denon dp-1200+wzmacniacz

Żeby nie było za cicho
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

Re: denon dp-1200+wzmacniacz

#16

Post autor: arkh »

tutaj trochę o vianco i czemu ciszej: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=36&t=1798

wkładka na której sprawdzałem akg p10 to jest poziom wyjściowy 1,65 mV,
ortofon om 5e poziom wyjściowy 4 mV więc powinno być głośniej nawet przy tym pre-vianco (tylko jak bardzo?)
to jeśli chodzi o teorię zgodnie z tym wątkiem :!:

praktycznie może jutro ;)
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

denon dp-1200+wzmacniacz

#17

Post autor: arkh »

kielek pisze:Musiałbyś wiedzieć,czy zostajesz przy tym amplitunerze,czy chcesz zbudować osobny zestaw stereo "wokół" tego gramofonu i wtedy "nowy"wzmacniacz ,ewentualnie też preamp ,no i kolumny. Sam to przerabiałem kiedyś i mam osobno KD+kolumny oraz zestaw stereo+kolumny.
póki co to siłą finansowej rzeczy pozostanę przy tym ampli - i co np. do niego aby to miało grać przyzwoicie - pre lepszy? czy wzmacniacz do kompletu?
od 1000 w górę to za dużo :!: a poniżej co? jakieś tańsze i droższe wersje np.:
kielek pisze:Coś chyba nie bardzo,bo mam ten amplituner i tak nie jest ;) (poczytaj instrukcję)
to sprawdzę jeszcze :oops:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

denon dp-1200+wzmacniacz

#18

Post autor: Wojtek »

Jeśli tak to innymi słowy "tak powinno być" :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

denon dp-1200+wzmacniacz

#19

Post autor: kielek »

Jeśli zostajesz przy ampli to możesz jedynie pokombinować z lepszym pre,ale cudów nie będzie,bo jednak ten amplituner ogranicza .Jak nie chcesz na razie inwestować to mogę ci polecić takiego Art Dj PreII(coś ponad 200pln),w moim przypadku wniósł poprawę i ma regulację gain,czyli możesz regulować sygnał na wyjściu,co przy twoich rozterkach z siłą dźwięku będzie jakimś tam lekarstwem.
Mimo wszystko szkoda troszkę tego garmofonu ;) ,no ale nie mój cyrk i nie moje małpy :D
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

Re: denon dp-1200+wzmacniacz

#20

Post autor: arkh »

nie ma sensu doqpić wzmacniacza do ampli? w granicach powiedzmy 500pln ~?
czy może pre Rego czy project-a w podobnej cenie?

czy te pre przy założeniu z tym ampli coś zmienią bardziej niż vianco i Art Dj PreII :?:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

denon dp-1200+wzmacniacz

#21

Post autor: kielek »

Do amplitunera wzmacniacz?Nie kumam za bardzo...
Ten najtańszy pro ject jest w mojej(i nie tylko) słabszym pre od tego Art.Poczytaj sobie trochę w necie opinii na temat tego ProJecta,Art itd.Ogólnie nie zawsze jak coś jest trochę droższe to musi być lepsze ;) Te najtańsze "firmowe" pre to mniej więcej to samo,tyle że płacisz za logo firmy.Godne polecenia są CA 651 i starsze CA640,ale to większy koszt i przy twoim amplitunerze to tak chyba nie zrobi różnicy.
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

Re: denon dp-1200+wzmacniacz

#22

Post autor: arkh »

wzmacniacza w sensie do gramofonu tyle że coś taniej niż 1000 ;) :?:
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

denon dp-1200+wzmacniacz

#23

Post autor: kielek »

No,ale do wzmacniacza potrzebne są kolumny,chyba że wykorzystasz do tego jakiś spliter,czy coś w tym stylu...
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

Re: denon dp-1200+wzmacniacz

#24

Post autor: arkh »

po kolei-mam kolumny eltaxa od kompletu z ampli,
więc wzmacniacz do tego, tak jak wczesniej pytałem - ma sens? bardziej niż pre tylko do ampli?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

denon dp-1200+wzmacniacz

#25

Post autor: Wojtek »

A te Eltaxy to jakieś 5.1 czy po prostu jedna para stereo?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

Re: denon dp-1200+wzmacniacz

#26

Post autor: arkh »

kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

denon dp-1200+wzmacniacz

#27

Post autor: kielek »

Ty chyba za bardzo nie orientujesz się w pojęciach...amplituner to też wzmacniacz tyle ,że z tunerem.I chcesz łączyć wzmacniacz z wzmacniaczem?Przedwzmacniacz gramofonowy wzmacnia Ci jedynie sygnał z gramofonu,ale nie pełni roli klasycznego wzmacniacza i dlatego ma w nazwie przedrostek "przed".Jak nie masz dużych wymagań co do dźwięku to zostań z tym co masz,albo sprzedaj tego vivanco i kup tego Art'a,który ma tą regulację "gain",co pozwoli Ci podnieść sygnał/głośność zbliżony do innych źródeł.
Te nasze dylematy wynikają tylko z tego,że masz dobry gramofon w słabym zestawie ;) To tak jakbyś miał dobrą furę z kiepskim silnikiem,oponami itd,które nie pozwalają się cieszyć z jakości tego auta,ale jak komuś to pasuje to ok.
Reasumując ten DP-1200 nie rozwinie skrzydeł przy tym amplitunerze,tym pre,tych kolumnach i tej wkładce ;) A jak kiedyś chciałbyś to zmienić to te wszystkie wcześniej wymienione elementy należałoby wymienić i wtedy byś poczuł,co to jest mieć dobry gramofon i dobry dźwięk.Zresztą za parę lat za ten cały zestaw obecnego KD nie dostaniesz nawet połowy co za ten gramofon,który na wartości raczej nie straci,a zapewne jak wino-będzie coraz droższy :)
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

denon dp-1200+wzmacniacz

#28

Post autor: arkh »

kielek pisze:Ty chyba za bardzo nie orientujesz się w pojęciach...amplituner to też wzmacniacz tyle ,że z tunerem.I chcesz łączyć wzmacniacz z wzmacniaczem?Przedwzmacniacz gramofonowy wzmacnia Ci jedynie sygnał z gramofonu,ale nie pełni roli klasycznego wzmacniacza i dlatego ma w nazwie przedrostek "przed".
na tyle że nie chcę łączyć ;) pytałem m.in. o to czy warto kupić (na razie) wzmacniacz tańszy poniżej 1000 i podłączyć gramofon + te kolumny co mam,nie mieszając w to :twisted: ampli,
kielek pisze:Te nasze dylematy wynikają tylko z tego,że masz dobry gramofon w słabym zestawie
też rozumiem,pomimo iż słabo się orientuję w tych tematach ;) fura z czasem osiągnie swoje możliwości,tylko musi poczekać na swój finansowy priorytet,i dojrzałość kierowcy ;)

co do pre mam jasność,dziękuję! :)

właściwie mam jako taką jasność...w tym temacie :D
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

denon dp-1200+wzmacniacz

#29

Post autor: kielek »

arkh pisze:na tyle że nie chcę łączyć pytałem m.in. o to czy warto kupić (na razie) wzmacniacz tańszy poniżej 1000 i podłączyć gramofon + te kolumny co mam,nie mieszając w to ampli,
Moim zdaniem na chwilę obecną nie warto.Dozbierać lepiej więcej kasy i kupić później porządny wzmacniacz,przyzwoite kolumny i przyzwoitą wkładkę i....cieszyć się muzyką z płyt winylowych i jeśli zrobi się to z głową i spokojem to nie trzeba wcale wielkich kwot.Myślę,że za 2 tys.zł można to spokojnie osiągnąć celując oczywiście w zadbane używki.
arkh
Posty: 21
Rejestracja: 01 lip 2013, 13:48

Re: denon dp-1200+wzmacniacz

#30

Post autor: arkh »

arkh pisze:tutaj trochę o vianco i czemu ciszej: http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=36&t=1798

wkładka na której sprawdzałem akg p10 to jest poziom wyjściowy 1,65 mV,
ortofon om 5e poziom wyjściowy 4 mV więc powinno być głośniej nawet przy tym pre-vianco (tylko jak bardzo?)
to jeśli chodzi o teorię zgodnie z tym wątkiem :!:

praktycznie może jutro ;)
kończąc wątek: po założeniu ortofona i ustawienia wszystkiego zgodnie ze sztuką, z pre vianco - jest poprawa głośności i jakości dźwięku (to nie zaskoczenie bo AKG była zryta!),
wszystko więc zgodnie z teorią :)
oczywiście jak na możliwości wkładki i KD ;)
czyli -
Wojtek pisze: "tak powinno być"
ODPOWIEDZ