Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

Żeby nie było za cicho
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#16

Post autor: 32lysy »

d0nk3y pisze:
09 wrz 2023, 22:54
darkman pisze:
09 wrz 2023, 20:25
kolimator pisze:
09 wrz 2023, 16:08
a w jakich widełkach cenowych zamyka sie koszt Dyskretnioka ?
pj tube ds ok tysiaca zł- czytałem test ht audio był porównywany z iskra 1 bodajze.
[...]
Całkiem niedawno jeden z serii PJ DS był na bazarku forumowym w bdb cenie za 500 opisany jako jednak nieco lepszy od serii CA z czym się zgadzam i była to doskonała okazja, ale w tej obiektywnie właśnie cenie.
Marek (Donky)wyraźnie zaznaczył pisząc swoją opinię z autopsji, że jego subiektywnym zdaniem.. itd. PJ jest Okej, choć to że lepszy od sekcji Luxmana 570 pewnie niewiele Tobie na tym etapie akurat powie, ale może? Kto wie? Tak sobie teoretyzuję tylko.
Tak a pro po konia chciałbyś zaufać cenie czy ludziom, którzy się na tym znają?
Oczywiście udanego wyboru życzę.
Porównywałem PJ Tube Box DS, a na giełdzie był Phono Box DS, chyba ponad dwa razy tańszy ;)
Był jeszcze DS+ taki pomiędzy, nie słuchałem, ale też miał niezłe opinie, bliżej mu było do Tube, podobno.
Phono box DS był chyba mój. Miałem go od nowości i jeszcze na gwarancji był. Sprzedał się za 500 +kw. Bardzo solidny przedwzmacniacz choć w porównaniu z iskrą prezentował nieco chłodny i lekko odchudzony dźwięk. Szczególnie z wkładkami AT ten efekt ostrej górki i chłodnej średnicy był wyraźny. Ostatnio mój kumpel po wspólnych odsłuchach potwierdził moją opinię i subiektywną przewagę iskry względem PJ. Dlatego też w miejsce DS-a zakupiłem kolejną iskrę używaną za niecały tysiak i nie żałuję. Teraz zarówno w torze MC jak i MM u mnie iskra robi wspaniałą robotę. Co do porównań Tube z DS przez pryzmat ceny to akurat zła droga. DS to bardzo udany w swojej cenie pre, a na temat baniek od PJ różnie piszą. Iskra kt ora kosztuje nowa 1400-1600 z powodzeniem wykosiła u kolego dwa przedwzamacniacze w przedziale 4,5-6 tysięcy. Dopiero musiała uznać wyższość Gold Nota dziesiatki który obecnie chyba około 8 tysięcy nowy kosztuje, tak więc cena niekoniecznie musi być wyznacznikiem jakości :)
Ostatnio zmieniony 11 wrz 2023, 19:43 przez 32lysy, łącznie zmieniany 1 raz.
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#17

Post autor: 32lysy »

Wojtek pisze:
10 wrz 2023, 11:24
A ja się tak trochę drapię po głowie że rozważane są takiej klasy preampy do przysłowiowej "wkładki za stówę" :think:
Nowa wkładka w kolejnym kroku?
Wojtku !!! Myślę że warto raz a dobrze kupić w perspektywie nowej wkładki :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#18

Post autor: darkman »

No ale chyba koledzy wolno gościa piszącego o "słynnej 95" w domyśle AT, zapytać o jakim budżecie mówimy?
Bo jak bez budżetu czyli open to ja tu ma parę propozycji phonostage całkiem niebanalnych i hulaj dusza piekła nie ma :)

BTW Gold Note wcale nie tak trudno obiektywnie pozostawić w tyle. On po prostu ma inne zalety, które sumarycznie odstawiają konkurencję, ale to inna bajka całkiem.
Natomiast oczywiście zdania mogą być podzielony i każdy ma swoje, natomiast ja uważam, że PJ DS, Esy i moresy z pseudo lampizacją stopnia wstępnego to kiepskie preampy. Jak lampowy, to zamówić sobie u MISSE konkretny model z prezentacją, testem i obsługą początkową. Proste? Proste!
Jeśli miałby tu powstać wątek o wyższości demagogicznych zalet produktów DJ, to raczej mamy po temu na forum inne miejsce. Chodzi toto powiedzmy w klasie CA-Solo i wyżej nie podskoczy.
Przepraszam za ton ale nie ciepie wątków ciągniętych w konwencji Xis "zjadła Yka na śniadanie". To nie ten wątek. Zwłaszcza właśnie w kontekście posiadanej przez pytającego kolegę wkładki gdzie po ich treści czyta się ewidentnie, że to nowy obszar audio dla niego i dopiero próbuje się odnaleźć jakoś sensownie.
Oczywiście, że preamp warto nabyć od razu trochę na wyrost, tzw rozwojowy ALE nie jest to warunek koniczny bezwzględnie, a ma ścisły związek z budżetem.
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#19

Post autor: kolimator »

32lysy pisze:
11 wrz 2023, 19:26
Iskra kt ora kosztuje nowa 1400-1600 z powodzeniem wykosiła u kolego dwa przedwzamacniacze w przedziale 4,5-6 tysięcy.
....robi sie goraco jak czytam takie wpisy. czyli mozna zaryzykowac twierdzenie ze iskra taka dobra i pudełka za 4-6 tys sa słabe .... moze i lepiej bo i tak raczej nie szarpne sie na ich zakup.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#20

Post autor: darkman »

kolimator pisze:
11 wrz 2023, 21:49
i pudełka za 4-6 tys sa słabe
A jakie? Bo tego widzę nie podano. :) ? To mniej więcej taki wyróżnik jak:
1. Blondynki są głupsze, ale ładniejsze.
2. Rude są wredne, ale namiętne.
3. Szatynki są chłodne ale stare jak bogate.
4. Srali muszki będzie huragan!
Ale fakt cena nie gra, a głośno nie znaczy dobrze.
32lysy
Posty: 473
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#21

Post autor: 32lysy »

Z opinii osoby która porównywała nie wynikało absolutni że przedwamacniacze za 4-6 tysięcy są słabe, i ja również nic takiego nie napisałem. Po prostu iskra zagrała na tym samym poziomie. Jeśli to takie ważne to poproszę kolegę i poda konkretne modele bo to kolega z naszego forum i w sumie to nawet nie wiem czy już gdzieś o tym nie pisał. Nie można absolutnie generalizować i uogólniać ani robić z tego jakiegoś wzoru. Nikt nikogo nie namawia do kupna czegokolwiek. To są wyłącznie subiektywne oceny na podstawie pojedynczych odsłuchów i porównań :)
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3302
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#22

Post autor: bms01pl »

a nie lepiej zamiast Iskry, o której było sporo, nie tylko dobrego, pisane na forum, rozejrzeć się za produktami forumowych pre-maker'ów?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#23

Post autor: darkman »

Oczywiście, że oceny są subiektywne. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak jeśli nie wiemy co porównywano, to rodzi się pytanie czy Alina to na pewno dziewczyna? Prościej już nie potrafię.
A przepraszam, co porównujemy, bo się zgubiłem? :roll: :D I dlaczego w kontekście wątku nic nie napisano o pre esDarek, przecież istnieje i nawet mieści się w niepodanym budżecie, a nawet ma swój wątek w dziale preampów.
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#24

Post autor: kolimator »

32lysy pisze:
12 wrz 2023, 20:54
Po prostu iskra zagrała na tym samym poziomie
jesli tak by było to juz jest pewien sukces.
bms01pl pisze:
12 wrz 2023, 21:17
a nie lepiej zamiast Iskry, o której było sporo, nie tylko dobrego, pisane na forum, rozejrzeć się za produktami forumowych pre-maker'ów?
juz w tym temacie z kol Jaculkiem pracujemy.....
darkman pisze:
12 wrz 2023, 21:29
pre esDarek, przecież istnieje i nawet mieści się w niepodanym budżecie, a nawet ma swój wątek w dziale preampów.
czyli czas kupic wszytkie i porównac brzmieniowo ..........tylko fundusze ach te fundusze.
ODPOWIEDZ