YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

Żeby nie było za cicho
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#16

Post autor: robiz »

Szczerze mówiąc to pierwszy człon tego zdania jest chyba równy temu drugiemu ("słaby preamp" = Vivanco, "super hiper wkładka" = wkładka za 5000 zł), ale mogę się mylić :)
Fakt , wyszło troche słabo.. ;)
A kto może sobie na to pozwolić to pewnie, niech ma wszystkie ogniwa na tym samym pułapie.
Tu akurat sie muszę z Toba zgodzić.
Jak ja nie lubię tego typu dywagacji... prawie jak przy gadaniu o kablach albo old vs. new ;)
i następny punkt w którym przyznam racje..

Coś duzo tych wspólnych punktów, no ale fakt chciałem się dowiedzieć czegoś o tym " chińczyku " a wyszła dość jałowa dyskusja

robiz
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#17

Post autor: JacK »

To ja mam pomysła aby nie było jałowej dyskusji :idea: robiz jak tylko znajdziesz jakiś przedwzmacniacz wyraźnie lepszy od CA nabyty w podobnej cenie to koniecznie napisz jaki to jest, z miłą chęcią pójdę w Twoje ślady nabywając właśnie taki. Mnie choć bardzo się starałem wypożyczając tych kilka dostępnych w sklepach niestety się to nie udało.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#18

Post autor: ahaja »

Takie budżetowe phono pre to w znakomitej większości to samo. Prosta aplikacja z datasheet danego układu. Nie ma znaczenia czy weźmiemy tu Nad'a , Kambodżę czy innego Grahama, czy kuriozum Grado. Oglądajcie klocki nie tylko z zewnątrz ale i od wewnątrz - podobieństwa.

Kiedyś czytałem recenzję kilku prostych phono pre. Każdy grał inaczej wg opisywacza ... najśmieszniejsze było to, że był to ten sam preamp tylko w innych obudowach i pod innymi nazwami ... :-))

Kambodża może zagrać dużo lepiej ale trzeba się napocić - jest wielki wątek o tym na vinylengine. Zasilanie zmienione, strategiczne elementy.

Nie jest tak, że tylko wkładka ma dla dźwięku znaczenie. Nie wyobrażam sobie słuchania na np Technicsie 1210 i 2MBronze na byle preampiku. 40-50% dźwięku i informacji jest wtedy w sferze fantazji i domysłów ... a powinno to docierać do ucha. ;-)
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#19

Post autor: robiz »

robiz jak tylko znajdziesz jakiś przedwzmacniacz wyraźnie lepszy od CA nabyty w podobnej cenie to koniecznie napisz jaki to jest, z miłą chęcią pójdę w Twoje ślady nabywając właśnie taki.
Masz to u mnie !
Nie jest tak, że tylko wkładka ma dla dźwięku znaczenie. Nie wyobrażam sobie słuchania na np Technicsie 1210 i 2MBronze na byle preampiku. 40-50% dźwięku i informacji jest wtedy w sferze fantazji i domysłów ... a powinno to docierać do ucha. ;-)
No i racja !

robiz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#20

Post autor: Wojtek »

ahaja pisze:Nie jest tak, że tylko wkładka ma dla dźwięku znaczenie.
Tego akurat chyba nikt nie dysputuje :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

Re: YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#21

Post autor: robiz »

JacK pisze:To ja mam pomysła aby nie było jałowej dyskusji :idea: robiz jak tylko znajdziesz jakiś przedwzmacniacz wyraźnie lepszy od CA nabyty w podobnej cenie to koniecznie napisz jaki to jest, z miłą chęcią pójdę w Twoje ślady nabywając właśnie taki. Mnie choć bardzo się starałem wypożyczając tych kilka dostępnych w sklepach niestety się to nie udało.

Jest dość poważna szansa , że testowany własnie teraz u mnie pre sprawdzi sie. Pro-Ject Phono Box SE. W okolicach CA 640 cenowo miesci sie uzywany i taki własnie odsłuchuje. Moge powiedzieć , że we wszystkich aspektach przyniósł znaczaca poprawe w stosunku do CA 540. Przynajmniej słuchając go od 3 dni, mam takie wrażenie.

robiz
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#22

Post autor: Wojtek »

No to super :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#23

Post autor: JacK »

robiz pisze: Jest dość poważna szansa , że testowany własnie teraz u mnie pre sprawdzi sie. Pro-Ject Phono Box SE. W okolicach CA 640 cenowo miesci sie uzywany i taki własnie odsłuchuje. Moge powiedzieć , że we wszystkich aspektach przyniósł znaczaca poprawe w stosunku do CA 540. Przynajmniej słuchając go od 3 dni, mam takie wrażenie.
robiz

Słuchasz pierwszej czy drugiej wersji tego phono box-a SE ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
robiz
Posty: 49
Rejestracja: 20 cze 2011, 12:27
Lokalizacja: zgierz

YAQIN MS-11B, ktos coś słyszał ?

#24

Post autor: robiz »

Mam tą pierwszą z akrylową płyta przednią i obudową przypominająca radiator.

Zaraz minie tydzień testowania i chyba pre zostanie u mnie na dłużej : )

robiz
ODPOWIEDZ