Integra z phono stage + gramofon

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
sound of silence
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:37
Lokalizacja: Kraków

Integra z phono stage + gramofon

#16

Post autor: sound of silence »

Wojtek pisze:Musisz pamiętać, że kiedyś winyl to było główne medium, a więc preampy gramofonowe nie mogły być zbyt gówniane, szczególnie w wysokich modelach ;)
Dokładnie. Na to właśnie liczę, że w dobrym wzmacniaczu siedzi dobre phono. Zaufanie do marki to tymczasowy kredyt zaufania, który powinien się definitywnie (lub nie ) potwierdzić przy odsłuchu. Nie na odwrót.
Pawelec pisze:Firma w W-wie nazywa się NOMOS.
http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=29003022
Wystawiają sprzęt też na allegro. Porównanie empiryczne to moim zdaniem najlepszy (jedyny :) )sposób na dopasowanie tego typu wzmaka do własnego ucha. Mnie bardzo pasuje brzmienie Luxmana. Nie testowałem jeszcze w nim PRE MC bo nie mam takiej wkładki. Po przywiezieniu do domu i podłączeniu Luxa z resztą zestawu nie mogłem się nacieszyć efektem. Teraz wraca do łask moja lampa DIY, która przechodziła gruntowną przemianę. Z integry powstały dwie końcówki mocy i pre MM (MC później - budżet :( ). Dopiero teraz się zaczęło, bo dostrajanie wszystkiego trwa dobry kwartał. Cierpliwość mojego brata się kończy, a przed nim jeszcze zwrotnice do nowego zestawu głośników. Na dziś słucham Luxmana bo padła mi jedna lampka w końcówce mocy i jestem na etapie jej szukania. Jeżeli chodzi o porównania? To uważam, że jeżeli należysz do tej grupy poszukiwaczy, którzy więcej wydają na sprzęt niż płyty (ja tak mam) to po dokonaniu przemyślanego wyboru po niedługim czasie zaczniesz dalsze poszukiwania, zmiana igły, może nowa lepsza wkładka (bo przecież potrzebna rezerwa), może nowa wkładka zagra lepiej z oddzielnym PRE (dobry tranzystor, a może lampa?) ...... i tak dalej :D Nowe kolumny, akustyka pomieszczenia - ekrany, absorbery, rozpraszacze .... :D i wszystko zmienia efekt (oby na lepszy ;) ). Zacznij słuchać, a nie tylko czytać, bo będziesz miał coraz więcej wątpliwości i trudniejszy wybór.
Dzięki za link. Popatrzę
Dziś przyjechał gramofon, więc zgodnie z zaleceniem słucham. Choć wymaga ustawienia, to chciałem sprawdzić czy wszystko chodzi jak należy, włącza, wyłącza itd. Jutro ruszam do kumpla (eksperta), który pomoże i oświeci. Mam wielką ochotę poznać wszystko jak najlepiej, znawcą jednak nie zostanę w 2 dni. Póki co na talerzu "Encore" Tangerine Dream gra słabo, bo też nie spodziewam się żeby Ortofon 5 wydobył z niej co trzeba ( a tak przyjechał ), więc poszukiwania zacznę od wkładki. Jeśli chodzi o wzmacniacz to jak pisałem wcześniej " Coś sensownego w rozsądnych pieniądzach". Kupię i dam spokój na dłuższy czas, bo choć słychać różnicę w klasie dźwięku, tzn lepszy sprzęt gra lepiej, to nie będę inwestował w pomieszczenie, gdzie i tak nie osiągnę bardzo dobrej stereofonii ze względu na brak możliwości poprawnego ustawienia głośników.

Jeszcze jedno pytanko do Ciebie, jeśli pozwolisz
1. Czy pokusiłbyś się o charakterystykę brzmienia tego Luxmana. O ile mnie pamięć nie myli, a przyznaję, że mogłem coś przekręcić, doszły mnie kiedyś słuchy, że ...było 2 braci, lub Teść i zięć, albo jeszcze inny stopień pokrewieństwa, ale jednak. Pracowali razem, wypuścili sporo urządzeń i drogi się później rozeszły. Ten który został to Accuphase, ten który poszedł na swoje to Luxman. Nie twierdzę, że ma to dziś znaczenie, ale wspólne korzenie zostawiają czasem ślad.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Integra z phono stage + gramofon

#17

Post autor: Wojtek »

sound of silence pisze:Jutro ruszam do kumpla (eksperta), który pomoże i oświeci. Mam wielką ochotę poznać wszystko jak najlepiej, znawcą jednak nie zostanę w 2 dni.
Przecież pisałeś na początku, że przerobiłeś w ciągu roku 6 gramofonów, w tym jeden Thorens na własność. Mam rozumieć, że tylko słuchałeś muzyki i nie tykałeś żadnego ramienia? :)
sound of silence pisze:O ile mnie pamięć nie myli, a przyznaję, że mogłem coś przekręcić, doszły mnie kiedyś słuchy, że ...było 2 braci, lub Teść i zięć, albo jeszcze inny stopień pokrewieństwa, ale jednak. Pracowali razem, wypuścili sporo urządzeń i drogi się później rozeszły. Ten który został to Accuphase, ten który poszedł na swoje to Luxman. Nie twierdzę, że ma to dziś znaczenie, ale wspólne korzenie zostawiają czasem ślad.
To już jest wyższy poziom szukania dziur w całym/gdybania.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
sound of silence
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:37
Lokalizacja: Kraków

Integra z phono stage + gramofon

#18

Post autor: sound of silence »

Wojtek pisze:Przecież pisałeś na początku, że przerobiłeś w ciągu roku 6 gramofonów, w tym jeden Thorens na własność. Mam rozumieć, że tylko słuchałeś muzyki i nie tykałeś żadnego ramienia? :)
Dobrze zrozumiałeś :clap: ...część, i jak to zwykle bywa w takich przypadkach, resztę sobie dopowiedziałeś. Kupiłem z dowozem i ustawieniem.
Wojtek pisze: To już jest wyższy poziom szukania dziur w całym/gdybania.
Cóż, taka tam dykteryjka na boku. Najwidoczniej Cię nie rozbawiła. Obiecuję poprawę :liar:
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Integra z phono stage + gramofon

#19

Post autor: Pawelec »

Pisałem już, że Luxman gra super. Słucham podobnej muzyki (poza elektroniką) więc mogę go polecić do odsłuchu tak jak model 430 i 510. Mają całkiem przyzwoite pre MM/MC. Mogę pisać jak wspaniale gra i barwnie oceniać szczegóły słodkimi przymiotnikami, ale po co? I tak musisz sam posłuchać !!! ;) Tej klasy sprzęt jest w stanie sprawić dużo frajdy nawet w trudnych pomieszczeniach. Zawsze można zastosować drobne elementy poprawiające akustykę. Ważne abyś szczerze pisał co i w jakiej konfiguracji chcesz osiągnąć. W jakim układzie odsłuchujesz teraz i dlaczego tak naprawdę już jesteś zawiedziony. Jaki wzmak, jakie kolumny?
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
sound of silence
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Integra z phono stage + gramofon

#20

Post autor: sound of silence »

Pawelec pisze:Pisałem już, że Luxman gra super. Słucham podobnej muzyki (poza elektroniką) więc mogę go polecić do odsłuchu tak jak model 430 i 510. Mają całkiem przyzwoite pre MM/MC. Mogę pisać jak wspaniale gra i barwnie oceniać szczegóły słodkimi przymiotnikami, ale po co? I tak musisz sam posłuchać !!! ;) Tej klasy sprzęt jest w stanie sprawić dużo frajdy nawet w trudnych pomieszczeniach. Zawsze można zastosować drobne elementy poprawiające akustykę. Ważne abyś szczerze pisał co i w jakiej konfiguracji chcesz osiągnąć. W jakim układzie odsłuchujesz teraz i dlaczego tak naprawdę już jesteś zawiedziony. Jaki wzmak, jakie kolumny?
To nie tak, że jestem zawiedziony. Spodziewałem się, że cudów nie będzie, bo znajomy uprzedzał mnie, że ta wkładka jest słaba i nie powinienem oczekiwać zbyt wiele. Porównanie do poprzedniego Thorensa też na razie nieuzasadnione, bo pamiętaj, że gramofon nie jest należycie ustawiony, a ma to przecież kluczowe znaczenie. Niestety kolega wyjechał i muszę poczekać lub poradzić sobie samemu. Na pewno się nie zrażam i nie zamierzam rezygnować.
Kiedy pisałem, że miałem do czynienia z 5-6 gramofonami miałem na myśli odsłuchy w sklepach i u znajomych. Ten poprzedni Thorens z wkładką za 300-350 ( naprawdę nie wiem co to było, wiem tylko, że miała 30-50 godzin przebiegu ) sprawił, że gramofon zaczął chodzić mi po głowie. Żałowałem, że go oddałem, ale cóż tak bywa.
Jak pisałem wcześniej szukam dźwięku ocieplonego, ale z dobrym i zróżnicowanym basem.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3217
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Integra z phono stage + gramofon

#21

Post autor: Pawelec »

Uważam, że nie powinieneś czekać na kolegę tylko poczytaj w wątkach dotyczących ustawienia gramofonu i zacznij sam :) . I tak będziesz musiał. Jeżeli maż już jakiś konkretny problem to po prostu napisz. Uważam, że na początek do nauki zabawy z gramofonem wkładka jest ok. Jeżeli będziesz chciał bezboleśnie poprawić to kupisz sobie samą igłę OM20 i usłyszysz różnicę ;) . Do czego podłączyłeś gramofon? Może przyczyna niezadowolenia tkwi jeszcze gdzieś indziej?
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
sound of silence
Posty: 11
Rejestracja: 02 sty 2014, 18:37
Lokalizacja: Kraków

Integra z phono stage + gramofon

#22

Post autor: sound of silence »

Linn Majik DS-I
Jest wejście phono ze stopniem MM
To raczej nie to, bo słyszałem z tym 166 MKVI i było bardzo przyzwoicie. Miałem też integrę Linn Majik I, to samo tylko bez strumieniowca, i było bardzo ok, ale sprzedałem, bo choć dźwięk bardzo mi odpowiadał, to chcę mieć "nieco inną szkołę" na dole.
Tak podpytam, bo zależy mi, żeby się na tym poznać. Po prostu nie chciałem niczego zepsuć.
ODPOWIEDZ