Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#1

Post autor: kolimator »

Witam Szanownych Winylomaniaków ......
to moj pierwszy post , prosze o wyrozumiałosc . Od kilku tygodni zachwycam sie dzwiekiem z winylu - gramofon harkosound hs 510 { to jakas kopia C.E.C 510} Z WKLADKA ATECNNIKA mg 35 v . systestem wstepnie ustawiony za poradami Waszego forum . teraz gram z wbudowana wkladka fono we wzmaku Denon pma 1500r , Mam komfort w tym ze mam kilka wzmaków -lampa i tranzystor po cyfrze plus kilka kolumn głosnikowych ...
Z denonem gra to najlepiej , yamaxa ax 500 ma gorszy preamp od denona , pozostałe wzmaki np pioneer 19 to juz nie ma oczym mówic .....
Poszukuje zaawansowanego oddzielnego przedwzmacniacza , ktory dzwiekowo by przewyzszał pma 1000r na olx sa ;
LAR 1
LEHMAN AUDIO CUBE
REGA MM MK5
AUDIOKULTURA ISKRA 1
VINCENT PHO 8
Planowałem zakup art dj - ja , ale to dosc tani wzmak Nudy buphona i maccabrii nikt nie sprzedaje................. Co byscie polecili ??? preamp bedzie do lamp na el 34 i tranzystorów budzetowych np rotel 935 . Takie optymalne wyjscie zeby juz pozniej tylko kasencje na płyty wydawać. pozdr kris.
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#2

Post autor: kolimator »

ps zapomniałem dodac ze przydatny by był wbudowany filtr subsoniczny bo membrany głosników lataja jak oszalałe .
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#3

Post autor: darkman »

To proste: Dyskretniok od Jaculka i wszystko jasne.
Opinie i testowanie na forum. Zaraz Ci znajdę skoro meander forum jeszcze niezbyt ogarnięty

Taki:
viewtopic.php?f=36&t=18625
Poza tym Jacek może zaproponuje już versję 2.0 i inne -> napisz do niego @Jaculek

A co do filtra to nie przesadzaj, choć jak chcesz to Jacek również suszarkę do włosów może zamontować i chłodziarkę :obscene-smokingpimp: do piwa.

Aha BTE Audiokulturwy, to nasz kolega też sprzedaje na forumowej giełdzie bodaj dwie różne sztuki i cena również fajna. @Marcinus o ile dobrze pamiętam / Jarocin/.
Całkiem spoko, choć bardzie dedykacja pod wkładki MC LO. Kwestia wyboru i pewnie pogadania, bo kolega ma fajny sprzęt i spore osłuchanie w phonostage.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2023, 15:15 przez darkman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#4

Post autor: kinky »

kolimator pisze:
09 wrz 2023, 14:47
AT mg 35 v
A przy okazji, jeśli jeszcze nie trafiłeś na ten wątek to więcej o tej wkładce:
viewtopic.php?t=374
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
d0nk3y
Posty: 130
Rejestracja: 29 gru 2022, 22:59
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#5

Post autor: d0nk3y »

Dyskretniok od Jaculka bardzo dobry, słuchałem i polecam, chociaż nie pokonał i w rezultacie nie zastąpił, w mojej subiektywnej ocenie, pre Pro-Ject Tube Box DS. Ten PJ gra też trochę bardziej rozdzielczo, wg mnie oczywiście, od wbudowanego pre w Luxmanie L-570.
Trop w kierunku Dyskretnioka Jaculka jak najbardziej słuszny, ewentualnie używany PJ Tube Box DS (nowy DS2 trochę drogi).
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#6

Post autor: kolimator »

kinky pisze:
09 wrz 2023, 15:08
A przy okazji, jeśli jeszcze nie trafiłeś na ten wątek to więcej o tej wkładce:
viewtopic.php?t=374
tak trafiłem - dzieki niemu ustawiłem docisk igły w moim gmofonie i dopiero zaczoł poprawnie grac .
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#7

Post autor: kolimator »

darkman pisze:
09 wrz 2023, 15:06
A co do filtra to nie przesadzaj, choć jak chcesz to Jacek również suszarkę do włosów może zamontować i chłodziarkę do piwa.
z szuszarki i chłodziarki rezygnuje -- subsonik musi byc bo mebrany głosnikowe wyskakuja na poł metra do przodu.
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#8

Post autor: kolimator »

d0nk3y pisze:
09 wrz 2023, 15:30
Dyskretniok od Jaculka bardzo dobry, słuchałem i polecam, chociaż nie pokonał i w rezultacie nie zastąpił, w mojej subiektywnej ocenie, pre Pro-Ject Tube Box DS. Ten PJ gra też trochę bardziej rozdzielczo, wg mnie oczywiście, od wbudowanego pre w Luxmanie L-570.
a w jakich widełkach cenowych zamyka sie koszt Dyskretnioka ?
pj tube ds ok tysiaca zł- czytałem test ht audio był porównywany z iskra 1 bodajze.
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2023, 16:14 przez kolimator, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3855
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#9

Post autor: kinky »

kolimator pisze:
09 wrz 2023, 16:08
a w jakich widełkach cenowych zamyka sie koszt Dyskretnioka ?
Pisz do kolegi Jaculka ,najlepsze info zawsze u źródła ;)
memberlist.php?mode=viewprofile&u=1938
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#10

Post autor: kolimator »

darkman pisze:
09 wrz 2023, 15:06
Aha BTE Audiokulturwy, to nasz kolega też sprzedaje na forumowej giełdzie bodaj dwie różne sztuki i cena również fajna. @Marcinus o ile dobrze pamiętam / Jarocin/.
tak , widzialem to ogloszenie sprzedaje chyba dwa egzemplarze.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#11

Post autor: darkman »

kolimator pisze:
09 wrz 2023, 16:08
a w jakich widełkach cenowych zamyka sie koszt Dyskretnioka ?
pj tube ds ok tysiaca zł- czytałem test ht audio był porównywany z iskra 1 bodajze.
Kolego, przede wszystkim to nie określiłeś swojego budżetu na ów gadget. Zatem pytanie co ile kosztuje jest trochę nie na miejscu bowiewm wymieniłeś na początku phonostage, których ceny są znane, zatem można domniemywać, że go w jakiś sposób definiują.
Teraz pytasz o preamp o wartości około 1000 pln w dodatku delikatnie mówiąc mało popularny u nas na forum i mający znikomą ilość pozytywnych fedbacków, choć takie oczywiście istnieją i to od całkiem świadomych użytkowników. Bo w istocie nie jest aż taki marny jak czasami można przeczytać. Natomiast wersja o którą pytasz, trzeba uczciwie powiedzieć, że to tzw podstawczak serii i szału nie ma.
Całkiem niedawno jeden z serii PJ DS był na bazarku forumowym w bdb cenie za 500 opisany jako jednak nieco lepszy od serii CA z czym się zgadzam i była to doskonała okazja, ale w tej obiektywnie właśnie cenie.
Marek (Donky)wyraźnie zaznaczył pisząc swoją opinię z autopsji, że jego subiektywnym zdaniem.. itd. PJ jest Okej, choć to że lepszy od sekcji Luxmana 570 pewnie niewiele Tobie na tym etapie akurat powie, ale może? Kto wie? Tak sobie teoretyzuję tylko.
Tak a pro po konia chciałbyś zaufać cenie czy ludziom, którzy się na tym znają?
Oczywiście udanego wyboru życzę.
Awatar użytkownika
d0nk3y
Posty: 130
Rejestracja: 29 gru 2022, 22:59
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: łódzkie

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#12

Post autor: d0nk3y »

darkman pisze:
09 wrz 2023, 20:25
kolimator pisze:
09 wrz 2023, 16:08
a w jakich widełkach cenowych zamyka sie koszt Dyskretnioka ?
pj tube ds ok tysiaca zł- czytałem test ht audio był porównywany z iskra 1 bodajze.
[...]
Całkiem niedawno jeden z serii PJ DS był na bazarku forumowym w bdb cenie za 500 opisany jako jednak nieco lepszy od serii CA z czym się zgadzam i była to doskonała okazja, ale w tej obiektywnie właśnie cenie.
Marek (Donky)wyraźnie zaznaczył pisząc swoją opinię z autopsji, że jego subiektywnym zdaniem.. itd. PJ jest Okej, choć to że lepszy od sekcji Luxmana 570 pewnie niewiele Tobie na tym etapie akurat powie, ale może? Kto wie? Tak sobie teoretyzuję tylko.
Tak a pro po konia chciałbyś zaufać cenie czy ludziom, którzy się na tym znają?
Oczywiście udanego wyboru życzę.
Porównywałem PJ Tube Box DS, a na giełdzie był Phono Box DS, chyba ponad dwa razy tańszy ;)
Był jeszcze DS+ taki pomiędzy, nie słuchałem, ale też miał niezłe opinie, bliżej mu było do Tube, podobno.
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#13

Post autor: kolimator »

darkman pisze:
09 wrz 2023, 20:25
Kolego, przede wszystkim to nie określiłeś swojego budżetu na ów gadget. Zatem pytanie co ile kosztuje jest trochę nie na miejscu bowiewm wymieniłeś na początku phonostage, których ceny są znane, zatem można domniemywać, że go w jakiś sposób definiują.
Juz wszystko wiadomo , napisałem do kol Jaculka ma dwa egzemplaze widełki cenowe ok 1500 zł , prawde mowiac myslałem o tym budzecie jednak majac nadzieje ze bedzie ciut taniej .............ale moge na testy wypozyczyc....
darkman pisze:
09 wrz 2023, 20:25
Tak a pro po konia chciałbyś zaufać cenie czy ludziom, którzy się na tym znają?
dlatego jestem na forum bo wiedza kogos kto miał stycznosc w/w elektronika jest bezcenna i mozna uniknac wtopy .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#14

Post autor: Wojtek »

A ja się tak trochę drapię po głowie że rozważane są takiej klasy preampy do przysłowiowej "wkładki za stówę" :think:
Nowa wkładka w kolejnym kroku?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kolimator
Posty: 127
Rejestracja: 03 wrz 2023, 15:04

Re: Wkładka AT mg35v jaki preamp gramofonowy do niej polecacie ?

#15

Post autor: kolimator »

Wojtek pisze:
10 wrz 2023, 11:24
Nowa wkładka w kolejnym kroku?
A , o wymianie wkładki tez myslałem tylko pytanie jaka by była lepsza dzwiekowo o mg 35v ???
pewnie słynna 95 -tka a moze cos ortofona ,goldringa ?
ODPOWIEDZ