Czy warto kupić tani preamp do mojej konfiguracji?

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Czy warto kupić tani preamp do mojej konfiguracji?

#16

Post autor: pawelgrab »

No przyjacielu dobrze to nie było :doh: , jak w speedzie temat z preampem ogarnałeś :D, Józek z pół roku dojrzewał a mówią, że klimat się ociepla ... :think: no chyba, że... dojrzewał w zimie :lol:
Parylak pisze:
18 maja 2023, 22:46
zarzucony koc
Parylak pisze:
18 maja 2023, 23:06
słuchania zza kotary
wkładka, pewnie do zmiany , chociaż nie wiem jak pogrywa at95, trzymam się opinii Wojtka , że nie warto w nią inwestować 8-)
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Parylak
Posty: 33
Rejestracja: 20 lis 2015, 10:08

Re: Czy warto kupić tani preamp do mojej konfiguracji?

#17

Post autor: Parylak »

pawelgrab pisze:
26 maja 2023, 22:40
wkładka, pewnie do zmiany , chociaż nie wiem jak pogrywa at95, trzymam się opinii Wojtka , że nie warto w nią inwestować 8-)
Ta wkładka to nie inwestycja, a "mniejsze zło". Kiedyś bywała tu polecana jako absolutne minimum, żeby się cieszyć winylem. Tego się trzymam. Jak dobrze pamoętam, to zapłaciłem za nią jakieś 140 zł? Więc o czym my mówimy? Zastanawiam się teraz czy pchać lepszą wkładkę do tego gramofonu czy się trochę odkuć i wymienić cały gramofon. Skłaniam się ku drugiej opcji. Ta 95ML faktycznie chodzi mi po głowie. Ale korci też spróbować czegoś "z innej stajni". U mnie w pobliżu raczej trudno cokolwiek wypożyczyć, więc wszyatko to kupowanie w ciemno i ewentualne liczenie na przyjęcie zwrotu.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Czy warto kupić tani preamp do mojej konfiguracji?

#18

Post autor: pawelgrab »

Parylak pisze:
27 maja 2023, 12:43
Ta 95ML faktycznie chodzi mi po głowie
"tak żem czuł" ;) dlatego wyprzedziłem Ciebie, że wg wielu zacnych opinii Forumowych nie warto w to inwestować z różnych względów :D
Parylak pisze:
27 maja 2023, 12:43
Kiedyś bywała tu polecana jako absolutne minimum, żeby się cieszyć winylem. Tego się trzymam
nie spotkałem się z takim stwierdzeniem w tym "Lesie" Profesora Wojtka "CIESZYĆ SIĘ Z AT 95", może za krótko jestem na Forum, ale... dopowiem najbardziej polecana nie znaczy najlepsza :mrgreen: tylko kto poleca i dla kogo :think:
Parylak pisze:
27 maja 2023, 12:43
"mniejsze zło"
ściemniaj dalej - niektóra młodsza młodzież lubi tego typu teksty, my starzy powiedzą: trza iść z postępem Kolego albo trza w bić się w konkretne brzmienie analogu, a nie szukać kompromisów - na tym się traci x X :lol:

pozdrawiam serdecznie P.
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czy warto kupić tani preamp do mojej konfiguracji?

#19

Post autor: Wojtek »

Dla historycznego porządku - jak ktoś przychodził i szukał jak najtaniej/na start to rzeczywiście AT-95E czy Ortofon OM 10 były jak najbardziej polecane, ale to były czasy kiedy te wkładki chodziły poniżej 150 złotych.

Dzisiaj AT-VM95E (ale wyżej niż E już nie, przynajmniej po mojemu) i Ortofon OM 10 nadal są polecane, ale ceny niestety poszybowały.

Przy czym w cenie nowej AT-VM95E już można całkiem nieźle wybierać wśród lepszych używanych wkładek bo tutaj ceny jeszcze aż tak nie podskoczyły, a przynajmniej zależy o jakich modelach mówimy.

W czasach taniej AT-95E było to trudniejsze do zrobienia.


A teraz wracając do tematu - lepszy gramofon czy lepsza wkładka - zależy przede wszystkim od oczekiwań i budżetów :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1353
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Czy warto kupić tani preamp do mojej konfiguracji?

#20

Post autor: Jozi »

Masz już przyzwoitego preampa więc teraz przynajmniej ja zainwestowałbym w dobrą wkładkę.
Zobaczysz jak zagra ten Twój gramofon z dobrą wkładką i podejmiesz decyzję czy jest dobrze i można skończyć poszukiwania i inwestowanie czy ciągniesz smugę dalej.
Tak można bez końca :lol: :lol: :lol: :lol: .
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
ODPOWIEDZ