Pro-ject Tube Box S2

Żeby nie było za cicho
tomek.b166
Posty: 20
Rejestracja: 22 paź 2022, 17:59

Re: Pro-ject Tube Box S2

#16

Post autor: tomek.b166 »

Wkładka to AT VM95SH.

Nie wydam 3000 zł na MC.

IFi, Cambridge, Iskra, PJ. Zapisywałem sobie wrażenia z odsłuchów. No i został PJ. Mam już dość testów. Można dostać świra i wpaść w szał zakupowy.

Nie chodzi o odwagę. To co widzę nawet w swojej rodzinie trochę niepokoi. Wiele osób jest zafiksowanych na swoim sprzęcie wydając niemałe pieniądze. Widziałem sprzętowy wyścig mojego brata z mężem kuzynki. Nie jest to moja droga i prowadzi do wielu nieporozumień a czasami i nieświadomych złośliwości na zasadzie bo mnie stać a ciebie nie. To że u mnie PJ najlepiej zgrał się z systemem nie oznacza to że u kogoś innego nawet przy tym samym sprzęcie będzie tak samo. To co usłyszałem to bardzo subiektywne odczucia, starałem się to robić bez żadnych polepszaczy nastroju, aczkolwiek po ostatecznym wyborze pozwoliłem sobie na więcej.
tomek.b166
Posty: 20
Rejestracja: 22 paź 2022, 17:59

Re: Pro-ject Tube Box S2

#17

Post autor: tomek.b166 »

Lampki na podstawkach wyglądają w nim tak. Osłonki mają usunięty górny pierścień ale wszystkie dystanse. Ochrona przed ciekawskimi dziećmi lubiącymi regulować gramofon i wsadzać paluszki gdzie nie potrzeba...
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15139
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Pro-ject Tube Box S2

#18

Post autor: darkman »

Fajnie to wygląda, dystanse skąd brałeś? Lampyelektronowe.pl ?
Też lubię coś poprawić :orcs-cheers: po swojemu.
32lysy
Posty: 472
Rejestracja: 02 sty 2017, 02:21
Gramofon: Technics D202, Q202
Lokalizacja: Szczecin

Re: Pro-ject Tube Box S2

#19

Post autor: 32lysy »

Porównywałeś te przedwzmacniacze bezpośrednio czy brałeś na testy jeden po drugim ? Zaintrygowałeś mnie na tyle że postaram się zdobyć na testy tego lampiaczka i porównać bezpośrednio z iskrą.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41574
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pro-ject Tube Box S2

#20

Post autor: Wojtek »

tomek.b166 pisze:
06 gru 2022, 00:07
Wkładka to AT VM95SH.
Czyli fajna igła dławiona przez biedny generator :morda:
Pomyśl kiedyś o wyższej serii AT (tak wiem, drożej).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
tomek.b166
Posty: 20
Rejestracja: 22 paź 2022, 17:59

Re: Pro-ject Tube Box S2

#21

Post autor: tomek.b166 »

To są orginalne osłonki i dystanse, nie zamontowałem tej 3 z otworem o mniejszej średnicy

Przedwzmacniacze brałem po kolei, niestety z pewnym odstępem czasu ze względu na system dyżurów i szkołę dzieci. Wrażenia z odsłuchów zapisywałem. Jak dla mnie istotny był odbiór fortepianu, wokali w jazzie muzyce dawnej.

AT VM95SH kupiłem w całości i są zamontowane do innej główki. Zamieniałem same igły i jak dla mnie wychodzi na to że jest różnica jakościowa pomiędzy przetwornikami. Ta kupiona z SH gra lepiej. Może to wynikać z innej masy główki z wkładką i igłą co wpływa na rezonans i wyważenie układu ramienia. Ale dla mnie to już za wysoka szkoła jazdy.
ODPOWIEDZ