Technics SE-9021 - jakie to gniazda?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Technics SE-9021 - jakie to gniazda?

#1

Post autor: wlodek1001 »

Witam proszę o pomoc w 'diagnozie"- kupiłem na allegro końcówkę mocy Technics SE-9021, niestety gniazda głośnikowe w tym sprzęcie są nietypowe/jakie/, nie jest to wejście na banany, brak gwintu i zacisku do widełek, otworu na szpilki lub kabel, w plastikowych odkręcanych gniazdach jest jakiś bolec, wg mojej wiedzy sa to gniazda albo do kabli dedykowanych lub takich kabli jak np ładowarki, kabel z otworem, moje kable vdh CS 122 są dośc grube i zastanawiam się jaka końcówka będzie pasowała, może ktoś pomoże, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SE-9021 - jakie to gniazda?

#2

Post autor: Wojtek »

O ile są to oryginalne terminale, a nie jakaś modyfikacja to są to normalne skręcalne zaciski na kabel. Technics stosował takie, w różnej postaci.
Nie wykręca się tych plastikowych osłon. Nie jest to nic dedykowanego czy nietypowego.

Jeśli twój kabel głośnikowy ma zbyt duży przekrój by wpasować w otwory to niestety albo zmieniasz kabel albo modyfikujesz końcówkę mocy.
Ewentualnie możesz spróbować zawinąć kabel na bolec, po usunięciu osłonki.

Foto tyłu Technics SE-9021:
Obrazek
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wlodek1001
Posty: 43
Rejestracja: 01 sty 2012, 10:49

Technics SE-9021 - jakie to gniazda?

#3

Post autor: wlodek1001 »

dzięki, terminale wyglądają u mnie na oryginalne vide zdjęcie, ale nie bardzo rozumiem jak po wetknięciu kabla na wcisk będzie to działało, skoro czynny przekrój tego bolca na dnie gniazda to ok 1 mm kw a kabel jest dość gruby/może jakoś wejdzie/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Technics SE-9021 - jakie to gniazda?

#4

Post autor: Wojtek »

wlodek1001 pisze:ale nie bardzo rozumiem jak po wetknięciu kabla na wcisk będzie to działało
Jak wsadzisz kabel to kręcisz gniazdem w prawo, żeby zacisnęło :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ