Bardzo ciche dzwięki z prawego kanału - Technics SU-V500

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Bardzo ciche dzwięki z prawego kanału - Technics SU-V500

#1

Post autor: KasparHauser »

Witam !
Dziś nabyłem taki sprzęt jw.
Problem dosyć uciążliwy, bo dźwięk i to słaby słychać w prawym kanale dopiero maxymalnym podgłośnieniu. Lewy działa bez zarzutu. Co polecie zrobić? Przy odrobinie chęci coś zrobię, czy oddać do szpeca i ile by to wyniosło.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Bardzo ciche dzwięki z prawego kanału - Technics SU-V500

#2

Post autor: KasparHauser »

Ok, mam ! Gdy oparłem rękę o część z wyjściami i wejściami pojawił się dźwięk ! Coś nie styka. Sprawdzę co i jak.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Bardzo ciche dzwięki z prawego kanału - Technics SU-V500

#3

Post autor: Winters »

To jest typowa bolączka w Technicsach produkowanych pod koniec lat 80. i 90. Coś czasami nie styka, nie doszedłem nigdy do źródła problemu, ale krótki i drastyczny sposób na naprawę jest taki:

- balans maksymalnie na prawo
- włączyć loudness
- odkręcić głośność do conajmniej 2/3
- uderzyć energicznie wzmacniacz od góry bądź od boku

Działało na czterech różnych wzmacniaczach tej firmy.
DIOMEDES KATO
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Bardzo ciche dzwięki z prawego kanału - Technics SU-V500

#4

Post autor: ahaja »

Tak - tylko trzeba mieć świadomość, że mikropęknięcia na lutach , pcb się od tego powiększają.
To nie lekarstwo - weź lutownicę i przelutuj gniazda wejściowe sygnału nową cyną - tam jest kłopot.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Bardzo ciche dzwięki z prawego kanału - Technics SU-V500

#5

Post autor: KasparHauser »

Teraz na spokojnie w domu zobaczyłem lutowane wyjście głośnikowe "B" wraz z jednym elementem zaciskowym sprężynowym, natomiast w "A" został wyłamany jeden z zacisków, ale umieściłem w otworze przewód i wkręciłem dopasowaną do niego śrubę, która powoduje, że przewód przestanie być połączony dopiero po wyrwaniu go. Troszkę ubolewam nad uszkodzeniem "B", bo chciałem pod "A" dać kolumny, które są pod sufitem, a do "B" te podłogowe. Nic to, musi być jak jest.
Czytałem wiele negatywnych opini na temat tego wzmaka, ale sam jestem pod wrażeniem. Lepsze to niż konfiguracja gramiak+pseudo preamp Unitra+wieża Samsung MAX-ZS530. W końcu mam dźwięk z gramiaka na wysokim poziomie, anie jakieś pitu-pitu własnoręcznie przerobione :).
ODPOWIEDZ