Śrubokręt do regulacji biasu

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Backfocus
Posty: 31
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:18

Śrubokręt do regulacji biasu

#1

Post autor: Backfocus »

Cześć, mam Yaqina 30 i zapodziałem gdzieś fabryczny śrubokręt do regulacji biasu. Czy ktoś wie może, gdzie kupię zamiennik? Jakiś konkretny link do sklepu? Z góry dziękuję i pozdrawiam
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Śrubokręt do regulacji biasu

#2

Post autor: darkman »

Obi, mały gwiazdkowy bez stożka na końcu / płasko cięty na spad/. Wchodzi też taki z zestawu 'zegarmistrzowskiego' oraz te dołaczane do zestawu wymiany baterii w laptoku (np Green). Grot cienki około 1,5-2 mm wcięć jest coś 8>. bez problemu dostaniesz z uchwytem lub taki solo typu 'torx' tylko gwiazdkowy.

a, no i sklepy dla elektroników (np Volumen Warszawa)
Backfocus
Posty: 31
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:18

Re: Śrubokręt do regulacji biasu

#3

Post autor: Backfocus »

Bardzo dziękuję !
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15177
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Śrubokręt do regulacji biasu

#4

Post autor: darkman »

A zmieniasz lampy (EL34)? Tak BTW dobrze jest dać dobraną kwadrę, wtedy różnice bias się minimalizują i są tylko po wygrzaniu pod drobną korektę.
Ewentualnie napisz jeszcze do kol Andrzeja @Ebola (i jakiś numer w nicku) :), miał ze dwa i chyba nadal ma MS30, to może ma luźny skrjudriver, poza tym warto pogadać i czerpać ze sporego doświadczenia w lampach pod ten wzmak zarówno steujących jak i mocy.
(ja go już nie mam, a pilota i śrubokręt oddałem koledze w komplecie). (Andrzeja i foty znajdziesz w temacie "wielka wyprzedaż wzmacniaczy lampowych - autor MISSE). a jeszcze Pelix może mieć.
Backfocus
Posty: 31
Rejestracja: 16 wrz 2020, 10:18

Re: Śrubokręt do regulacji biasu

#5

Post autor: Backfocus »

Dziękuję za podpowiedź.Tak, właśnie zmieniam lampy mocy, kupiłem dobrana kwadrę i wiem, że trzeba ustawić Bias.
ODPOWIEDZ