Przedwzmacniacz Analogis (Zasilacz)

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Przedwzmacniacz Analogis (Zasilacz)

#1

Post autor: wesh »

Hej wszystkim, przedstawię swój problem...
Kupiłem przedwzmacniacz Analogis, podłączyłem do niego gramofon, aby sprawdzić czy działa. Wiadomo, kabel sygnałowy do wejścia IN, a kable przedwzmacniacza do wyjścia aux w moim amplitunerze. Daję głośniej, muzyka jeszcze nie gra, a tu mega pierdzenie. Wkurzyłem się i odłączyłem przedwzmacniacz od prądu i amplitunera, gramofon podłączyłem bezpośrednio pod phono i... cisza, zero przydźwięku.
Podłączam znów przedwzmacniacz, ale tylko do sieci i... Cały system burczy. Odłączam zasilacz- cisza...
Hm, pomyślałem sobie, że problem tkwi w zasilaczu dlatego wygrzebałem zasilacz z moich starych głośników komputerowych.
Parametry oryginalnego zasilacza to 12V i 300 mA prądu.
parametry głośnikowego 12V i 800mA
Szkopuł tkwi w tym natężeniu... Czy podłączenie zasilacza od głośników, może uszkodzić wnętrze Analogisa?
Dodam, że sprawa jest pilna i potrzebuję szybkiej odpowiedzi, jak może uszkodzić, to idę reklamować sprzęcik. :(
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
Awatar użytkownika
wesh
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2012, 00:13

Re: Przedwzmacniacz Analogis (Zasilacz)

#2

Post autor: wesh »

Hm, poszukałem i znalazłem odpowiedź, że raczej nie powinno nic się stać, co prawda mowa była głównie o zasilaczach komputerowych.
Wyczytałem, że natężenie podane na zasilaczu jest maksymalnym, jakie może pobrać podłączone do niego urządzenie. Czyli przedwzmacniacz powinien "wziąć" te swoje 300mA, a resztę zostawić... i nic mu raczej nie będzie.

Zaryzykowałem i podłączyłem zasilacz od głośników, przydźwięk ustał, a mnie pozostała nadzieja, że przedwzmacniacz będzie działał.

Będę wdzięczny jeżeli ktoś, kto ma większe pojęcie o prądzie skonfrontuje to, co napisałem. ;)


No cóż, powiem, że zasilacz w tym sprzęcie jest beznadziejny, ma wymiary ładowarki komórki i hałasuje niemiłosiernie.
Nie lubię odkurzać!
...chyba, że półkę z płytami.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz Analogis (Zasilacz)

#3

Post autor: ahaja »

Dobrze wykoncypowałeś.
Ten pre nie weźmie więcej jak kilkanaście/dziesiąt mA ... nie ma do czego ;-).

A jak ma wyglądać zasilacz kiedy cały pre to koszt 99zł ... ?

Porządne trafo to koszt 50zł w górę. ;-)
ODPOWIEDZ