Zamienniki przełączników Luxman L-405

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Zamienniki przełączników Luxman L-405

#1

Post autor: Tarkus »

Cześć! Wiem już, że ktoś robi bardzo dobrej jakości zamienniki terminali głośnikowych do wzmacniaczy np. Luxman. Właśnie zamierzam taki zamówić, jeśli się uda to jutro (musi tylko przejść 1 przelew z konta na konto, bo bez tego nie mam jak zapłacić).
A wie ktoś, czy jakaś firma produkuje równie dobrej jakości zamienniki przełączników (tych przyciskanych) do tychże wzmacniaczy?
Z góry dziękuję za wszelkie informacje! :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 353
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Zamienniki przełączników Luxman L-405

#2

Post autor: Ukaniu »

Nie spotkałem się. Co się da to się ratuje a jak się nie da to tylko poszukiwania na złomie. Przełączniki to temat chyba najbardziej problematyczny w serwisie.
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zamienniki przełączników Luxman L-405

#3

Post autor: Tarkus »

Ukaniu pisze:
13 gru 2023, 23:32
Nie spotkałem się. Co się da to się ratuje a jak się nie da to tylko poszukiwania na złomie. Przełączniki to temat chyba najbardziej problematyczny w serwisie.
Jest to więc luka rynkowa, którą mógłby ktoś zapełnić - skoro opłaca się robić terminale głośnikowe... Przełączniki ze złoconymi stykami (żeby zapobiec utlenianiu), do tego w przezroczystych obudowach (żeby nabywca widział, że styki naprawdę są złocone) - to mogłoby "chwycić".

Wróćmy do meritum. Znam elektronika, który w razie konieczności dany przełącznik "dubluje" przekaźnikiem, którym ten przełącznik odtąd już tylko steruje. Ale wiem też, że to rozwiązanie dość kosztowne.
Tak czy owak, w dalszej perspektywie może być zasadnym znalezienie (najlepiej na tym forum lub za jego pośrednictwem) warsztatu, który przeprowadziłby konserwację przełączników. Przypuszczam, że gdyby je porządnie wyczyścić i przesmarować - nie wiem, czy i na ile są rozbieralne - załatwiłoby to sprawę na długo.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Ukaniu
Posty: 353
Rejestracja: 21 lis 2013, 09:23
Gramofon: 701,701,721,701,721
Lokalizacja: Jaktorów
Kontakt:

Re: Zamienniki przełączników Luxman L-405

#4

Post autor: Ukaniu »

Tarkus pisze:
14 gru 2023, 00:20
[
Jest to więc luka rynkowa, którą mógłby ktoś zapełnić - skoro opłaca się robić terminale głośnikowe... Przełączniki ze złoconymi stykami (żeby zapobiec utlenianiu), do tego w przezroczystych obudowach (żeby nabywca widział, że styki naprawdę są złocone) - to mogłoby "chwycić".
Zbyt wielka różnorodność i rynek mizerny. Co urządzenie to zupełnie inny zestaw przełączników.
Tarkus pisze:
14 gru 2023, 00:20
Wróćmy do meritum. Znam elektronika, który w razie konieczności dany przełącznik "dubluje" przekaźnikiem, którym ten przełącznik odtąd już tylko steruje. Ale wiem też, że to rozwiązanie dość kosztowne.
Tak czy owak, w dalszej perspektywie może być zasadnym znalezienie (najlepiej na tym forum lub za jego pośrednictwem) warsztatu, który przeprowadziłby konserwację przełączników. Przypuszczam, że gdyby je porządnie wyczyścić i przesmarować - nie wiem, czy i na ile są rozbieralne - załatwiłoby to sprawę na długo.
Zastąpienie przekaźnikiem jest możliwe, ale bywają przełączniki bardziej skomplikowane a i o dobry przekaźnik to nie tak łatwo.
Teraz siedzę i dłubię układ zastępujący przełącznik torów w Onkyo A8780 na przekaźnikach.
Szukać nie trzeba, ja zrobię :mrgreen: Jak naprawiam to w razie potrzeby przełącznik rozbieram i czyszczę, tylko to w ramach serwisu i raczej urządzeń droższych bo zajmuje dużo czasu. Nie zawsze na szczęście rozbieranie jest konieczne, czasem wystarczy mycie i smarowanie.
Przełącznik głośnikowy w sansui 6060 wymagał czyszczenia, za duży osad.
sansui6060.jpg
Selektory wejść i opcji w kenwoodzie. Konieczne było wyjęcie bo potraktowane kiedyś preparatem do czyszczenia a nie do konserwacji.
kenwood1.jpg
Rozebrać Marantza 2270 by wyczyścić przełączniki można uznać za wyczyn ;-) w kategorii serwis ekstremalny.
marantz2270.jpg
Serwis i projektowanie elektroniki, także audio http://www.ldl-elektronika.pl
ODPOWIEDZ