autor: restimek »

Wiem że zrobił się już "mały" off top ale ciekawi mnie dlaczego rożdzielenie sekcji zrelizowano na zewnątrz obudowy. Jakie profity to przynosiło ? bo w sumie można by było to rozdzielić w środku obudowy... czy się mylę?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Niewłączający się Sony TA-F519R

#4

Post autor: zbyszek1982 »

1) można dzięki temu zastosować inny przedwzmacniacz lub inną końcówkę mocy
2) można tam wpiąć wzmacniacz słuchawkowy
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Niewłączający się Sony TA-F519R

#5

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:Jakie profity to przynosiło ?
Przede wszystkim funkcjonalne.
restimek pisze:bo w sumie można by było to rozdzielić w środku obudowy... czy się mylę?
Yyy... a co by to dało użytkownikowi? :)

Oprócz tego co już napisał Zbyszek:
3) można wpiąć korektor lub inne dodatkowe urządzenie, przetwarzające w jakiś sposób dźwięk
4) można wykorzystać wyjście z całym dobrodziejstwem inwentarza (korekta tonalna czy filtry mogą być załączone) zamiast polegać tylko na wyjściu liniowym pętli magnetofonowej
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niewłączający się Sony TA-F519R

#6

Post autor: restimek »

Dziekuję wam za wyczerpujące odpowiedzi :)
Nawet mi nie przyszło do głowy takie zastosowanie jakie powiedzieliście :) Dobrze wiedzieć na przyszłość że mam takie opcje :)
Swoją drogą wzmacniacz ma naprawdę świetny bas, głęboki ale subtelny. Podoba mi się. Brakuje w dźwieku jednak nieco detali ma tendencje do grania jak zza kotary. Mam nadzieje że uda mi się to skorygować lepszymi głośnikami w sprawie których zgłoszę się za miesiąc do odpowiedniego działu.
Zastanawia mnie tylko jaki budżet szykować na nie by moć w pełni wykorzystać możliwości tego wzmacniacza... ale też by głośniki się przy nim nie marnowały ;) Jak myslicie czy za 600 zł da się kupić jakieś konkretne kolumny podłogowe ? czy jednak jest to zdecydowanie za mało i lepiej jednak poczekać 2 miesiące i przeznaczyć na nie 1000?

Żródło dzwięku - gramofon Technics qd33 (obecnie z eps24cs ale w przyszłości z shure rxt3) cd player (kupiony w przyszłosci) oraz pecet.
Muzyka - pop lat 80s, czasem muzyka klasyczna i czasami Barry White.

Do Wojtka - może lepiej kilka ostatnich postów przenieść do osobnego wątku "Sony 590ES"?
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
tollo
Posty: 1213
Rejestracja: 29 wrz 2013, 23:36
Lokalizacja: Zgierz

Niewłączający się Sony TA-F519R

#7

Post autor: tollo »

Jak już lecimy off-topem to...
restimek pisze:Jak myslicie czy za 600 zł da się kupić jakieś konkretne kolumny podłogowe ? czy jednak jest to zdecydowanie za mało i lepiej jednak poczekać 2 miesiące i przeznaczyć na nie 1000?
Na Twoim miejscu poczekałbym te dwa miesiące, zwłaszcza, że masz na czym grać. :)
restimek pisze: gramofon Technics qd33 (obecnie z eps24cs ale w przyszłości z shure rxt3)
Niedługo zaczniesz rozważać wymianę gramofonu, nie mówię tego uszczypliwię bo firma czy coś, tak to jest, że T4P raczej nie gości długo u ludzi co chcą inwestować w sprzęt. ;)
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Niewłączający się Sony TA-F519R

#8

Post autor: restimek »

a zatem poczekam te 2 miesiące - jak kupować sprzęt to pożadnie ;)
w takim wypadku zapytam też o to jaki budżet szykować na CD player - by klasowo pasował do wzmacniacza...
Postanowaiłem że inwestując w sprżęt będę starał się eliminować "najsłabsze ogniwo" czyli teraz są to głośniki, potem CD player (bo ten zastępuje mi obecnie komp z katą muzyczną XFI fata1nty) A potem pomyslę nad wkładką / gramofonem :)

Cieszę się że nie mam bakcyla na kasety :P (ominie mnie wydatek kupowania tape decka :P )
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sony TA-F590ES

#9

Post autor: Wojtek »

restimek pisze:Jak myslicie czy za 600 zł da się kupić jakieś konkretne kolumny podłogowe ? czy jednak jest to zdecydowanie za mało i lepiej jednak poczekać 2 miesiące i przeznaczyć na nie 1000?
Ja bym do tego tak nie podchodził. Ten wzmacniacz byłby godny czegoś sensownego za 1000 złotych.
Okazje zawsze się mogą zdarzyć po drodze.
Generalnie polowanie na dobre kolumny w Polsce to większa zabawa niż szukanie wzmacniacza czy gramofonu :)
restimek pisze:Do Wojtka - może lepiej kilka ostatnich postów przenieść do osobnego wątku "Sony 590ES"?
Zrobione :)
restimek pisze:w takim wypadku zapytam też o to jaki budżet szykować na CD player - by klasowo pasował do wzmacniacza...
Może już bez przesady z tymi off-topami co? :) Bo zaraz zaczniesz pytać o kable głośnikowe, interkonekty, magnetofony i tunery radiowe.
Jedźmy może po kolei a nie że od razu planujemy wszystko, mimo że kapusty nie ma jeszcze na nic.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
restimek
Posty: 574
Rejestracja: 10 maja 2011, 13:00
Gramofon: Technics SL-Q33
Lokalizacja: Warszawa

Sony TA-F590ES

#10

Post autor: restimek »

No właśnie tak jak napisałem - chcę móc wyciągnąć jak najwięcej z tego wzmacniacza. Więc skoro twierdzicie że należą mu się pożądniejsze czyli za 1 tys. by w pełni wykorzystać jego możliwości to tak też zrobię.. :)
Może już bez przesady z tymi off-topami co? :) Bo zaraz zaczniesz pytać o kable głośnikowe, interkonekty, magnetofony i tunery radiowe.
Jedźmy może po kolei a nie że od razu planujemy wszystko, mimo że kapusty nie ma jeszcze na nic.
No w sumie masz rację :) będzie kasa - wytedy będę się odzywał w odpowiednich wątkach zakupowych :)
Ale poki co magnetofonu i tunera nie mam w planach kupować ;) - radia nie słucham a kasety mnie nie pociągają ;)
Co do interkonektów - poki co mam prolink exclusive.

A wracając do brzemienia wzmacniacza - albo moje ucho się coraz bardziej przyzwyczaja do tego brzmienia albo wzmacniacz się nieco "rozruszał" - bo dzwięk coraz bardziej mi się podoba :)
Technics SL-Q33 (JVC Z1S Jico Shibata), Nuda mini, Sony CDP-X777ES, Sony CDP-X222ES (zlampizowany), Sony TC-K750ES, Sony TA-E77ESD, Onkyo M5090, Avance Alpha 880i
ODPOWIEDZ