Wzmacniacz czy amplituner

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Wzmacniacz czy amplituner

#1

Post autor: Winylowa »

Cześć, potrzebuje porady i wsparcia 😔. Poczytałam wcześniejsze wpisy ale trudno w takiej ilości tematów znaleźć to, czego szukam. Dopiero zaczynam swoją przygodę z gramofonem więc pytania pewnie będą wydawać się amatorskie, ale cóż...
Posiadam gramofon sony Ps-lx300usb, z wbudowanym przeciwzmacniaczem. Pewnie lepszy były z osobnym przeciwzmacniaczem ale jedt, jaki jest. Potrzebuję zakupić kolumny, wzmacniacz bądź amplutuner. I moje pytanie... Co powinnam kupić? Jedni radzą że wzmacniacz, inni że właśnie amplituner. Dodam, że z czasem może i zakupie dvd bo obecne mam uszkodzone. Chciałabym zarówno winyle, jak i tv słuchać przez głośniki. Wyjście z tv mam hdmi i cinch. Proszę pomóżcie.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6689
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#2

Post autor: konrads0 »

W Twoim przypadku amplituner kina domowego wydaje się optymalnym rozwiązaniem. A jak wciągnie Ciebie winyl, to kupisz kolejny gramofon, wzmacniacz i kolumny....
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#3

Post autor: Winylowa »

No ok... A jakie amplitunery kina domowego warte są polecenia? Czego najlepiej szukać ?
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6689
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#4

Post autor: konrads0 »

Ja nie używam, tak więc nie pomogę. Istotny jest budżet jaki chcesz przeznaczyć na ten cel.
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#5

Post autor: Winylowa »

3 tys., przeglądam właśnie ale nie trafilam na taki, by miał wejście phono do gramofonu
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4735
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#6

Post autor: Mawis »

A nie lepiej ulamek tej kwoty przeznaczyc na wzmaka z phono? A za reszte sobie kupic zestaw kina domowego jak juz musisz je miec? Nie znam sie na KD, posiadam co prawda takowe ale ono nie ma wejscia phono. Zakladam ze takie są. Aczkolwiek nie wydaje mi sie zeby mialy je na dobrym poziomie. Ale moge się mylic.
Przeszukaj watki o wzmacniaczach/ampli w różnych kategoriach cenowych i cos wybierz. A potem sobie kup KD :D
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#7

Post autor: Wojtek »

Jak potrzebne minimum klocków i do tego wsparcie z TV no to jednak ampli KD trzeba jakieś wziąć. Jakie? Szczerze nie wiem, większość w tym budżecie pewnie będzie reprezentowała podobny poziom. Jakaś Yamaha, Pioneer czy inny Denon.

Nie skupiałbym się w ogóle na phono wbudowane w ampli KD bo nie będzie lepszej jakości niż to co wbudowane w Sony. Raczej myślałbym o osobnym przedwzmacniaczu jako pudełko niezależne od gramofony czy ampli.

Wzmacniacz stereo połączony z gramofonem i telewizorem - też OK, ale pewnie dobrze by było jakby miał pilota? Chociaż niekoniecznie, bo z TV można regulować głośność przecież. No to jeśli ma być stereo i niekoniecznie z pilotem to można myśleć nawet o czymś fajnym z epoki, z wbudowanym phono wysokiej klasy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#8

Post autor: Winylowa »

Wojtek pisze:
08 cze 2022, 18:10
Jak potrzebne minimum klocków i do tego wsparcie z TV no to jednak ampli KD trzeba jakieś wziąć. Jakie? Szczerze nie wiem, większość w tym budżecie pewnie będzie reprezentowała podobny poziom. Jakaś Yamaha, Pioneer czy inny Denon.

Nie skupiałbym się w ogóle na phono wbudowane w ampli KD bo nie będzie lepszej jakości niż to co wbudowane w Sony. Raczej myślałbym o osobnym przedwzmacniaczu jako pudełko niezależne od gramofony czy ampli.

Wzmacniacz stereo połączony z gramofonem i telewizorem - też OK, ale pewnie dobrze by było jakby miał pilota? Chociaż niekoniecznie, bo z TV można regulować głośność przecież. No to jeśli ma być stereo i niekoniecznie z pilotem to można myśleć nawet o czymś fajnym z epoki, z wbudowanym phono wysokiej klasy.

Raczej myślałbym o osobnym przedwzmacniaczu jako pudełko niezależne od gramofony czy ampli.-ale mój gramofon ma wbudowany, to nie będzie przeszkadzać ten dodatkowy? Zadziała to?
Winylowa
Posty: 32
Rejestracja: 07 cze 2022, 22:38

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#9

Post autor: Winylowa »

Wojtek pisze:
08 cze 2022, 18:10
Jak potrzebne minimum klocków i do tego wsparcie z TV no to jednak ampli KD trzeba jakieś wziąć. Jakie? Szczerze nie wiem, większość w tym budżecie pewnie będzie reprezentowała podobny poziom. Jakaś Yamaha, Pioneer czy inny Denon.

Nie skupiałbym się w ogóle na phono wbudowane w ampli KD bo nie będzie lepszej jakości niż to co wbudowane w Sony. Raczej myślałbym o osobnym przedwzmacniaczu jako pudełko niezależne od gramofony czy ampli.

Wzmacniacz stereo połączony z gramofonem i telewizorem - też OK, ale pewnie dobrze by było jakby miał pilota? Chociaż niekoniecznie, bo z TV można regulować głośność przecież. No to jeśli ma być stereo i niekoniecznie z pilotem to można myśleć nawet o czymś fajnym z epoki, z wbudowanym phono wysokiej klasy.

Wzmacniacz stereo połączony z gramofonem i telewizorem - też OK,- nie upieram się by teraz byl odtwarzać dvd. Bardziej zależy mi by słuchać winyli i by dźwięk z tv szedł przez głośniki, by lepsze brzmienie było a nie te "puste" z tv
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#10

Post autor: Wojtek »

Winylowa pisze:
08 cze 2022, 18:27
ale mój gramofon ma wbudowany, to nie będzie przeszkadzać ten dodatkowy? Zadziała to?
Przedwzmacniacz phono w gramofonie można wyłączyć. Nawet trzeba to zrobić jeśli chcesz korzystać z zewnętrznego phono :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#11

Post autor: jogurteq »

Ogólnie mając aktualnie amplituner, zewnętrzny preamp jest zbędny. Niestety wejścia analogowe pomimo trybu Direct czy Pure audio nadal są raczej przetwarzane poprzez procesor dźwięku. Zmiana przedwzmacniacza na inny nie wpływa znacząco na brzmienie. Ogólnie pre w amplitunerach kd moim zdaniem są na dość przyzwoitym poziomie.
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#12

Post autor: Wojtek »

OK tylko Twój ampli jogurteq nie kosztuje do 3k.
jogurteq pisze:
08 cze 2022, 19:44
Zmiana przedwzmacniacza na inny nie wpływa znacząco na brzmienie. Ogólnie pre w amplitunerach kd moim zdaniem są na dość przyzwoitym poziomie.
Współczuję toru w takim razie skoro nie słyszysz różnicy przy zmianie preampa, no chyba że próbowałeś tylko z jakimś jednym tańszym :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#13

Post autor: Ryszard13 »

W gramofonach które posiadają wbudowany przedwzmacniacz,a chcemy podłączyć zewnętrzny przedwzmacniacz i poczuć różnicę w dźwięku,
należy odłączyć kabelki ramienia od płytki przedwzmacniacza w gramofonie i bezpośrednio podłączyć do wyjściowych kabli sygnałowych z gramofonu,samo wyłączenie zanotowanym wyłącznikiem w gramofonie nie za bardzo polepszy dźwięk poprzez podłączenie zewnętrznego przedwzmacniacza.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41586
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#14

Post autor: Wojtek »

Nie ma co komplikować, koleżanka najwyżej kiedyś zmieni sobie gramofon na lepszy ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Ryszard13
Posty: 594
Rejestracja: 09 sty 2022, 11:53
Gramofon: Dual601,701,Denon57l
Lokalizacja: Lublin

Re: Wzmacniacz czy amplituner

#15

Post autor: Ryszard13 »

Ale kolega ma teraz problem ,może później zarzuci temat gramofonu.
Tym bardziej że w jego gramofonie nie ma możliwości odłączenia przedwzmacniacza jest wpięty na stałe,szkoda że się nie poradził przed zakupem gramofonu.
ODPOWIEDZ