Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
danpe_
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2013, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#1

Post autor: danpe_ »

Witam. Właściwie to jak w tytule...

Wzmacniacz Luxman L-400 posiada wyjścia głośnikowe, które mnie dość mocno irytują - trzeba włożyć kabel i przekręcić wtyczkę, nie trzyma się to za dobrze kupy.
Chciałbym wymienić w jakimś sensownym serwisie te wyjścia na czincze, usługi poszukuję w Krakowie.

Czy ktoś zna i mógłby polecić firmę, lub osobę zdolną się podjąć takiej roboty? Ewentualnie chciałbym aby taka osoba przyglądnęła się temu leciwemu już wzmacniaczowi, być może któreś z kondensatorów wymagają wymiany, a już na pewno popalone żarówki.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#2

Post autor: Wojtek »

danpe_ pisze:trzeba włożyć kabel i przekręcić wtyczkę, nie trzyma się to za dobrze kupy.
Jakich kabli głośnikowych używasz?
danpe_ pisze:Chciałbym wymienić w jakimś sensownym serwisie te wyjścia na czincze
Chcesz wymienić w wzmacniaczu zintegrowanym terminale głośnikowe na wyjścia RCA?
Za mało ich masz obok wyjść głośnikowych? :)

Póki co wygląda to na dość pomylony pomysł. Może powiedz nam więcej o swoich potrzebach połączeniowych.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
danpe_
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2013, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#3

Post autor: danpe_ »

Wojtek pisze:
danpe_ pisze:trzeba włożyć kabel i przekręcić wtyczkę, nie trzyma się to za dobrze kupy.
Jakich kabli głośnikowych używasz?
Do tej pory używałem kolumn (słuchałem radia i CD) z zestawu z początku lat '90 marki Sony (SS-A 309), kable były fabryczne, więc raczej cienkie, chcę zmienić te kolumny na coś solidniejszego. Nie mam ich w tym momencie przed sobą, więc trudno mi napisać cokolwiek więcej o średnicy kabla.
Za mało ich masz obok wyjść głośnikowych? :)
Kilka jest.
Póki co wygląda to na dość pomylony pomysł. Może powiedz nam więcej o swoich potrzebach połączeniowych.
Może i tak, jesteś bardziej doświadczony, więc zamiast wydawać kasę w błoto pewnie Cie posłucham.
Pomysł wziął się stąd, że uważam, iż kable powinny mocno siedzieć we wzmacniaczu, aby połączenie było dobre, a te fabryczne ustrojstwa do mocowania kabli po prostu mnie drażnią, wystarczyło zawadzić odkurzaczem o kabel i już wypadało to ze wzmacnicza.
Pewnie z grubszym kablem poradzą sobie lepiej - także pójdę za głosem krytyki i wstrzymam się z ruchami w tym względzie do momentu zakupu nowych kolumn.

Natomiast pytanie o serwis i przegląd nadal aktualne, tym bardziej, że mam do grzebnięcia jeszcze w odtwarzaczu CD.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#4

Post autor: Winters »

O, chcesz pruć wzmacniacz i wymieniać gniazda zamiast wpuścić grubszy kabel. Interesujące.
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
danpe_
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2013, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#5

Post autor: danpe_ »

No cóż, fakt faktem pomysł wymian gniazd był mój, bo tak jak pisałem te mnie irytują. Ale pytałem o radę w jednym z krakowskich serwisów i sklepów uważających się za audiofilskie, czy to ma sens - gość podchwycił temat i stwierdził, że wymiana gniazd jest w tym sprzęcie wręcz konieczna, najlepiej na złocone nie najtańsze. Więc już wiem, gdzie nie zaniosę sprzętu do serwisu. Znam trochę naturę handlowców, więc swój pomysł wolałem zweryfikować. Zresztą o wymianę kabli w kolumnach też pytałem, bo te są cienkie, ale cena 100zł/mb to dla mnie za dużo.

Skoro pomysł był głupi, to po dobrym fachowcu (za którego tamten pan się uważał, na wstępie też zaznaczyłem, że audiofilem nigdy nie byłem i nie będę - mam inne hobby, na które wolę wydawać kasę), że mi doradzi, a nie będzie naciągał, także wypada podziękować forumowiczom za uczciwą poradę.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Re: Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#6

Post autor: Winters »

danpe_ pisze:No cóż, fakt faktem pomysł wymian gniazd był mój, bo tak jak pisałem te mnie irytują. Ale pytałem o radę w jednym z krakowskich serwisów i sklepów uważających się za audiofilskie, czy to ma sens - gość podchwycił temat i stwierdził, że wymiana gniazd jest w tym sprzęcie wręcz konieczna, najlepiej na złocone nie najtańsze. Więc już wiem, gdzie nie zaniosę sprzętu do serwisu. Znam trochę naturę handlowców, więc swój pomysł wolałem zweryfikować. Zresztą o wymianę kabli w kolumnach też pytałem, bo te są cienkie, ale cena 100zł/mb to dla mnie za dużo.
Skąd Ty takie ceny bierzesz?
Jakie 100zł/mb? Człowieku, spokojnie.
Kup sobie grubego Klotza za kilkanaście złotych za metr i lepszego pewnie nie będziesz potrzebował.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#7

Post autor: kielek »

danpe_ pisze:cena 100zł/mb
:o
Tak jak Winters radzi - ceny przyzwoitych przewodów to koszt 10-15 zł za metr i od siebie dorzucę dobre i tanie oehlbachy,supry,jantzeny itd
Awatar użytkownika
danpe_
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2013, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#8

Post autor: danpe_ »

Dzięki, zanotuję sobie czego szukać.

Dlatego właśnie wolę poszukać w internecie porady odnośnie czegoś, na czym się zupełnie nie znam i powolutku zdobywać wiadomości, rozpoznawać temat, niż wierzyć sprzedawcy, który szuka frajera. Nie chciałbym nikogo urazić i uogólniać bo sam byłem handlowcem, ale uważam, że 80% z nich wciśnie klientowi coś niepotrzebnego, lub za drogo w stosunku do potrzeb.
Zresztą na łeb nie upadłem, żeby tyle bulić za kabel, pomijając już kwestie finansowe.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#9

Post autor: Wojtek »

danpe_ pisze:Pomysł wziął się stąd, że uważam, iż kable powinny mocno siedzieć we wzmacniaczu, aby połączenie było dobre, a te fabryczne ustrojstwa do mocowania kabli po prostu mnie drażnią, wystarczyło zawadzić odkurzaczem o kabel i już wypadało to ze wzmacnicza.
Te zakręcane terminale po stronie wzmacniaczy to jeden z lepszych patentów spotykanych w tej klasie sprzętu z tamtego okresu.
Możliwe, że zbyt słabo zakręcałeś albo Twój kabel miał zbyt krótki koniec, co siłą rzeczy nie zapewnia dobrego mocowania.

A co do odkurzacza to radzę jednak położyć/ochronić kable tak, by odkurzacz nie miał możliwości zahaczenia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
danpe_
Posty: 16
Rejestracja: 27 lut 2013, 09:45
Lokalizacja: Kraków

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#10

Post autor: danpe_ »

Dzieki w takim razie za wyjaśnienie, jasne w takim razie jest, że to wina cienkich kabli.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Luxman L-400 potrzebny serwis w Krakowie

#11

Post autor: Pilot »

A tak na marginesie nie ma możliwości połączenia tego wzmaka z kolumnami przy pomocy wtyków tzw Bananowych?

Obrazek

Mam podobnie w Nadzie C352 i kolumny łączyłem bananami.
ODPOWIEDZ