SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

Żeby nie było za cicho
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#31

Post autor: blispx »

Na jedno wychodzi ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#32

Post autor: P4R4D0X »

Nie bardzo, bo jak mnie za pół roku najdzie na MC, to bedę móżdzył od nowa, bo czegoś braknie?
Wolę rozwiązania, które również ten aspekt uwzględnią...
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15114
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#33

Post autor: darkman »

Trochę to jednak podejście zza węgła by nie powiedzieć, że od tyłu.
Tak na prawdę to do końca nie wiadomo co masz w tym Rotelu? Z mojego punktu widzenia przydałby się Tobie dobry phonostage i tyle. Reszta to droga. Nie unikniesz jej, a jazda na skróty nie zawsze się udaje nawet terenówką. Twój Rotel, to jednak tylko SUV, choć ładny. Sprzęgło wiskotyczne to zdecydowanie nie jest skrzynia redukcyjna. BTW, wiem, bo mam obie. :mrgreen:

p.s. istota SUT tkwi w przełożeniu, a zatem wynikowo dobieramy go pod określone wkładki. Co prawda da się w szerokiej gamie, ale bywają wykluczenia.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#34

Post autor: ahaja »

Może się zdarzyć, że spasuje się ta przyszła (bo nie wiadomo jaka ma być) wkładka MC z SUT'em - bo też nie wiadomo jaki on będzie. Ale może się również nie spasować - kwestia impedancji, było o tym na forum, warto poczytać.

Nie warto kupować tanich, a na pewno nie jakiś wydumek do mikrofonów.

Jak już to jakiś np Lundahl z 2 lub 3 odczepami, by zwiększyć jego możliwości.

Czy SUT zmieni dźwięk? Ano tak. Pokoloruje mniej lub bardziej w zależności na ile poprawnie jest spasowany z wkładką.
Jak masz np nieduże monitory to może się spodobać bułka na basie, ale jak masz jakieś solidne paczki z dużymi basowcami, to kontroli w dole się nie spodziewaj.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#35

Post autor: Myszor »

Uuuu niedobry ahaja antyszczepionkowiec :)
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#36

Post autor: Biogon »

ahaja pisze:
13 mar 2019, 20:59
ale jak masz jakieś solidne paczki z dużymi basowcami, to kontroli w dole się nie spodziewaj.
eeeee..... niekoniecznie. Roman jak dostał SUT-a (Ortofona) to nadal pięknie się odzywa na dole, jak by nie było na dość duuużych paczkach. SUT nic nie pokolorował tylko dodał dużo przestrzeni do przekazu. Uzależniłem się. Gdy spróbowałem Romana puścić na gołym Pre (M1 VINL) to już tak zjawiskowo nie było, szybko włączyłem SUT-a z powrotem w tor. Oczywiście wszystko zależy od konfiguracji. U mnie MC zgrało się bardzo dobrze z SUT i z PRE.
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#37

Post autor: ahaja »

Wiem, wiem, ze niedobry ... ;-)

Ja mam po prostu pewne oczekiwania i to co napisałem to efekt jaki wylazł po porównaniach kilku Lundahli z sekcjami pre MC.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#38

Post autor: Wojtek »

P4R4D0X, myśl o preampie czy SUT'cie jak już będziesz chciał kupić jakąś MC LO, OK?
Bo tak to faktycznie wszelkie rozważania mają dzisiaj dość mało sensu z aspektu zakupowego - co najwyżej można sobie pogaworzyć i poteoretyzować.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#39

Post autor: P4R4D0X »

Kurcze, problem w tym, ze phonostage już jest mi potrzebne, obecnie dwa drapaki przypadają na jedno wejście we wzmaku. Upierdliwość.
Poza tym, warto docenić dobry gramiak i wkładkę dobrym pre....tak myślę.
Tylko nie wiem którą drogą pójść, szukać dobrego pre z obsługą MM/MC LO czy w podobnych pieniądzach (zakładam) jeszcze lepszego pre do MM, a jak się pojawi na horyzoncie konkretna wkladka MC to wtedy kombinowac z doborem SUT?
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#40

Post autor: Biogon »

P4R4D0X pisze:
14 mar 2019, 10:58
Tylko nie wiem którą drogą pójść, szukać dobrego pre z obsługą MM/MC LO czy w podobnych pieniądzach (zakładam) jeszcze lepszego pre do MM, a jak się pojawi na horyzoncie konkretna wkladka MC to wtedy kombinowac z doborem SUT?
IMO, kup sobie porządny pre MM/MC, taki w którym będziesz mógł zmieniać parametry. Jak już zdecydujesz się potem na jakąś MC pod swoje ramię to wtedy możesz pomyśleć o eksperymentach z SUT. Inaczej to będzie takie rzeźbienie od dupy strony...
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6380
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#41

Post autor: Regsoft »

P4R4D0X pisze:
13 mar 2019, 16:23
za jak najmniejsze monetki
P4R4D0X pisze:
14 mar 2019, 10:58
dwa drapaki przypadają na jedno wejście we wzmaku
P4R4D0X pisze:
14 mar 2019, 10:58
Upierdliwość
Wdech - wydech. 3x. Pomyśl chwilę. Poczytaj co Koledzy napisali.
To nie jest etap rozważania SUT (który dobierasz do konkretnej wkładki).
:roll:

Być może w tej chwili potrzebujesz jedynie czegoś takiego:
https://www.conrad.pl/p/przelacznik-swi ... ty-1435392
https://www.conrad.pl/p/przelacznik-swi ... ty-1435390
https://www.conrad.pl/p/switch-audio-ci ... ty-1435386
:?

W drugim etapie przemyśl zewnętrzny PRE MM/MC do którego podepniesz oba gramofony (ew. drugi na Rotelu).
Potem być może czas na wkładkę MC.
Jeśli pojawi się nadwyżka budżetowa to być może sięgniesz po SUT (osobiście polecam).
Ale taki który najlepiej pasuje do Twojej wkładki (i niekoniecznie wielowejściowy).
8-)
P4R4D0X
Posty: 95
Rejestracja: 02 wrz 2015, 11:28

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#42

Post autor: P4R4D0X »

Hehe...dzieki.
Zaczyna mi się to w całość składać...poszukam zatem dobrego pre, z dużą możliwością ustawień.
Jak go braknie do jakiejś MC LO, będę się zastanawiał co dalej...
P.S. Przełącznik chwilowo da komfort, to fakt :).
QL-Y66F,SL-6,RX-505,SN-6170,RCD991EA,RC995/RB990, mały revelator + węglowa 18-tka od SS w betonie
MISSE
Posty: 1651
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#43

Post autor: MISSE »

ahaja pisze:
13 mar 2019, 22:47
Wiem, wiem, ze niedobry ...

Ja mam po prostu pewne oczekiwania i to co napisałem to efekt jaki wylazł po porównaniach kilku Lundahli z sekcjami pre MC.
Krzychu wie za dużo, ale wiedzą się dzieli chętnie więc nie bójcie się pytać. :clap:

Tylko jakie sensowne pytanie ułożyć ??? :oops: bogaci producenci do każdej (podkreślam do każdej) wkładki posiadają osobny SUT.
Na desce testowej zawsze sut i wkładka MC to komplet. Schody zaczynają się kiedy wkładka kosztuje 10k, a dedykowany SUT x4(10kx4)


Dla tego niema uniwersalnych SUT do wszystkiego, nawet jak mają tyle odczepów jak MC30(Ortofon).

Przykład Verto (SUT ortofona) jest przeznaczona do Kontrapunktów. Czy inne wkładki zagrają z nim??? pewno tak. Jak??? no o tym przekonajcie się sami.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#44

Post autor: Myszor »

Znajomy co ma pierdyliard wkładek mc, używa z lubością denona au-s1 i bardzo sobie chwali że nie musi budy podnosić i się z ustawieniami w pre babrać przy każdej zmianie wkładki. Pewnie inna sprawa to barwienie (fajne lub nie) dzwięku.
Ahaja to purysta więc najchętniej by wkładkę przyczepił od razu do husarii ale się nie da :lol:
Kupię kiedyś tego denona z ciekawości by obczaić o co kaman.
Awatar użytkownika
wydra
Posty: 1450
Rejestracja: 01 sty 2015, 19:32
Gramofon: Lenco L236
Lokalizacja: Warszawa

Re: SUT + MM pre lub MM/MC pre - co lepsze ?

#45

Post autor: wydra »

Dobrze rowniez wiedziec ze nastawy pre MM wplywaja na parametry SUTa bo sa transformowane, takze warto miec pre MM z nastawami roznymi glownie rezystancji bo ich zmiana wplywa na brzmienie transformatora. Pewnie glownie sa strojone one do rezystancji wejsciowej preampu 47k.
Analog:
Lenco L236 /CEC MC20,AT95EX,AT120E/ Buphono MC/MM
Marantz PM80MK2
DENON DR-M22
Cyfra:
Mytek Brooklyn DAC/ADC
DENON AVR 3803
DENON DCD 655

Instrukcja BUphono
https://drive.google.com/file/d/1C97HQF ... sp=sharing
ODPOWIEDZ