Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#16

Post autor: darkman »

sponaa pisze:
01 kwie 2019, 17:45
zrobiłem sobie właśnie takiego klona na podstawie wytycznych pana Les Carpentera
Bardzo ładne wykonanie. Brawo.
sponaa pisze:
01 kwie 2019, 17:45
okresy ochronne w wędkarstwie to dla mnie czarna magia
No ale, że ryba psuje się od ogona to zapewne słyszałeś jak i ja, bo to też cała moja wiedza o wędkarstwie.
Z tego choćby powodu warto było ogłosić hasło " Nie strzelać do pianisty.. w ciemno", com uczynił ;)
DIY to trochę inny kierunek. Wykonanie bardzo piękne, aż się chce posłuchać.
Taihenwarui pisze:
01 kwie 2019, 19:20
Nie znam sie tez na innych sprzetach z Chin ale po budowie tego Yaqina i roznicy dzwieku po przerobce, wyraznie widac, ze jest niedopracowany.
No tak, pewnie z tego się też bierze założenie i sama idea o modyfikacji. Przy cenie zakupu np an Aliex rzędu około 7stówek już z dostawą, trudno się spodziewać wysokiej jakości. Za tyle nie ma nawet nowego Azura CA, a żeby było w temacie bardziej porównawczo, to hybrid PJ z buforem też kosztuje więcej zdaje się i nie bardzo da się z nim zrobić cokolwiek. Nie wiem jaka jest wartość modu u Lesa ale pewnie doliczając ową wartość i tak wychodzi przyzwoicie i sensownie. Zwłaszcza jeśli już się posiada model wyjściowy.
Pytaniem jest, czy ma sens kupowanie Yaqin MS-23B po to zrobić mod? Moim zdanie nie ma. Natomiast niewątpliwie warto się pokusić o DIY w kierunku prezentacji Sponaa@

W istocie jeśli by dostać Yaqin MS-23B jakoś tanio z drugiej ręki z myślą o mod, to pewnie warto. Bo kto ciekawemu zabroni?
Jakoś tanio z drugiej ręki = połowa ceny. Więcej nie, bo za sumę z modem są już ciekwasze konstrukcje DIY w kraju i na lepszych komponentach.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15097
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#17

Post autor: darkman »

BlackDevil pisze:
31 mar 2019, 17:05
darkman pisze: ↑
31 mar 2019, 11:25
300B kupuje się poniżej 5k

Szacun Darek cena adekwatna do tego co jest w środku 8-)
Devilu jeszcze jedno, bo umknęło. No nie ustaliliśmy warunków brzegowych. Czyli semantyka jak zwykle. Warto to wyjaśnić.
Hm, no pewnie za samo powietrze to sporo :-), ale Ty piszesz o budowie, a ja o podaży.
Co innego jeśli budujesz (choć jak sam wiesz, gdy pozbierać konkretne komponenty do diy, to i cena nie jest z bajki - jakość kosztuje). Co innego jeśli sprzedajesz i co innego jeśli chcesz kupić, a zwłaszcza to właśnie. To tak napisałem, zgodzisz się zapewne, by potencjalny czytelnik miał jasność co do niuansów wywodów (naszych).
Ja się w ogóle nie odnoszę do jakości użytych komponentów bo tu na 100% nie ma różnicy zdań między nami. Tego 845 da się kupić właśnie za taką cenę, może minimalnie powyżej 5k. To co pokazują pobieżnie google, to matrix.
Słyszałem go ale bardzo przypadkowo i w niekomfortowych warunkach (amsterdamskie targi jakieś audio), a że były tam dużo ciekawsze klocki, to jakoś tylko odnotowałem fakt, że gra i wygląda spoko. Pewnie kiedyś trafi mi się okazja do posłuchania bardziej wybiórczego z dedykacją, ale też jakoś dodam nie bez kozery - nie palę się, żeby aż tak, choć chętnie słucham każdego klocka jeśli tylko pora. Zresztą domyślam się, że zagrałoby to całkiem fajnie w moim torze i z moją muzyką. Pewności mieć nie mogę, rzecz jasna.
BlackDevil pisze:
31 mar 2019, 17:05
845 z tej serii to ten co według producenta oddaje więcej mocy niż pobiera z sieci :lol:
Wierzę z założenia i bez wątpliwości. Jednak zapewne jest to kategoria mierzalna. Może warto to wykonać. Co tam Chińczyk napisał w parametrach.. no wiesz jak to z opisami producentów. Bywa różnie.
To tyle ku woli lub gwoli jak kto woli w sensie uzupełnienia.
Awatar użytkownika
BlackDevil
Posty: 658
Rejestracja: 12 gru 2017, 19:48
Gramofon: S600

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#18

Post autor: BlackDevil »

darkman pisze:
02 kwie 2019, 12:49
Devilu jeszcze jedno, bo umknęło. No nie ustaliliśmy warunków brzegowych. Czyli semantyka jak zwykle. Warto to wyjaśnić.
Hm, no pewnie za samo powietrze to sporo :-), ale Ty piszesz o budowie, a ja o podaży.
Racja ceny które podałeś są adekwatne do wartości samego produktu ja bym po prostu więcej za to nie dał :) w tej cenie jestem wstanie to zrobić ale nie sprzedać :lol:
darkman pisze:
02 kwie 2019, 12:49
Co innego jeśli budujesz (choć jak sam wiesz, gdy pozbierać konkretne komponenty do diy, to i cena nie jest z bajki - jakość kosztuje). Co innego jeśli sprzedajesz i co innego jeśli chcesz kupić, a zwłaszcza to właśnie. To tak napisałem, zgodzisz się zapewne, by potencjalny czytelnik miał jasność co do niuansów wywodów (naszych).
Jasna sprawa że się zgadzam ;)
darkman pisze:
02 kwie 2019, 12:49
Ja się w ogóle nie odnoszę do jakości użytych komponentów bo tu na 100% nie ma różnicy zdań między nami. Tego 845 da się kupić właśnie za taką cenę, może minimalnie powyżej 5k. To co pokazują pobieżnie google, to matrix.
Nie szperałem za dokładnie :text-google: wyskoczyły ceny z matrix-a stąd wysunąłem takie a nie inne wnioski ty podałeś ich wartość rzeczywistą i dobrze bo handlarze szukają frajerów ,a dzięki temu może komuś się pod kopułą rozjaśni :scared-eek:
darkman pisze:
02 kwie 2019, 12:49
Słyszałem go ale bardzo przypadkowo i w niekomfortowych warunkach (amsterdamskie targi jakieś audio), a że były tam dużo ciekawsze klocki, to jakoś tylko odnotowałem fakt, że gra i wygląda spoko.
Wygląda ok :)
darkman pisze:
02 kwie 2019, 12:49
Pewnie kiedyś trafi mi się okazja do posłuchania bardziej wybiórczego z dedykacją, ale też jakoś dodam nie bez kozery - nie palę się, żeby aż tak, choć chętnie słucham każdego klocka jeśli tylko pora. Zresztą domyślam się, że zagrałoby to całkiem fajnie w moim torze i z moją muzyką. Pewności mieć nie mogę, rzecz jasna.
Rewelacji bym się nie spodziewał :?
darkman pisze:
02 kwie 2019, 12:49
Wierzę z założenia i bez wątpliwości. Jednak zapewne jest to kategoria mierzalna. Może warto to wykonać. Co tam Chińczyk napisał w parametrach.. no wiesz jak to z opisami producentów. Bywa różnie.
To tyle ku woli lub gwoli jak kto woli w sensie uzupełnienia.
Pewnie że można ale ja go nie kupię ani nie wypożyczę, dlaczego? (a dlatego że na testach wydajnościowych pewno by się skończył :lol: ).
Kiedyś zrobiłem teścik lamp chińskich i radzieckich wypadło to ciekawie , lampki chińskie z natury nie lubią pracować z parametrami nominalnymi :shock: (wrócę jeszcze do tego 845 , owa lampka może oddać około 23W mocy ciągłej w układzie SE ale nie chińska stąd też rzecz jasna wzmacniacz LM845 oddaję mniej niż 15W na kanał (przy tych parametrach może grać dookoła zegara przy 23W żywotność spadnie o jakieś 60%) to mu nie grozi bo musiałby mieć dwa trafa po 300W :lol: .
Dobra teścik , a więc lampka chińska przy parametrach nominalnych pracowała ok 1h(się skończyła) :cry: , radziecka uciągnęła 45% więcej mocy niż maksimum podane przez producenta anody zrobiły się czerwone :twisted: po trzech godzinach wzrosły zniekształcenia więc dałem sobie na luz (lampa się nie spaliła)
:shock:
ps. 300B można zbudować za 3,5-4k ale obudowa taka sobie i części jak w chińczyku :lol: , więc ten LM za mniej niż 5k to jest ok :roll:
Kazekage
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2019, 16:11

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#19

Post autor: Kazekage »

Witam
Zakupiłem ostatnio przedwzmacniacz Yaqin MS-23B do posiadanego wzmacniacza MS 30L.Na razie jestem nawet zadowolony z przedwzmacniacza ale trafiłem właśnie na ten wątek,jeśli naprawdę jest tak duża poprawa to może warto zainwestować w modyfikacje.Przeglądałem PDF dotyczącego tego modu i nie wiem czy udało by mi się samemu go zrobić.Szukałem też samej płytki o której Pan wspomniał ale nie mogę znaleźć,może źle szukam.Jeśli można to poprosiłbym o jakieś informacje dotyczące tego modu,gdzie szukać,co zrobić itp.Na lampy przeszedłem bardzo niedawno bo jakieś pół roku wcześniej i chciałbym wyciągnąć z nich więcej tym bardziej że z chińczyków można.Będę wdzięczny za każde podpowiedzi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Taihenwarui
Posty: 1007
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:25
Gramofon: Thorens TD 150 MK2
Lokalizacja: JuKej

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#20

Post autor: Taihenwarui »

https://www.facebook.com/groups/2190058531057439/
Zerknij tutaj, jak nie masz FB to moze warto zalozyc tylko dla tej grupy. Samuli Selin, on chyba robi gotowe plytki.
Kazekage
Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2019, 16:11

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#21

Post autor: Kazekage »

Dzięki za info,poszperam na FB
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#22

Post autor: MISSE »

z modyfikacjami zawsze jest pewne ale :geek:


jeśli coś zrobisz na plus i wydasz x-kasy to już ciężko będzie to coś sprzedać nawet za cenę przed modem

lub nikt lub prawie nikt nie chcę grzebanego sprzętu :think:
zbyszek1982
Posty: 5029
Rejestracja: 31 gru 2012, 19:11

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#23

Post autor: zbyszek1982 »

Bardzo słuszna uwaga :morda:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41492
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#24

Post autor: Wojtek »

Jeden kolega z giełdy by tu mocno dysputował :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zukzukzuk
Posty: 92
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:48
Lokalizacja: okolice Leszna Wlkp.

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#25

Post autor: zukzukzuk »

I podyskutuje raz jeszcze...
Zupełnie przypadkowo na ten wpis trafiłem. I sądzę, że na 99% Wojtek pije do mnie.

Przypomnę więc, że wg mnie (i nie tylko), wymiana oryginalnego potencjometru (li tylko), sterowanego pilotem, na sterowanie ręczne typu "shunt" - nie jest żadną modyfikacją sprzętu.
Nie są zmieniane, dodawane ani odejmowane, żadne elektroniczne elementy w tor dźwiękowy (jak to robią nagminnie "mistrzowie" modyfikacji), mogące mieć wpływ na zmianę brzmienia. Owszem - sprzęt jest tak czuły. że okazuje się, iż w zależności od zastosowanych rezystorów w potencjometrze, otrzymujemy jednak nieco różne brzmienia.
Nie mniej, założenie "lepszego potencjometru", wpływa bardzo korzystnie na aspekty soniczne urządzenia (szczegół, powietrze, plany, przestrzeń).
Nie ma powrotu do oryginalnego potencjometru. To "brzmieniowo" - bez sensu.
Lecz, jak chcesz (i się zdecydujesz) - wyciągam drabinkę i jest z powrotem oruginał urządzenia.

Myślałem, że dla Ciebie to jasne..

To nie jest sprzęt grzebany. A jeśli się upierasz, to wskaż mi 30-letnie urządzenie, które nie było nigdy otwierane (choćby do przeglądu)?

Swoją drogą, ciekawym jakie zdanie w tej sprawie ma Marek?
Jacek
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1449
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yaqin MS-23B 'LesBox' mod

#26

Post autor: wydra »

MISSE pisze:
22 maja 2019, 20:46
z modyfikacjami zawsze jest pewne ale :geek:


jeśli coś zrobisz na plus i wydasz x-kasy to już ciężko będzie to coś sprzedać nawet za cenę przed modem

lub nikt lub prawie nikt nie chcę grzebanego sprzętu :think:
Chyba że modyfikacja jest sygnowana jakimś znanym nazwiskiem, wtedy może być nawet droższe urządzenie
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ