Wzmacniacz czy amplituner

Żeby nie było za cicho
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#16

Post autor: Winylowa »

Mój przeci wzmacniacz jest wbudowany na stałe. Na razie nie mam możliwości bym zmieniała na inny. Muszę coś wymyślec i kupić by w ogóle grali. Może to jue będzie szczyt marzeń ale chociaż by przyzwoicie. Dużo wiedzy jyz uzyskałam ale nadal mam dylemat czego szukać.. Najchętniej bym chciała coś używanego razem z kolumnami. Podłączenie przez HDMI sobie odpuszczę, to nie najważniejsze. Musi mi grać gramofon i iść dźwięk z TV przez głośniki
syko
Posty: 2363
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#17

Post autor: syko »

Jaki kolor?
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#18

Post autor: Winylowa »

Ale ze co jaki kolor???
syko
Posty: 2363
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#19

Post autor: syko »

Jaki preferujesz kolor?
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#20

Post autor: Wojtek »

Zwykle sprzęty są albo czarne albo srebrne.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#21

Post autor: Winylowa »

Nie przesadzajmy, na kolor nie patrzę tylko by to pasowało by podłączyć do mojego tv i gramofonu.
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#22

Post autor: Ryszard13 »

A jaka jest powierzchnia pomieszczenia w jakiej ma to być zainstalowane?
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#23

Post autor: Piterski »

Koleżanko Winylowa, jeśli dobrze Cię zrozumiałem to chcesz zbudować system stereofoniczny składający się z dwóch kolumn bez subwoofera, głośnika centralnego i efektowych jakie występują w systemach kina domowego. Jedynie w zamyśle zamierzasz do tego zestawy podpiąć odtwarzacz DVD w celu oglądania filmów.
Jeśli to mam być zestaw stereo to odpuść sobie amplitunery kina domowego bo ich funkcjonalność nie jest Ci potrzebna.
Jeśli twój telewizor ma wyjście audio na gniazdach RCA to będziesz mogła go podłączyć pod dowolne wejście liniowe we wzmacniaczu i w ten sposób poprawisz jakość dźwięku. Wtedy czy będziesz oglądać telewizję czy filmy z DVD fonia będzie szła na wzmacniacz i kolumny. Niektóre telewizory nie mają wyjścia audio na RCA i wtedy pozostanie Ci tylko spięcie odtwarzacza DVD za pomocą kabli RCA bezpośrednio z wzmacniaczem i fonia będzie tylko w przypadku odtwarzania płyt z odtwarzacza DVD.
Twój gramofon ma już wbudowany preamp gramofonowy więc nie jest wymagane jego dublowanie w wzmacniaczu, wystarczy dowolne wejście liniowe.

Mam nadzieje, że trochę Ci temat rozjaśniłem.

PS. Jeśli twój telewizor nie ma wyjścia audio na gniazdach RCA to ma zapewne wyjście optyczne, a wtedy wystarczy kupić niedrogi DAC (przetwornik analogowo cyfrowy) i po przez niego prześlesz fonię na wzmacniacz i kolumny.
Połączenie HDMI wykorzystujesz tylko do połączenia odtwarzacza DVD z telewizorem. W ten sposób przekazywana jest na niego fonia i obraz z odtwarzacza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#24

Post autor: Winylowa »

Piterski pisze:
09 cze 2022, 12:11
Koleżanko Winylowa, jeśli dobrze Cię zrozumiałem to chcesz zbudować system stereofoniczny składający się z dwóch kolumn bez subwoofera, głośnika centralnego i efektowych jakie występują w systemach kina domowego. Jedynie w zamyśle zamierzasz do tego zestawy podpiąć odtwarzacz DVD w celu oglądania filmów.
Jeśli to mam być zestaw stereo to odpuść sobie amplitunery kina domowego bo ich funkcjonalność nie jest Ci potrzebna.
Jeśli twój telewizor ma wyjście audio na gniazdach RCA to będziesz mogła go podłączyć pod dowolne wejście liniowe we wzmacniaczu i w ten sposób poprawisz jakość dźwięku. Wtedy czy będziesz oglądać telewizję czy filmy z DVD fonia będzie szła na wzmacniacz i kolumny. Niektóre telewizory nie mają wyjścia audio na RCA i wtedy pozostanie Ci tylko spięcie odtwarzacza DVD za pomocą kabli RCA bezpośrednio z wzmacniaczem i fonia będzie tylko w przypadku odtwarzania płyt z odtwarzacza DVD.
Twój gramofon ma już wbudowany preamp gramofonowy więc nie jest wymagane jego dublowanie w wzmacniaczu, wystarczy dowolne wejście liniowe.

Mam nadzieje, że trochę Ci temat rozjaśniłem.

PS. Jeśli twój telewizor nie ma wyjścia audio na gniazdach RCA to ma zapewne wyjście optyczne, a wtedy wystarczy kupić niedrogi DAC (przetwornik analogowo cyfrowy) i po przez niego prześlesz fonię na wzmacniacz i kolumny.
Połączenie HDMI wykorzystujesz tylko do połączenia odtwarzacza DVD z telewizorem. W ten sposób przekazywana jest na niego fonia i obraz z odtwarzacza.


Jeśli to mam być zestaw stereo to odpuść sobie amplitunery kina domowego - czyli jednak na wzmacniacz mam patrzeć ?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41590
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#25

Post autor: Wojtek »

Tak, lepiej na wzmacniacz.

Rozumiem że budżet 3k trzeba podzielić na wzmacniacz i kolumny w takim razie?

Pytanie o powierzchnię jest ważne bo to podyktuje o jakich kolumnach możemy myśleć.

@Piterski:
TV ma wyjścia RCA więc spoko :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#26

Post autor: Piterski »

Winylowa pisze:
09 cze 2022, 12:35
Jeśli to mam być zestaw stereo to odpuść sobie amplitunery kina domowego - czyli jednak na wzmacniacz mam patrzeć ?
Tak jak napisał Wojtek, na wzmacniacz stereo z kolumnami. Amplituner nie będzie Ci potrzebny a za te same pieniądze kupisz lepszy wzmacniacz.
Wojtek pisze:
09 cze 2022, 12:38
@Piterski:
TV ma wyjścia RCA więc spoko :)
Nie każdy model niestety je posiada (kolega się tak naciął ostatnio) ale można sobie z tym poradzić za niewielka kwotę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#27

Post autor: Winylowa »

Tak, 3tys na wzmacniacz i kolumny. Im mniej tym lepiej... Powierzchnia około 25 mkw, to pokój z otwartą kuchnią więc dźwięk się rozchodzi.
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#28

Post autor: jogurteq »

Wojtek pisze:
09 cze 2022, 09:15
Współczuję
Nie ma czego współczuć. W stereo ampli gra dobrze, lecz prawie każdy wzmak stereo go zdeklasuje w muzyce.

Co do pre to sprecyzuję. Przy ampli zmiany pre dawały znikome różnice przez to, że ampli mimo wszystko koryguje barwę dźwięku. Dlatego wbudowane pre w zupełności wystarcza gdyż gra poprawnie i może się podobać.
Wojtek pisze:
09 cze 2022, 09:15
3k
Za nowy dałem 2k. Używane kosztują tyle samo niestety. Lepiej dołożyć troszkę i z onkyo kupić coś z serii RZ. Lepiej sobie radzą w stereo, a w kd to inna bajka. A u mnie niestety mały przestój, ale powolutku coś zmieniam.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#29

Post autor: Mawis »

Winylowa pisze:
09 cze 2022, 12:57
Tak
No to juz kawal budżetu. To teraz musisz podzielic sobie tę kwote i zadać pytanie w odpowiednich działach. Powodzenia!
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1171
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#30

Post autor: Piterski »

jogurteq pisze:
09 cze 2022, 13:01
Lepiej dołożyć troszkę i z onkyo kupić coś z serii RZ. Lepiej sobie radzą w stereo, a w kd to inna bajka. A u mnie niestety mały przestój, ale powolutku coś zmieniam.
Moim zdaniem to działanie bez sensu kiedy koleżanka nie zamierza budować systemu kina domowego. Jedyne czego bym nie wykluczył to marki Onkyo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ