Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1891
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#16

Post autor: Jaculek »

Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
fraktal
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2023, 18:50

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#17

Post autor: fraktal »

Jaculek pisze:
17 kwie 2023, 12:22
Forumowicz:
viewtopic.php?f=43&t=19965
Bardzo dziękuję - tam się odezwę :)
fraktal
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2023, 18:50

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#18

Post autor: fraktal »

Jakby ktoś szukał rozwiązania... kupiłem przedwzmacniacz zapiąłem go pod wyjścia TAPE (in) - uziemiłem przedwzmacniacz do amplitunera i gramofonu razem i działa bez żadnych problemów, ale na kanale tape.
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1891
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#19

Post autor: Jaculek »

Czyli obszedłeś problem. Może i słusznie. Patrząc na konstrukcję (poziom upchania obwodami) tego "kombajnu", to szanse na dobre granie wejścia PHONO są znikome. Ot, dodali dla poszerzenie spektrum odbiorców o "winylowców".
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
fraktal
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2023, 18:50

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#20

Post autor: fraktal »

Tzn. obszedłem problem na tyle, żeby nie inwestować w to nie wiadomo jakich pieniędzy jeżdżąc od serwisu do serwisu. Wydaje mi się, że problemem jest uszkodzony przedwzmacniacz w amplitunerze. Więc dałem sobie spokój z jego diagnostyką i naprawą. Wybrałem tańszą alternatywę, tym bardziej że sprzęt też nie jest jakiś bardzo drogi i nowy.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41576
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#21

Post autor: Wojtek »

Generalnie wujowy ampli i tyle :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
fraktal
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2023, 18:50

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#22

Post autor: fraktal »

Amplituner jest świetny i ma bardzo mocny przedwzmacniasz na phono, ale niestety chyba już lata swoje zrobiły, albo poprzedni właściciel uszkodził, a ja nie sprawdziłem przy kupnie, bo nie używałem gramofonu. Nie chciałbym wymieniać tego urządzenia bo odpowiada mi doskonale :)
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#23

Post autor: pawelgrab »

fraktal pisze:
27 kwie 2023, 14:37
ma bardzo mocny przedwzmacniasz na phono
mogłbyś to rozwinąć dla Szerokości :?:



A z tym piszczeniem - nie napisałeś, czy masz na stałe podpięty pod komputer i z jakimi głośnikami pracuje :think:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
fraktal
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2023, 18:50

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#24

Post autor: fraktal »

dwóch gości w serwisie mi powiedziało po prostu, że ten ampli ma mocny przedwzmacniacz w środku po prostu, a co do piszczenia - to nie podpinam tego sprzętu pod kompa. Co do głośników to na różnych było próbowane oraz w słuchawkach.
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1159
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#25

Post autor: pawelgrab »

fraktal pisze:
27 kwie 2023, 20:38
dwóch gości w serwisie mi powiedziało po prostu, że ten ampli ma mocny przedwzmacniacz w środku po prostu
a nie, jak dwóch to łatwiej uwierzyć niż jednemu - ściemniacze :lol: - zobaczyli scalaki w bebechach i gały im wylazły :shock:
znasz takie powiedzenie "dwóch na jednego to banda łysego" ;)

jak piszczenie to jakie cewki pewnie albo kondy , ale z drugiej strony - jak na ten model to i tak długo ciągnie - naprawiać nie warto - tak jak pisali ci na elektrodzie :mrgreen:

jak dobrze na wej. tape z zewnętrznym phono to :violin:


ale, zaraz, ty scalak w tym sprzęcie wymieniałeś w najlepszym serwisie w miaście Łodzi - pewnie spory koszt - no ale "nowy" to "nowy", a tych dwóch ściemniaczy to ci dwa kondensatory wymienili - i niby trochę lepiej. Raczej więcej nie pakuj kasy na naprawę, a krzem raczej nie wydaje dźwięków :naughty:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
fraktal
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2023, 18:50

Re: Teac CR-H226 - Kanał PHONO piszczy

#26

Post autor: fraktal »

fraktal pisze:
27 kwie 2023, 20:38
dwóch gości w serwisie mi powiedziało po prostu, że ten ampli ma mocny przedwzmacniacz w środku po prostu
a nie, jak dwóch to łatwiej uwierzyć niż jednemu - ściemniacze :lol: - zobaczyli scalaki w bebechach i gały im wylazły :shock:
znasz takie powiedzenie "dwóch na jednego to banda łysego" ;)
:lol: :lol: masz rację :)
jak piszczenie to jakie cewki pewnie albo kondy , ale z drugiej strony - jak na ten model to i tak długo ciągnie - naprawiać nie warto - tak jak pisali ci na elektrodzie :mrgreen:
- no właśnie obstawiam cewkę. Czemu długo ciągnie, znajomy ma podobny sprzęt, a z 5 lat starszy i gra pięknie :) te sprzęty grają przyzwoicie :)
jak dobrze na wej. tape z zewnętrznym phono to :violin:
- no i tak zostawiam :)

ale, zaraz, ty scalak w tym sprzęcie wymieniałeś w najlepszym serwisie w miaście Łodzi - pewnie spory koszt - no ale "nowy" to "nowy", a tych dwóch ściemniaczy to ci dwa kondensatory wymienili - i niby trochę lepiej. Raczej więcej nie pakuj kasy na naprawę, a krzem raczej nie wydaje dźwięków :naughty:
- koszt żaden bo facet wymienił scalaka i powiedział, że nie bierze kasy bo nie naprawił - ucziwie i miło. Poza tym bardzo sympatyczny i miły facet, polecam :)
ODPOWIEDZ