Co dalej z AT-LPW40WN?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
silny
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2022, 12:10

Co dalej z AT-LPW40WN?

#1

Post autor: silny »

Witam, to mój pierwszy post. Posiadam Audio-Technika AT-LPW40WN, podłączyłem go bezpośrednio do monitorów Mackie MR624. Planuję ulepszyć zestaw. Jestem laikiem i byłbym wdzięczny za podpowiedzi. Myślę w pierwszej kolejności o przedwzmacniaczu. Chciałbym mieć możliwość regulacji głośności odtwarzanych płyt, bo w tym momencie muszę sięgać z tyłu monitorów i regulować każdy z osobna. Da się to jakoś zrobić, aby było wygodniej? Czy wystarczy przedwzmacniacz? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#2

Post autor: darkman »

Jeśli to monitory aktywne to ja mam Bowersy wpięte w Focusrite Scarlet i to załatwia sprawę. Tyle, że używam tego do nagrywania instrumentów i mirofonów pod gitary.
Przedwzmacniacz wystarczy ale taki combo + RIAA, np Kenwood (C-2 - w tej chwili nie pamiętam modelu, bo późno już..

Pewniej najlepiej jak sobie skompletujesz zestaw Stereo HiFi po prostu do gramofonu.

edit: typu C2, Basi C2 miałem na myśli, poprawione
Ostatnio zmieniony 12 sty 2022, 09:20 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1892
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#3

Post autor: Jaculek »

silny pisze:
11 sty 2022, 20:29
Czy wystarczy przedwzmacniacz?
Typowo gramofonowy nie. Takie nie mają regulacji poziomu sygnału wyjściowego o jakiej (jak mi się wydaje) myślisz.
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
silny
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2022, 12:10

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#4

Post autor: silny »

Jaculek pisze:
12 sty 2022, 07:29
silny pisze:
11 sty 2022, 20:29
Czy wystarczy przedwzmacniacz?
Typowo gramofonowy nie. Takie nie mają regulacji poziomu sygnału wyjściowego o jakiej (jak mi się wydaje) myślisz.
A ten?
https://audio.com.pl/testy/stereo/przed ... o-phono-v2
silny
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2022, 12:10

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#5

Post autor: silny »

darkman pisze:
12 sty 2022, 00:10
Jeśli to monitory aktywne to ja mam Bowersy wpięte w Focusrite Scarlet i to załatwia sprawę. Tyle, że używam tego do nagrywania instrumentów i mirofonów pod gitary.
Przedwzmacniacz wystarczy ale taki combo + RIAA, np Kenwood (C-2 - w tej chwili nie pamiętam modelu, bo późno już..

Pewniej najlepiej jak sobie skompletujesz zestaw Stereo HiFi po prostu do gramofonu.

edit: typu C2, Basi C2 miałem na myśli, poprawione
No mam Focusrite Scarlett, ale niestety Solo, więc nie mam wejść audio. Mógłbyś dać przyład takiego zestawu HiFi do gramofonu?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#6

Post autor: darkman »

Nie, ja nie używam do gramofonu tylko studyjnie (laptop,MD, dysk przenośny).
Do gramofonu wg mnie najlepiej na głośnikach aktywnych zrobić sobie zestaw HiFi: głośniki, gramofon, przedwzmacniacz zintegrowany (zawierający opcję phonostage).
Istnieją takie zestawy w przyrodzie na wysokiej klasy głośnikach aktywnych np Gibsona.
To najlepsze rozwiązanie dla Ciebie.
Jakość będzie zależała od samych głośników i preampu, no bo coś je musi napędzić i tu kłania się ich potencjał.

Oczywiście inne źródła też do tego zaimplementujesz (CD,MD i co tam chcesz). Do nagrywania i obróbki dźwięku. To po prostu odrębne stanowisko u mnie, a gramofon mam w innym zestawie i nawet pomieszczeniu.

Natomiast możesz zastosować prawdopodobnie sam phonostage DJ - gramofon, i głośniki - choć tu potrzebne będą zdaje się jakieś przejściówki (sam DJ jest b.tanim urządzeniem) tu raczej chłopaki pomogą - bo już nie pamiętam jak to w nim jest, ale o ile pamiętam obsługuje też mikrofon/?.
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1892
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#7

Post autor: Jaculek »

silny pisze:
12 sty 2022, 17:39
A ten?
https://audio.com.pl/testy/stereo/przed ... o-phono-v2
Też nie. On ma tylko płynną regulację wzmocnienia ale nie da się mocno wyciszyć sygnału (minimalne wzmocnienie 34dB)
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
silny
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2022, 12:10

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#8

Post autor: silny »

Darkman@
A czy taki przedwzmacniacz zintegrowany z phono podniesie mi jakość brzmienia odtwarzanych płyt, w porównaniu z wbudowanym w gramofon wzmacniaczem? Bo głównie chodzi o poprawę brzmienia, a potencjometr głośności jest tylko dodatkiem. No i fajnie jakby taki przedwzmacniacz dawał dalszą możliwość rozbudowy systemu o lepszą wkładkę w przyszłości. Masz jakieś przykłady takich przedwzmacniaczy? A może do typowego gramofonowego przedwzmacniacza mógłbym dokupić coś jeszcze, żeby móc regulować głośność?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#9

Post autor: Wojtek »

Kup sobie wzmacniacz zintegrowany i monitory pasywne, a aktywne na opyl albo na opał.

Alternatywnie kupujesz klasyczny przedwzmacniacz, przykładowo: https://allegrolokalnie.pl/oferta/przed ... d-basic-c1
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#10

Post autor: darkman »

silny pisze:
12 sty 2022, 19:37
A czy taki przedwzmacniacz zintegrowany z phono podniesie mi jakość brzmienia odtwarzanych płyt, w porównaniu z wbudowanym w gramofon wzmacniaczem
Tak zdecydowanie.
tylko, że Twój gramofon nie posiada wzmacniacza ("wzmacniacz" masz w głośnikach aktywnych) tylko wbudowany phono preamp.

[Gramofon AT-LPW40WN posiada wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy, który można wyłączyć w sytuacji, gdy zdecydujemy się skorzystać z zewnętrznego przedwzmacniacza. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć AT-LPW40WN bezpośrednio do pary aktywnych głośników i cieszyć się ciepłym brzmieniem winylowej płyty. Wystarczy skorzystać z odpowiedniego przełącznika na obudowie gramofonu].

No na przeszkodzie jak wiemy stoi to, że niewygodnie jest regulować Vol głośników z tyłu monitorów oraz to, że gdy obrabiasz pliki muzyczne via Focusrite to vol jest OK, a gdy chcesz posłuchać płyty to jest za cicho na tym samy ustawieniu Vol głośników.


silny pisze:
12 sty 2022, 19:37
No i fajnie jakby taki przedwzmacniacz dawał dalszą możliwość rozbudowy systemu o lepszą wkładkę w przyszłości.
Tak. Daje.
silny pisze:
12 sty 2022, 19:37
Masz jakieś przykłady takich przedwzmacniaczy?
Tak. Podałem Ci w pierwszym swoim poście Kenwood
= C2, a drugi podał @Wojtek C-1.
silny pisze:
12 sty 2022, 19:37
A może do typowego gramofonowego przedwzmacniacza mógłbym dokupić coś jeszcze, żeby móc regulować głośność?
No tak - integrę (czyli wzmacnacz zintegrowany), ale wtedy monitory zostawiasz jako zestaw biurkowy pod Focusrite z komputerem itd..a budujesz osobny zestaw hifi pod inne głośniki (nie wzmacniane własnym zasilaniem-aktywne) tylko normalne paczki pasywne czyli zwykłe lub aż zwykłe (kwestia budżetu).

Bo tak to tylko nakupujesz w fQę gadgetów i nic z tego nie będzie jakościowo. Najlepsze rozwiązanie to zestaw HiFi do gramofonu.
silny
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2022, 12:10

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#11

Post autor: silny »

darkman@
Tak, wiem, przedwzmacniacz mam w gramofonie, literówka. No ta opcja z Kenwood C2 wydaje się ciekawa. Ale to tylko rynek wtórny wchodzi w grę? Czym się sugerować, żeby bubla nie kupić?
Czy Kenwood C2 to to samo co Kenwood Basic C2?
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15149
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#12

Post autor: darkman »

Dobrze by było gdybyś miał możliwość przesłuchania tego sprzętu. Poszukaj w swojej lokalizacji lub okolicy. Zadzwoń do sprzedawcy i niech Ci poopowiada, zrób zastrzeżenie gwarancyjne. Może się da gdzieś wypożyczyć?
Dobrze, byłoby sprawdzić czy Tobie odpowiada taki upgrade do sprzętu.

Raczej tylko wtórny, to dość cenione modele w swoim czasie z szerokim zakresem dopasowania, już nie produkowane.
C2-BC2 raczej to samo.
Oczywiście.. no cóż truizm, ale zalecałbym daleko idącą ostrożność.
silny
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2022, 12:10

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#13

Post autor: silny »

OK, dziękuję Panowie za pomoc.

Edit:
A może jest coś nowego, godnego polecenia w tym kierunku?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#14

Post autor: Wojtek »

silny pisze:
13 sty 2022, 20:19
A może jest coś nowego, godnego polecenia w tym kierunku?
A masz sporo więcej kasy do wydania?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
silny
Posty: 13
Rejestracja: 08 sty 2022, 12:10

Re: Co dalej z AT-LPW40WN?

#15

Post autor: silny »

Wojtek pisze:
13 sty 2022, 23:07
silny pisze:
13 sty 2022, 20:19
A może jest coś nowego, godnego polecenia w tym kierunku?
A masz sporo więcej kasy do wydania?
Zalezy ile to sporo. Tak orientacyjnie jaka kwota wchodzi w gre?
ODPOWIEDZ