Art DJPree II

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#1

Post autor: Robertson »

Właśnie przyszedł .Nówka sztuka ! Szok w trampkach...wczoraj kliknąłem kup teraz a dzisiaj po 12-ej kurier pod bramą :clap: Pytanie do użytkowniow tego cuda i nie tylko. Znajdują się w nim dwa filty : 1 - Input Cap Cartridge Loading z oznaczeniami OUT = 200pF lub IN = 100pF. 2 - Low Cut Rumble Filter z funkcjami OUT= FLAT IN = LOW CUT . Do czego one służą i jak je stosować ? Pokrętełko ze wzmocnieniem lub zmniejszeniem sygnał wyjściowego zaj..... Gram "na zero" Ale już się trochę pobawiłem.Przy cicho i mało dynamicznie nagranych płytach na prawdę może się przydać :dance: Wygląda i jest zbudowane solidnie.Trochę waży! I gra :violin:

I co najwazniejsze wyeleminowałem dwa zykłe druty( przejsciówki) Sygnał do preampa poprowadziłem dobrymi ekranowanymi RCA , które dostałem razem z Dualem. A do wzmaniacza wykorzystałem , te które miałem do CD. Audioguesta "Quartz" .Wysoki model interconecta , który kupiłem kiedyś za 6 stówek.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Art DJPree II

#2

Post autor: ahaja »

Cart loading - dodajesz pojemność na wejściu, 100 albo 200pF. W zależności od wkładki. Nie należy przesadzać, bo każdy kabel na drodze od wkładki do wejścia preampa ma swoją pojemność, którą należy do tego dodać.
Im mniej tym lepiej.

Filtr subsoniczny, obcina najniższe pasmo, poniżej 20Hz z reguły.
Flat - płaskie pasmo bez obcięcia.
Low cut - niskie obcięte. Zapinasz to jak widzisz, że membrany w kolumnach zaczynają falować - to od napędu pochodzi. Może się również wzbudzać, jesli kolumny stoją za blisko gramofonu. Po to się to włącza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Art DJPree II

#3

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:to od napędu pochodzi. Może się również wzbudzać, jesli kolumny stoją za blisko gramofonu.
Oj niekoniecznie. A raczej "nie tylko". Wystarczy trzymać się tego zalecenia:
ahaja pisze:Zapinasz to jak widzisz, że membrany w kolumnach zaczynają falować
Robertson pisze:I co najwazniejsze wyeleminowałem dwa zykłe druty( przejsciówki) Sygnał do preampa poprowadziłem dobrymi ekranowanymi RCA , które dostałem razem z Dualem. A do wzmaniacza wykorzystałem , te które miałem do CD. Audioguesta "Quartz" .Wysoki model interconecta , który kupiłem kiedyś za 6 stówek.
Tu na forum nie ma zbyt wielu "kablarzy", więc spokojnie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#4

Post autor: Robertson »

Dzięki ...sporo mi to rozjasniło :idea: Wniosek wyciągam jeden .Bez potrzeby nie stosować :hand: Jest jeszcze dioda Clip Signal.Zaczyna swiecić się na zielono kiedy dostaje sygnał.Zmienia kolor na czerwony w momencie kiedy dżwieki jest przesterowany .Najczęściej wtedy kiedy przeciągnę podczas zabawy pocejnometerem ustawuającyn nap.wyjsciowe.Trochę deneruwjaca jest ta dioda swiecąca ciagłym ostrym nieb. swiatłem. Ale to pikuś ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Art DJPree II

#5

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:Najczęściej wtedy kiedy przeciągnę podczas zabawy pocejnometerem ustawuającyn nap.wyjsciowe.
Jeśli nie masz problemów na wyjściu z preampa to zostaw ten gain na 0, dla świętego spokoju.
Robertson pisze:Trochę deneruwjaca jest ta dioda swiecąca ciagłym ostrym nieb. swiatłem. Ale to pikuś ;)
Zaklej diodę nieprzezroczystą taśmą i po sprawie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#6

Post autor: Robertson »

Ta moja "shiza" na punkcie kabli to już tylko pozostałość ze starych czasów :D . Sporo temu poświęcałem uwagi . Sprawdzałem, podpinałem , testowałem do momentu , do którego słyszałem różnicę a wtedy w to wchodziłem . Głośnikowe są bardzo ważne i mają największy wpływ na brzmienie.Interconect też ...choć w mniejszym stopniu. Całemu temu zagadnieniu przyświeca myśl , którą wpoił mi ojciec mojego kupla- zarażając mnie "innym podejsciem " do dżwięku. Cytuję " Pamietaj Robert cały Twój system zagra tak jak jego najgorsze ogniwo" więc staram sie je wyeliminować :hand:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Art DJPree II

#7

Post autor: Wojtek »

Skoro jest to już tylko pozostałość z przeszłości to nie pisz w czasie teraźniejszym o tym co ma największy wpływ.
Ot dygresja.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#8

Post autor: Robertson »

Oki ...postaram sie ;) Dziekuję za porady .Trochę posmuciłem ale...dobrze mi radziłes i kilka osób z forum :clap: Ten DJ fajnie gra .Trochę zdefiniował brzmienie .Zyskało tempa , przestrzeni czuję jak by było lepiej "przefiltrowne" Całość daje na prawdę fajny obraz dzwiękowy. Największa myślę w tym zasługa Duala....cięzko opisać jak gra , ubrać to w jakieś słow.Po prostu pozwala cieszyć się myzyką :)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#9

Post autor: Robertson »

Pokusiłem sie o małą konfrontację nowego nabytku z posiadanym jak do tąd Dualem. Pierwszą najbardziej rzucająca się na uszy róznicą jest to ta , że Ar Dj gra trochę ciszej.Na tym samym utworze i przy tym samych położenue potencjometra głosności . Nie wiem czy to kwestja dynamiki czy to nowe urządzenie musi sie wygrzać , naładować kondensatory itp ? Pozostałe aspekty wydają sie być zdecydowanie na jego korzyść.

He he ...wszystko wyszło na dobrej realizacji "Anastasis" z ostaniej płyty Dead Can dance . Zapuściłem kawałek "Opium" .Przestrzeń, mnóstwo powietrza pogłos lepiej kontrolowany bas czystrza góra...ogolnie jak bym ponownie napił sie porządnego burbona a nie jakiegoś sikacza :D Co z tego ,że trzepnie to ma smakować :clap:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41640
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Art DJPree II

#10

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:czy to nowe urządzenie musi sie wygrzać , naładować kondensatory itp ?
Daj spokój ;) Nie ma powodu do niepokoju. Chociażby stopień wyjściowy obydwu przedwzmacniaczy może być po prostu inny.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#11

Post autor: Robertson »

Po raz wtury przyznaję Ci rację .Jest gites :) Wczoraj na spokojnie odpaliłem kilka płyt i.....przy nie których zamarłem w odsłuchu na dobre .Nawet te w wyostrzonymi sybilantami zabrzmiały poprawnie . Przypomniałem sobie jeszcze stosunkowo świerze wrażenia po fonice gdzie coś syczało a basu praktycznie nie było czy Danielu który grał lepiej ale niestety też mu dużo brakowało. Bezproblemowa obsługa tego gramofonuo oraz to co zrobił z dżwiekiem Art Dj przyczyniły sie do tego , ze zaznałem spokoju :pray: i na prawdę mogę delektować sie muzyką. Spokój , spokój i jeszcze raz spokój to jest to co cenię sobie teraz najbardziej. Zbiór płyt jaki posiadam nie zbyt okazały ale jest czego słuchać.Ortofon , w który wypozazony jest Dual daje radę .Jego charakter oraz brzmienie na obecną chwilę mi odpowiadają. Jak przyjdzie cas - igły nie są wieczne - to zwrócę sie o poradę i zrobimy cos w tym kierunku .Nadwyrężyłem troszku budzet więc biorę na jakiś czas na wstrzymanie ale...powoli przymierzam sie do zakupu kilku płytek ;) Pozdrawiam .Robert.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Art DJPree II

#12

Post autor: ahaja »

Ten pre ma w specyfikacji max wzmocnienie 45dB. Jeśli jest ustawiony na '0' to wtedy ma 35dB czyli mniej niż tradycyjnie w integrze.
Jeśli chcesz słuchać ze stadardowym wzmocnieniem jakie są w preampach phono to musisz dodać te 5dB, i będziesz mieć 40dB.
Jesli wtedy wystąpi clipping to musisz zmniejszyć - to z kolei wina słabego i zbyt niskiego napięcia zasilania. Tak mają niestety tak zasilane preampy.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#13

Post autor: Robertson »

Hmmm...to by się zgadzało. Do "5" na tym zasilaniu nie dojadę.Czasami ale to bardzo rzadko przy kiepskich realizcjach podkręcałem na 2-3 i to max.Powyżej tego już niestety dostaje zadyszki. Gdzieś czytałem o stosowaniu "porządnego" zasilania ....było to chyba w wątku o pro jetach na jakimś forum.Nie chcę nic przekłamać ...na czym polega to lepsze zasilanie ...zastosowanie lepszego ,bardziej wydajnego zasilacza ? Ciekawe jakie to koszta i czy sie opłaca.Z tego co pamiętam gostek, który to opisywał widział w tym sens .
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Art DJPree II

#14

Post autor: ahaja »

Polega na zrobieniu zasilacza z prawdziwego zdarzenia: transformator; szybkie diody; filtracja LC ew RC; stabilizacja. To tak w skrócie. Koszty zapewne przekroczą koszt zakupu tego DJ.
Oczywiście do istniejącego klocka można pewnie takie cos dorobić, jednak trzeba znać i wiedzieć co w nim siedzi, co wywalić a co dodać.

To co jest dodawane do podobnych wytworów jako zasilacze to ... nieporozumienie. Na zasadzie: by działało. Zauważ, zasilacz wtyczkowy będzie działać na całym świecie, taki porządny tylko w pewnych regionach, gdzie napięcie zasilające jest takie jakie przewidziane do poprawnej pracy. Producenci robią to świadomie.
Podobne rzeczy daje Pro-Ject, Rega, Graham Slee, Grado etc.

Na Twoim miejscu bym się nie przejmował ... i zbierał na lepszy napęd i preamp. Pośpiechu nie ma a to sensowne podejście.
Ważne by każdy element toru był na podobnym poziomie - bynajmniej nie cenowym ... ;-).
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Art DJPree II

#15

Post autor: Robertson »

Dzięki.Tragedii nie ma ;) Gra bardzo fajnie .Bez problemu mogę trzasnąć na "+2" i nie dusi się .Ale tak jak pisałem wcześniej to opcja to tych kiepskich realizacji. Zerakałem trochę na allegro. Do wiekszości tych tańszych pre dają zasilacze o napięciu 9- 12 v i 1000-12000mV .Dopiero te droższe wynalazki powyzej 600zł mają 14-16 lub 18 V.
Jest też masa gotowych zasilaczy na allegro ! Stabilizowane , impulsowe z przetwornicami i filtrami jak do laptów i kamer itp.Ale w większości na 12V wyższe napiecia itd.Nie chcę kombinowac aby DJ nie poszedł z dymem :naughty:

Do DJ dołączony jest zasilacz 9V 100mA . Na tylnej ściance przy gnieżdzie zasilania widnieje napis 9V 150 mA AC/DC . A w specyfikacji urządzenia Power Requirements 7-12V DC or 9-12V AC @150mA. To chyba znaczy ,że można zastosować zasilacz 12 V i 150 mA ? Wątpie czy te 3 V i 50mA przynisą jakis efekt ?
Ostatnio zmieniony 05 lip 2013, 12:32 przez Robertson, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ