YAMAHA R-500 - skala

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ethnicolor
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2013, 15:20

YAMAHA R-500 - skala

#1

Post autor: Ethnicolor »

Założyłem nowy temat, w sumie nie wiem do końca, czy w dobrym miejscu, ale dotyczy mojego amplitunera, więc chyba tak. Najwyżej Pan administrator przeniesie :)

Mój problem wydawać się może błahy, bo wszystko gra, a sam w sobie jest raczej kwestią czysto estetyczną. Chodzi o skalę częstotliwości tunera. Kupując ampa jakieś 3 lata temu (używanego), zauważyłem, że w skali nie włącza się podświetlenie. Ale wypiąłem fabryczną antenę i podłączyłem urządzenie do kablówki. Zaczęło świecić. Wszystko działało przez ten czas, ale ostatnio wywiozłem całe moje "królestwo" (od roku studiuję w innym mieście), i po instalacji skala znowu nie świeci. Zainstalowałem wszystko jak wcześniej, tyle tylko, że podłączyłem antenę hand-made, bo kablówki tu nie ma. Ale z nią czy w ogóle bez żadnej anteny - skala nie świeci :cry: I teraz moje pytanie: dlaczego?

Załączam zdjęcia:
Amplituner
Amplituner
No i sama skala. O ile diody pozycji, dostrojenia, mocy sygnału, SL i stereo działają (stereo nie świeci, bo akurat nie załapał), to samo podświetlenie skali już nie... :(
No i sama skala. O ile diody pozycji, dostrojenia, mocy sygnału, SL i stereo działają (stereo nie świeci, bo akurat nie załapał), to samo podświetlenie skali już nie... :(
Z góry dziękuję za zainteresowanie i ewentualną pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

YAMAHA R-500 - skala

#2

Post autor: Wojtek »

Powiem tak... dziko. Rodzaj podłączonej anteny raczej nie powinien mieć przełożenia na podświetlanie skali tunera radiowego. Mało tego, podświetlenie powinno działać nawet jeśli nie mamy żadnej anteny wpiętej.

Trzeba będzie go otworzyć i sprawdzić co się dzieje z tym oświetleniem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Ethnicolor
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2013, 15:20

Re: YAMAHA R-500 - skala

#3

Post autor: Ethnicolor »

Wojtek pisze:Powiem tak... dziko. Rodzaj podłączonej anteny raczej nie powinien mieć przełożenia na podświetlanie skali tunera radiowego. Mało tego, podświetlenie powinno działać nawet jeśli nie mamy żadnej anteny wpiętej.
Nie jestem specem, ale... no właśnie, powinno działać.
Wojtek pisze:Trzeba będzie go otworzyć i sprawdzić co się dzieje z tym oświetleniem.
Otwierać? Oj... nie lubię takich rzeczy :? Tzn. samo majsterkowanie lubię, ale boję się, że coś tam tylko na diabła narobię ;)

Wrzucić zdjęcia bebechów, byłbyś w stanie coś powiedzieć na podstawie fotografii?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

YAMAHA R-500 - skala

#4

Post autor: Wojtek »

Ethnicolor pisze:Wrzucić zdjęcia bebechów, byłbyś w stanie coś powiedzieć na podstawie fotografii?
Nie za bardzo :)

Miernikiem trzeba będzie układ oświetlenia posprawdzać.

Serwisówka: http://www.hifiengine.com/library/yamaha/r-500.shtml
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

YAMAHA R-500 - skala

#5

Post autor: Winters »

Wyjmij żarówki, przeczyść gniazda, włóż z powrotem.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

YAMAHA R-500 - skala

#6

Post autor: Rajfal »

Ja bym w pierwszej kolejności zobaczył czy w drodze do żarówek nie ma żadnego zimnego lutu lub słabego styku.
Awatar użytkownika
Krzysztof_67
Posty: 111
Rejestracja: 10 sty 2013, 11:39
Lokalizacja: Łódź

Re: YAMAHA R-500 - skala

#7

Post autor: Krzysztof_67 »

Daj zdjęcia.
Z tego co pamiętam była tam jedna żaróweczka na 28V po lewej stronie skali, bez żadnych gniazd...
Awatar użytkownika
Ethnicolor
Posty: 10
Rejestracja: 02 sie 2013, 15:20

Re: YAMAHA R-500 - skala

#8

Post autor: Ethnicolor »

Krzysztof_67 pisze:Daj zdjęcia.
Z tego co pamiętam była tam jedna żaróweczka na 28V po lewej stronie skali, bez żadnych gniazd...
Zdjęcia bebechów?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

YAMAHA R-500 - skala

#9

Post autor: Wojtek »

No raczej :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ