Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
wiktorsam
Posty: 302
Rejestracja: 06 lis 2010, 18:52

Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#1

Post autor: wiktorsam »

Witam
W piątek na kanale ReduktorSzumu na yt pojawił się film dotyczący jego nowego projektu - przedwzmacniacza RIAA opartego o lampy:
https://www.youtube.com/watch?v=PUURf_npNZQ
Chciałbym zapytać o wasze zdanie na temat tego pre. Oczywiście pewnie nikt go jeszcze nie słuchał, ale może już ktoś wyrazi swoją opinię na temat samej konstrukcji? Cena wydaje się atrakcyjna :)
sony ps-x75, shure V15 V SAS, Audio-technica AT20SLa, at30e, empire 4000d III, shiit mani, Hypex Ncore nc252mp, DAC topping dx7 pro
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#2

Post autor: chudy_b »

Zastanawiam się nad montażem jednego egzemplarza. Tyle że jest mi on raczej do niczego nie potrzebny. Może wejdę w jakąś kooperację z kimś, kto zechce sfinansować operację, a w zamian dostanie darmowy montaż? Są chętni? To na razie nie wiążąca propozycja.
szczepan_def
Posty: 805
Rejestracja: 28 sty 2017, 14:25
Gramofon: DUAL 455

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#3

Post autor: szczepan_def »

900pln wydaje się normalnie z PCB nie ma nic za darmo, wiadomo że można taniej na "Tekle", + jeszcze jakiś garnitur trzeba doliczyć... :mrgreen:
Too many tubes, too little time...
Latro
Posty: 1923
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#4

Post autor: Latro »

Do zestawu trzeba doliczyć obudowę czyli...300-400zł...?
Mam w domu na testach Shure (na dwie lampy) i EAR od Marka, a tu jeszcze jedna zagwozdka :doh:
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#5

Post autor: koscidogitary »

chudy_b pisze:
15 gru 2019, 13:05
darmowy montaż
Mi też nie jest potrzebny, ale jak bym miał jakiś nagły przypływ gotówki, gdzieś w lutym, to pomyślę. Też bez żadnych zobowiązań na razie.
Ten pre od Reduktora jest o tyle dobry, że ma stabilizowane żarzenie a do tego płynną regulację wzmocnienia.
Ostatnio zmieniony 25 gru 2019, 10:52 przez koscidogitary, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#6

Post autor: koscidogitary »

Latro pisze:
15 gru 2019, 15:24
EAR od Marka
Daj namiar na wątek, jeśli był, bo nie mogę znaleźć.
Napisz ze dwa zdania więcej o co chodzi.
Pozdro
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#7

Post autor: ahaja »

Ma tłumienie sygnału potencjometrem - nie ma płynnej regulacji wzmocnienia, bo to nie to samo.
Awatar użytkownika
koscidogitary
Posty: 1335
Rejestracja: 23 cze 2017, 13:20
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#8

Post autor: koscidogitary »

ahaja pisze:
25 gru 2019, 18:02
tłumienie
No tak, racja...
Latro
Posty: 1923
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#9

Post autor: Latro »

koscidogitary pisze:
25 gru 2019, 10:51
o co chodzi.
Z tym, że narazie nie mam Marantza.
viewtopic.php?f=65&t=10865
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Obserwator
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2016, 20:53
Gramofon: Sony PS-X75
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#10

Post autor: Obserwator »

Złożyłem niedawno ten przedzmacniacz. Gram nim już prawie trzy tygodnie. Końcówka mocy to też lampiak - Rogue Audio Cronus Magnum. Źródło to Soniacz PS-X75 z Nagaoka MP-100.

Gra to zadziwiająco dobrze i jest to godne uwagi w dzisiajszym świecie audio voodoo moim zdaniem. W zasadzie bez dodatkowego strojenia bije na głowę kilka nietanich (ok. 1000/1500 PLN) przedwzmacniaczy jakie testowałem.
Złożyłem go bo lubię sobie w wolnej chwili podłubać i przypomnieć jak się trzyma lutownice w ręce, ale efekt końcowy mnie totalnie zaskoczył. In plus oczywiście.

Jak ktoś ma zacięcie i lubi podłubać to szczerze polecam. Przedwzmacniacz jeszcze nie ma obudowy dlatego póki co trzmam go na zwykłej desce i dwóch kątownikach pomalowanych na czarno.

Tak się to prezentuje: https://preamp.131852845033523165.publi ... rSzumu.jpg

No i poza tym, radość jak się samemu odpali i "nie spali" jest bezcenna i nie do przeliczenia na gotówkę :-)
Awatar użytkownika
Jaculek
Posty: 1893
Rejestracja: 27 cze 2012, 08:57
Gramofon: Dual 704, 721
Lokalizacja: Świętochłowice

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#11

Post autor: Jaculek »

Obserwator pisze:
18 sty 2020, 19:38
Gra to zadziwiająco dobrze i jest to godne uwagi
Która wersja lamp i potencjometru?
Obserwator pisze:
18 sty 2020, 19:38
Nagaoka MP-100
Myślę, że wkładka trochę ogranicza ten zestaw :think:
Analogowo Dual 704 & 721 + Shure V15III & Shure M75 & Dual M20E & Ortofon MC-20/Denon AU-320 >PreamP Dyskretniok MM DIY> DH-101>DH-220>Monitor Audio BX5/Beyerdynamic DT 880
Cyfrowo Arcam FMJ CD17 - DIY Mod & Yamaha WXAD-10
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10479
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#12

Post autor: Myszor »

Fajny projekt. Może się skuszę z ciekawości jak opracują jeszcze obudowę.
Obserwator pisze:
18 sty 2020, 19:38
W zasadzie bez dodatkowego strojenia bije na głowę kilka nietanich
Czyli jakich ?
Nie ma problemu z głośnikami basowymi ? Bo ta konstrukcja chyba nie ma filtru subsonicznego ?
Awatar użytkownika
MMarek
Posty: 4734
Rejestracja: 10 sie 2016, 09:08
Gramofon: DP-59L / PS-X50
Lokalizacja: śląskie

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#13

Post autor: MMarek »

Obserwator pisze:
18 sty 2020, 19:38
W zasadzie bez dodatkowego strojenia bije na głowę kilka nietanich (ok. 1000/1500 PLN) przedwzmacniaczy jakie testowałem.
Takie rzucenie tekstu "bije na głowę" bez przykładów to wiesz.... ;)
Ale skoro testowałeś - to chyba nie problem i ja poproszę o przykłady tych "pobitych".
wojtekf
Posty: 750
Rejestracja: 05 wrz 2018, 20:45

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#14

Post autor: wojtekf »

Obserwator pisze:
18 sty 2020, 19:38
W zasadzie bez dodatkowego strojenia bije na głowę kilka nietanich (ok. 1000/1500 PLN) przedwzmacniaczy jakie testowałem.
Też chętnie usłyszę, jakie przedwzmacniacze „pobił”. 1000-1500 PLN to jeszcze nie są „nietanie przedwzmacniacze” :mrgreen:
The story so far:
In the beginning the Universe was created.
This has made a lot of people very angry and been widely regarded as a bad move.

― Douglas Adams, The Restaurant at the End of the Universe
gyro4841
Posty: 845
Rejestracja: 13 mar 2020, 12:30
Gramofon: Saba PSP 910

Re: Przedwzmacniacz lampowy by Reduktor Szumu

#15

Post autor: gyro4841 »

Witam.
Jak to mówią, apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po złożeniu gramofonu i przerobieniu pokoju "do słuchania" - (córka nagrywa tam covery piosenek - zatem dysponuje monitorami aktywnymi m-audio bx8, podłoczyłem wzmacniacz słuchawkowy klon lehmannaudio - jako preamp, a do niego przedwzmacniacz - jakiś chiński klon dual mono). Gra to... Na moje ucho dobrze ale....
Chciałem zasmakować lampy i...
- nie chce burzyć sytemu tj. kolumn już nie wymienię, ani nie wstawię wzmacniacza lampowego... Na to szanowna małżonka z córką nie wyraża zgody, zatem padło na przedwzmacniacz i... pierwsze dwa podobają mi się ponieważ mają "potencjometr głośności" zatem nie bardzo ingeruje w poustawiane parametry monitorów odsłuchowych - tylko potencjometrem w preapie reguluje natężenie dźwięku - tak jak teraz robię to za pomocą wzmacniacza słuchawkowego ... Mam nadzieję że wiecie o co mi chodzi.
Teraz pytania:
1. Czy ten przedwzmacniacz wart jest uwagi? Czy lepiej sobie odpuścić bo za taką kasę ok 1kpln to się nie opłaca (budowa obudowy we własnym zakresie)?
2. Czy zainteresować się z alliexpresu np. little bear t11 - tańszy preamp tylko tam jest transformator zwykły tj nie troidalny ale na zachodnich forach bardzo go chwalą tj preamp i dzielnie modifikuja. Ten preamp podoba mi się bo ma przeliczniki na lampy 12ax7(jak dobrze czytałem ecc 83) lub 6n2?
3. Czy zainteresować się innymi preampami zbudowanymi na projektach ear 834 (sądzę że koszt wykonania będzie w okolicach 1kpln).
4 czy wogole odpuścić sobie przedwzmacniacz lampowy bo mając takie monitory odsłuchowe to.... Lipny interes.
Za wszystkie uwagi i spostrzeżenia będę wdzięczny.
Ps.
Istnieje również taka opcja że tego preampa umieszcze w drugim torze audio tj. podepne pod amplituner Yamaha rs700 i "normalne" glosniki - które kiedyś będę mógł wymienić 😄.
Lenco L78
Thorens TD 126 MK III Electronic -> Yamaha RS700 -> AudioCrystal
Thorens TD 126 MK III Electronic -> GA-31 -> AVT5392 -> ITT Hyperion H3-75
Yamaha WXD10 -> Triodowy wzmacniacz OTL/Burson Soloist SL MKII -> AKG K712
ODPOWIEDZ