Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2013, 21:29
Lokalizacja: 249 km od Łodzi

Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#1

Post autor: Benedykt »

Witam
niestety w związku w kolejnym problemem z moim wzmacniaczem jestem zmuszony założyć nowy temat :< ale przejdźmy do rzeczy już od samego początku były z nim problemy lewy kanał często nie chciał grać więc oddałem go do nadwornego elektryka który wymienił w nim potencjometr od głośności i przełącznik roboty pracy miało i coś jeszcze związanego własnie z lewym kanałem niby testował i miało być ok teraz gdy pod koniec wakacji w końcu wróciłem do domu i chciałem posłuchać troszku muzyki po odpaleniu sprzętu lewy kanał najpierw w ogóle nie chciał grać. Parę razy włączyłem go i wyłączyłem od nowa włożyłem kabel od lewej kolumny i zaczęło działać lecz teraz lewa strona zawsze gra ciut słabiej(nigdy wskazania z ekranu nie są na równi ani lewa strona nie gra mocniej) niż prawa niezależnie czy muzyka z gramofonu czy z komputera testowałem także na kilku głośnikach i wszędzie to samo ( w razie potrzeby mogę nagrać filmik w widokiem na ekranik wzmacniacza ) I teraz pytanie czy nowe elementy muszą się po prostu wygrzać i będzie ok czy to jednak jakaś awaria ?
Gramofon: Technics SL-D21
Wzmacniacz: Technics Su-V3
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Re: Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#2

Post autor: Rajfal »

Pamiętam jak pisałeś dwa miesiące temu o tym wzmacniaczu.
( w razie potrzeby mogę nagrać filmik w widokiem na ekranik wzmacniacza )
Czyli to, że lewy kanał gra słabiej rozpoznajesz po wskaźnikach wysterowania? Zdajesz sobie sprawę, że w stereo nie zawsze dwa kanały grają z jednakową głośnością? Słyszysz tą różnice?
I teraz pytanie czy nowe elementy muszą się po prostu wygrzać i będzie ok czy to jednak jakaś awaria ?
Awaria.
...po odpaleniu sprzętu lewy kanał najpierw w ogóle nie chciał grać. Parę razy włączyłem go i wyłączyłem od nowa włożyłem kabel od lewej kolumny i zaczęło działać
Teraz za każdym razem dwa kanały grają?

Szkoda, że nie umiesz lutować, bez tej umiejętności sam nic nie zdziałasz.
...nie chciał grać więc oddałem go do nadwornego elektryka który wymienił w nim potencjometr od głośności i przełącznik
Słabo ogarnięty ten elektryk, zanieś to lepiej do elektronika ;).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#3

Post autor: Wojtek »

A co z pokrętłem balansu?
Zamień kanały stronami i spróbuj zaobserwować czy prawy kanał (jako lewy) też będzie słabszy w momentach gdzie nie powinien.
Najłatwiej będzie to przetestować jeśli będziesz sterował balansem sygnału po stronie komputera.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2013, 21:29
Lokalizacja: 249 km od Łodzi

Re: Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#4

Post autor: Benedykt »

Tak, zdaje sobie sprawę ze w stereo nie zawsze kanały grają tak samo ale chyba na kilkadziesiąt piosenek przynajmniej w jednej powinno być inaczej niż prawa strona mocniejsza.W większości polegam na ekraniku bo w sumie to nie słychać jakiejś specjalnej różnicy ale to może być spowodowane moimi altusami które w sumie swoje już przeszły i miałem zasadniczo teraz je wymieniać a tu niespodzianka i pewnie teraz budżet na nie wydać będę musiał na wzmacniacz. Teraz za każdym razem
odpalają dwa kanały, przy gramofonie widać większa różnice a przy puszczaniu np z telefonu odczyty są prawie na równi. W sumie to nie typowy elektryk tylko właśnie koleś który zajmuje się głownie audio i telewizorami .Teraz tak wpadłem może to po wymianie potencjometru odczyty się nieco zmieniły bo zasadniczo to tak jak wspomniałem generalnie na słuch ciężko wyczuć jakąś różnice
Gramofon: Technics SL-D21
Wzmacniacz: Technics Su-V3
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#5

Post autor: Wojtek »

Puść sygnał mono. Ewentualnie możesz też zamienić kolumny stronami. No chyba że wg wskaźnika głośności przy nagraniu mono jeden z kanałów będzie słabszy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2013, 21:29
Lokalizacja: 249 km od Łodzi

Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#6

Post autor: Benedykt »

Albo ja jestem debilem albo po kolejnym podłączeniu zaczęło działać normalnie raz prawy mocniej raz lewy a i na równi tez się zdarza wiec tu odpuszczę temat pewnie może ja przewrażliwiony jestem , ale cos chyba i tak musi być nie tak skoro na początku nie chciało wgl lewej uruchomic
Gramofon: Technics SL-D21
Wzmacniacz: Technics Su-V3
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Re: Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#7

Post autor: Rajfal »

ale cos chyba i tak musi być nie tak skoro na początku nie chciało wgl lewej uruchomic
Coś nie stykało, albo zimny lut. Postukaj w obudowę, albo w płytkę drukowaną to znowu przestanie grać :D.
Myślę, że od samego początku wszystko było ok, tylko Ty jesteś przewrażliwiony na tym punkcie i szukasz dziury w całym.
Awatar użytkownika
Benedykt
Posty: 23
Rejestracja: 30 kwie 2013, 21:29
Lokalizacja: 249 km od Łodzi

Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#8

Post autor: Benedykt »

Może i masz racje po tych wszystkich naprawach już jestem przewrażliwiony. Tematdo usunięcia
Gramofon: Technics SL-D21
Wzmacniacz: Technics Su-V3
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9665
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Technics Su-V3 lewy kanał gra słabiej

#9

Post autor: Cracker »

Przeczyść potencjometry , pewnie są zaśniedziałe. Miałem podobny problem kilka lat temu z moim Technicsem SU-V9.
Czyszczenie pomogło.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
ODPOWIEDZ