działało bez przedwzmacniacza

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
gio5
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2012, 22:03

działało bez przedwzmacniacza

#1

Post autor: gio5 »

Witam. Dręczy mnie taka sprawa, mam gramofon unitra GS-470, wkładka mf101 , dostałem ten sprzęt i podłaćzyłem pod mini wierze coś koło 30 wat, ma wejście czincze Aux. Gramofon miał co prawda przecięte kable ale dosztukowałem i grało głośno i czysto, po roku czasu mimo ze lutuje kable i co tam jeszcze i nie chce głośno, jest cicho. Wtedy chodzilo bez przedwzmacniacza, i nie rozumie juz teraz jakim cudem a teraz nie chce.
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

działało bez przedwzmacniacza

#2

Post autor: Winters »

Nie jest to fizycznie możliwe. Jak grało dobrze bez przedwzmacniacza, to jest to wydarzenie godne dawnego programu "Strefa 11, nie do wiary"
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Re: działało bez przedwzmacniacza

#3

Post autor: motown »

gio5 pisze:pod mini wierze
No nie wierzę...
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41731
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

działało bez przedwzmacniacza

#4

Post autor: Wojtek »

"Grać głośno" to sobie mogło (przy rozkręceniu sprzętu na full), ale czy poprawnie to raczej wcale :)
gio5 pisze:po roku czasu mimo ze lutuje kable i co tam jeszcze i nie chce głośno, jest cicho.
Polska język trudna język.

Tak czy siak, zaopatrz się w przedwzmacniacz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

działało bez przedwzmacniacza

#5

Post autor: Robert007Lenert »

Wojtek pisze:gio5 pisze:
po roku czasu mimo ze lutuje kable i co tam jeszcze i nie chce głośno, jest cicho.
Polska język trudna język.
Wojtek zwykle Twoje kasliwe uwagi dzialaja na mnie srednio, ale w tym przypadku gratuluje!!! Rozbawiles mnie do lez :mrgreen:
gio5
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2012, 22:03

Re: działało bez przedwzmacniacza

#6

Post autor: gio5 »

Dziękuje za zrozumienie mimo trudnej formy:) A propo tematu gramofon grał głośno poprawnie czyli jak wbudowane radio w wierzy, teraz gra wogole że na maksa jest cicho , 10 proc mocy w porównaniu z tym co było. Najlepsze jest to że jak to przyłączałem to nie wiedzialem wtedy ze jest potrzebny przedwzmacniacz, a gramofon pięknie grał. Jakieś wyjaśnienie musi być. No ale dzięki w każdym bądż razie kupie ten cholerny przedwzmacniacz:)
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

Re: działało bez przedwzmacniacza

#7

Post autor: AndrewMD »

motown pisze:
gio5 pisze:pod mini wierze
No nie wierzę...
gio5 pisze:A propo tematu gramofon grał głośno poprawnie czyli jak wbudowane radio w wierzy...
nie załapał....
Awatar użytkownika
Kocewicz
Posty: 739
Rejestracja: 25 lip 2012, 19:12
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

działało bez przedwzmacniacza

#8

Post autor: Kocewicz »

Przedwzmacniacz gramofonowy to nie tylko dopasowanie sygnału do czułości wejścia liniowego. To także korekcja charakterystyki częstotliwościowej, bez tego żadna wkładka magnetyczna nie będzie odtwarzała płyt poprawnie (przy założeniu, że matryca była nacinana zgodnie z zaleceniami RIAA, lub innymi).
Are you Shure?
gio5
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2012, 22:03

działało bez przedwzmacniacza

#9

Post autor: gio5 »

Pomyślalem że jeszcze powalcze. Czyli nikt z was w to nie wierzy. Wierza nazywa sie FW630 Philips, z tylu ma dwa wejścia cincze i pod to podlączyłem standardowo. Ma z 15 lat. A gramofon podłączyłęm na tzw skrętke , czyli z obydwu stron były gołę kable bo wcześniej ktoś odciął koncówki.. I zadziałało jak normalnie jak z plyty cd tyle że bardzo czysto że jakiś przedwzmacniacz przy takiej jakości byłby względny. Słuchałem gramofonów ale takiej głebi brzmienia w życiu nie słyszałem a póściłem sobie zwykłą starą płyte soundtrack z filmu Rocky. Nie wiedziałem ze to aż takie dziwne, no ale jakoś musiało działać dlatego się pytam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41731
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

działało bez przedwzmacniacza

#10

Post autor: Wojtek »

gio5 pisze:Czyli nikt z was w to nie wierzy. Wierza nazywa sie
Nadal? Naprawdę?
WieRZyć komuś, od słowa "wiara"
A w Pizie mamy krzywą... wieŻę.
gio5 pisze:póściłem
U.

A powiedz ty mi... czy na tym gramofonie zawsze była wkładka MF-101? Czy może była tam wcześniej np. UFka?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gio5
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2012, 22:03

Re: działało bez przedwzmacniacza

#11

Post autor: gio5 »

Tak właśnie na tej wkładce grało- mf101, póżniej mi się ułamała igła i stał z pół roku, kupiłem założyłem tylko igłe i ten sam sposob już nie wychodzi.. Sorry za błędy ale taki jestem że dórzej wagi zawsze do tego nie pŻywiązuje, pismo jest względne technicznie byle treść była kulturalna i zrozumiałą, po co się formą zamęczać, ktoś od razu uważa to za obraze inlektu a ja może chce być niewykształcony bo wolny kraj, mimo że ktoś kiedyś mi przyznał magistra, może się pomylił. Błędy jakie lÓdzie popełniają to tylko w swych sercach .
Awatar użytkownika
Greegoory
Posty: 140
Rejestracja: 16 lis 2011, 22:59
Lokalizacja: Kalisz

Re: działało bez przedwzmacniacza

#12

Post autor: Greegoory »

gio5 pisze:Tak właśnie na tej wkładce grało- mf101, póżniej mi się ułamała igła i stał z pół roku, kupiłem założyłem tylko igłe i ten sam sposob już nie wychodzi.. Sorry za błędy ale taki jestem że dórzej wagi zawsze do tego nie pŻywiązuje, pismo jest względne technicznie byle treść była kulturalna i zrozumiałą, po co się formą zamęczać, ktoś od razu uważa to za obraze inlektu a ja może chce być niewykształcony bo wolny kraj, mimo że ktoś kiedyś mi przyznał magistra, może się pomylił. Błędy jakie lÓdzie popełniają to tylko w swych sercach .
Nie wierzę... chyba robisz to specjalnie....
Sory, ale to jak piszesz nie jest zbyt zrozumiałe i nie ogranicza się tylko do ortografii ale do stylistyki też.... i Kulturalne raczej nie jest.
Muzyka to najlepszy język do poruszenia serc ludzi na całym świecie Jimmy Page
gio5
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2012, 22:03

działało bez przedwzmacniacza

#13

Post autor: gio5 »

Co do gramofonu to zakończymy na tym, może sprobuje udowodnic to jak się uda a tymczasem dzieki.
Awatar użytkownika
AndrewMD
Posty: 85
Rejestracja: 12 wrz 2012, 12:35

działało bez przedwzmacniacza

#14

Post autor: AndrewMD »

Każdy może popełniać błędy, ale nikt się nie może usprawiedliwiać tym, że to nie ważne. Magister to inaczej "Mistrz", mistrz w swoim fachu, więc nie może Cię to nie obchodzić. Na studiach pisałeś jakieś referaty... no i .... nawet tytuł profesora nie zwalnia z poprawnej ortografii.
gio5 pisze:Błędy jakie lÓdzie popełniają to tylko w swych sercach .
Błąd to błąd i wykonanie jakiejś czynności w niepoprawny sposób nie dokonuje się tylko w sercu. Serce utożsamiane jest ze sferą uczuciową, a kierować należy się rozumem (to nie jest krypto reklama ;) )
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 895
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

działało bez przedwzmacniacza

#15

Post autor: krolix »

Już nie przesadzajcie z tą ortografią. :) Język służy do komunikowania się a zasady pisowni to kwestia drugorzędna. Nie oznacza to, że jestem zwolennikiem lekceważenia zasad ortografii, ale robienie takiej afery tylko z tego powodu, że ktoś czasem robi rażące błędy, to dla mnie przesada. ;)
ODPOWIEDZ