Lenco L-81 - wzmacniacz czy przedwzmacniacz

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
czarnaporzeczka
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 17:57

Lenco L-81 - wzmacniacz czy przedwzmacniacz

#1

Post autor: czarnaporzeczka »

Witam!
Posiadam gramofon Lenco L-81 który ma jak wiem wbudowany preamp...
I teraz jako laik zastanawiam się czy (żeby lepiej grał na lepszych głośnikach) sprawić sobie wzmacniacz.

Do tego zachodzę w głowę czy powinien być to wzmacniacz czy przedwzmacniacz (mam na myśli lepszy niż wbudowany).

I czy po kupnie preampa muszę jeszcze sprawić sobie wzmacniacz dodatkowo ?

Tutaj pojawia się kolejne pytanie: czym sugerować się przy wyborze wzmacniacza ?
Nie zależy mi jakoś wielce na mocy ale na jakości dźwięku,

jeszcze pytanko klucz:
Czy luxman lv-90 bedzie dobrym wyborem ?

Chodzi mi tu o kwestie podlaczenia.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41585
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Lenco L-81 - wzmacniacz czy przedwzmacniacz

#2

Post autor: Wojtek »

Jeśli zamierzasz przyszłościowo sprawić sobie jakieś lepsze głośniki to ogółem będzie potrzebny wzmacniacz tak czy siak.

Rola przedwzmacniacza gramofonowego sprowadza się tylko do tego, żeby sygnał z wkładki gramofonowej sprowadzić do postaci liniowej.
Tak więc sam przedwzmacniacz nie jest wzmacniaczem takim co by napędził kolumny :)

U Ciebie dodatkowo jest sytuacja taka, że twój gramofon ma wbudowany preamp i najprawdopodobniej nie jest to funkcjonalność, którą dałoby się wyłączyć, po to by np. skorzystać z jakiegoś lepszego preampa (wbudowanego w wzmacniacz np.).

Tak więc, skoro i tak nie masz wyboru i musisz skorzystać z przedwzmacniacza wbudowanego w Lenco to... problem wydaje mi się być o tyle prostszy ;)

Krótko mówiąc: celuj w wzmacniacze.
czarnaporzeczka pisze:Tutaj pojawia się kolejne pytanie: czym sugerować się przy wyborze wzmacniacza ?
Nie zależy mi jakoś wielce na mocy ale na jakości dźwięku,
Yyy... temat rzeka, aż nie wiem co powiedzieć. Może wyglądem?
czarnaporzeczka pisze:Czy luxman lv-90 bedzie dobrym wyborem ?
Zależy za jaką kasę, ale ogółem jest to bardzo średni wzmacniacz. To nie jest typowa jakość Luxmana :)

Wymyśl sobie jakiś budżet na wydatek i podczep się pod jakiś stosowny wątek zakupowy tutaj: http://www.winyl.net/viewforum.php?f=47
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
czarnaporzeczka
Posty: 7
Rejestracja: 28 gru 2011, 17:57

Lenco L-81 - wzmacniacz czy przedwzmacniacz

#3

Post autor: czarnaporzeczka »

Serdecznie dziękuje za wyczerpująca odpowiedz! :-)
Budżet jak wiadomo chciałbym ścinać ile wlezie choć z drugiej strony myśl o inwestycji w brzmienie obija się o uszy.

Jak człowiek pomyśli o następnych zakupach jak kolumny, zmiana standardowej wkładki budżet jest jak guma :P

W każdym razie bardzo dziękuje!
ODPOWIEDZ