Monster2 TOP

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Monster2 TOP

#1

Post autor: MISSE »

Po wielu miesiącach nie równych bojów powstał zwariowany projekt na 4 x KT88(EH) + 2 x ECC81(jaśki) + 2 x ECC82(jaśki)

Wzmacniacz w układzie Williamsona czyli PP z nie wielkimi zniekształceniami i wielką mocą.
Wielkie transformatory wyjściowe i prądy anodowe absurdalne ale akceptowane przez lampy
Mega wielki transformator zasilający ważący więcej niż większość wzmacniaczy jakie budowałem.

Wszystko jest bardzo mocne/drogie aby nie zniweczyć potencjału układu.

Moc osiągnięta około 80-100W na kanał - jest to jeszcze do podciągnięcia w następnym modelu ale ceny lamp KT150/170 są absurdalne.
Całość kosztuje podobnie jak 300B - zmiana lamp na większe to kolejne tysiące

Na obecną chwilę muszę się nacieszyć nową zabawką.
Po krótkim ubiegłym weekendzie i obecnym bez zabawy(ten tydzień bez powrotu do domu) napiszę dla ciekawych:
- szaleństwo :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

w pozycji 1/3 głośności kot ucieka do sąsiadów
w pozycji 1/2 można sobie robić masaże dźwiękiem przez ścianę
w pozycji 2/3 sąsiadka z naprzeciwka dzwoni i krzyczy że szklanki na stole ustawiają się w rytm muzyki

to o możliwościach zabawki :twisted:

ale najfajniejszy jest dźwięk, wzmacniacz nie zależnie od pozycji gałki i nie dostaje zadyszki, scena jest ogromna, detalu w każdym paśmie jest dokładnie tyle ile daje źródło, a tak szybkiego wzmacniacza jeszcze nie słuchałem.

Po szybkiej zmianie z dziesięciu winyli, zmieniłem źródło na bluetooth żeby szybciej zmieniać utwory
Irytacja moja była tak nie oczekiwana, że zadzwoniłem do Pawła który stroił to cudo i kilkukrotnie nawijał trafa (ciężko było wykrzesać taką moc i taką jakość). Powiedziałem Pawłowi - zpsułeś mi weekend!!!

Dawno tak pozytywnie nie zaskoczył mnie żaden wzmacniacz
Będę go dalej testował na różnych kolumnach ale jak na razie nie widzę godnego przeciwnika do Waszych słabo wydajnych paczek :twisted: :twisted: :twisted:
Załączniki
1.jpg
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Monster2 TOP

#2

Post autor: BlackDevil »

MISSE pisze:
12 cze 2022, 22:50
Irytacja moja była tak nie oczekiwana
Tylko jednego mi zabrakło zobaczyć twoją minę podczas odsłuchu bezcenne :roll: :lol: :lol: :lol:
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: Monster2 TOP

#3

Post autor: Awena »

Ja tam jestem nerwowy jak patrzę
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Monster2 TOP

#4

Post autor: szczepan_def »

Zwariowany projekt :clap:
100W na kanał :think:
Po jakiego... :?: grzecznie pytam,
żeby zakłucać sunrise festiwal? :mrgreen:

"Wie Pan co mam robotę, trzeba tynk zdjąć w mieszkaniu bo się sypie, Pani poczeka, wołam Misse słyszałem że dobrze mu idzie z takimi zadaniami"

Ile to waży?
Too many tubes, too little time...
Awatar użytkownika
Jozi
Posty: 1356
Rejestracja: 28 sty 2022, 02:57
Gramofon: Sony PS-X60
Lokalizacja: Pastwiska City

Re: Monster2 TOP

#5

Post autor: Jozi »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:
Wielki Szacun Panie.
[Sony PS X60,Technics SL 3210+Nagaoka 110MP+VM540ML+Pickering V 15,Shure M75-6S, Shure V15III, Sony XL 45, pre Dyskretniok , Kenwood KR 830, Heco P 3302-A] [ Tidal Hifi, xDuoo XQ-50 Pro2+Toping E30II, Onkyo 7030C,Yamaha A-S701, Heco P 4302 SL]
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Monster2 TOP

#6

Post autor: MISSE »

W środę wrócił na długi weekend Monster1
tak to nie pomyłka
co prawda to tylko przegląd, ale bardzo go lubię
Dla nie wtajemniczonych 4xEL36(nie 34) RFT i dwa jaśki ECF82( 6U8A JAN) klasyczny PP z trafami toroidalnymi od kolegi z Triody.
Za starych dobrych czasów Wiktor Krzak miał nawijarkę do toroidów i robił świetne trafa. Pozdrawiam Mistrza Haiku
Moc 30-40W zero zadyszki i lampy po kilku latach nie wykazują zużycia i nic się specjalnie nie rozjechało.

boję się oszacować ile dziś kosztowałby ten klocek :shock:

Co do młodszego i mocniejszego kolegi(Monster2 Top) to brak kolejnych zachwytów, klocek pojechał w czwartek na gościnne występy do naszego kolegi do Leszna. Szybko podłączony i mina kolegi bezcenna :mrgreen:
Załączniki
1.jpg
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: Monster2 TOP

#7

Post autor: Awena »

Ten Monster to z Poznania?
Awatar użytkownika
MDMA66
Posty: 576
Rejestracja: 21 lut 2019, 00:01
Gramofon: SONY PS-X60

Re: Monster2 TOP

#8

Post autor: MDMA66 »

Awena pisze:
22 cze 2022, 18:55
Ten Monster to z Poznania?
Czy ja wiem czy z Poznania? Pewne jest ze był w Bielsu i w Oświęcimiu i w kilkunastu miejscowościach również. Co do jego pracy to nie miałem odpowiednich kolumn żeby przetestować tą moc, raczej kupowałem wtedy uszami.
Awena
Posty: 317
Rejestracja: 10 maja 2020, 22:33

Re: Monster2 TOP

#9

Post autor: Awena »

Pytałem Misse bo miałem okazję posłuchać jednego Monstera w Poznaniu, skończyło się na wizycie u dentysty bo jak szczęka opadła to nie mogłem jej zamknąć
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Monster2 TOP

#10

Post autor: MISSE »

Już w poniedziałek wrócił do właściciela. :drool:

ale miłe wrażenia zostaną na zawsze
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Monster2 TOP

#11

Post autor: BlackDevil »

Monster 1 też był u mnie przez chwilę spora moc ciekawe brzmienie ,nie rozwinął skrzydeł szybko załatwił moje kolumny (dostały zadyszki) :x
szczepan_def pisze:
14 cze 2022, 23:12
Ile to waży?
Co do całości to nie wiem ale same trafa ważą 15kg :shock: 8-) .
ODPOWIEDZ