Yamaha a-500 vs a-520

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Yamaha a-500 vs a-520

#1

Post autor: Rajfal »

Witam.
Niektórzy może pamiętają, całkiem niedawno kupiłem kolumny Tannoy Mercury MK II. Jeżeli chodzi o kolumny to podoba mi się ich brzmienie, ale wypadałoby wymienić mój wysłużony już wzmacniacz Wega jps 352. Mam okazje kupić oba wymienione w temacie wzmacniacze, pytanie jest czy różnicy między tymi wzmacniaczami jest duża? Nie będę ukrywał, że bardziej skłaniam się ku a-500 głównie dlatego, że jest mniejszy. Wiem, że w sieci jest sporo opinii o tych wzmacniaczach, ale większość jest na forum, gdzie ustawienie wzmacniacza pod innym kątem dodaje głębokiego basu.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41690
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Yamaha a-500 vs a-520

#2

Post autor: Wojtek »

Wega JPS 452 wymienić na Yamaha A-500?
Słuszna droga. Wielkiej różnicy nie ma, ale tak o parę schodków wyżej to z pewnością :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Rajfal
Posty: 160
Rejestracja: 09 mar 2013, 13:36

Yamaha a-500 vs a-520

#3

Post autor: Rajfal »

Wojtek pisze:Wega JPS 452
352 ;)

W zasadzie mimo, że minęło sporo czasu nie udało mi się zmienić wzmacniacza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41690
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Yamaha a-500 vs a-520

#4

Post autor: Wojtek »

Sorki, literówka. Chyba nawet nie było modelu 452 :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
yamahafan
Posty: 253
Rejestracja: 23 lut 2013, 12:01
Gramofon: 1019
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Yamaha a-500 vs a-520

#5

Post autor: yamahafan »

Rajfal pisze:Witam.
Nie będę ukrywał, że bardziej skłaniam się ku a-500 głównie dlatego, że jest mniejszy. Wiem, że w sieci jest sporo opinii o tych wzmacniaczach, ale większość jest na forum, gdzie ustawienie wzmacniacza pod innym kątem dodaje głębokiego basu.
W swoim zestawie mam AX-500, więc to nieco nowszy brat A-500. Brzmi rewelacyjnie i jak na moje potrzeby zdecydowanie wystarcza.

A-520 nie miałem i nie słyszałem, więc się nie wypowiem. Natomiast A-500 (wersja ze srebrnym panelem) ostatnio wpadła mi w ręce na kilka dni, skompletowałem drugi zestaw dla brata i właśnie zdecydowaliśmy postawić na ten model. Gra równie dobrze, co AX-500, momentami powiedziałbym że dźwięk jest jeszcze bardziej "miękki" i głęboki (testowany na CD i vinylu Brothers in Arms, gdzie cudowna gitara MK naprawdę potrafi wyciągnąć ze sprzętu sporo - oba wydania z Vertigo, więc o ile to możliwe dość porównywalna jakość nagrań). Natomiast przy nagraniach Tiny (vinyl Capitol Records) sprzęt odkrywa ostrego kopa i dynamikę.

Nie wiem, co piszą audiofile, sam nim nie jestem ale różnicę w dźwięku słyszę. Generalnie Yamaha to zdaniem wielu sprzęt nie dla audiofila :D Ale gdybym dziś miał kupić on nowa swój set, z tej dwójki postawiłbym na A-500. Naprawdę minimalnie, ale jednak - subiektywnie - lepiej od AX-500, który mam i nie oddam :D

A na koniec: od niespełna tygodnia mam również AX-570 - pierwsze wrażenia rewelacyjne, super brzmienie jak każda dobra Yamaha. Ale testów porównawczych jeszcze nie zrobiłem, więc nie powiem Ci czy jest lepszy czy nie od obu wspomnianych powyżej.

Finalnie, którykolwiek wybierzesz, będziesz zadowolony!
Pozdrawiam,
Piotr.

Moje cuda "under re-construction": Dual 1019 & 1229 / Yamaha A-700/T-700/K-700/KX-930 RS/Denon DCD-1015/EPI120C
ODPOWIEDZ