Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
metallsnow
Posty: 1563
Rejestracja: 25 paź 2016, 20:26
Gramofon: Wega 301P

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#16

Post autor: metallsnow »

Kurde, ale najprostsza sprawa...
Krótkie kable od gramofonu do preampa (masa też ;) ) a te długie to od pre do kina.
I poszukaj czegoś lepszego :D Mrówek dobrze radzi :D
Wega Modul 301P+ADCQLM/AT13EaV/OM10, Sony TA-F570ES, Akai CD-62, JVC TD-X502, Pioneer N-30AE, Onkyo T-4270, Heco TE 1200
Marantz PM-45, Sony MDS-JE520, Summit Exclusive RF550 i pecet
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#17

Post autor: Franz »

metallsnow pisze:
15 lut 2018, 09:37
Kurde, ale najprostsza sprawa...
Krótkie kable od gramofonu do preampa (masa też ;) ) a te długie to od pre do kina.
I poszukaj czegoś lepszego :D Mrówek dobrze radzi :D
Akurat zrobiłem odwrotnie :) Jak wróce z roboty dzisiaj to podłączę odwrotnie i zobacze czy coś się zmieniło. kumpel ma analoga to jeszcze sprawdzę u niego czy nie będzie tego bzyczenia.
amrowek pisze:
14 lut 2018, 23:35
jvc ax333 i duala cr5900 dostaniesz w cenie 200 pln i będzie to lepsiejsze rozwiązanie , czym mniej po drodze rożnych rzeczy tym lepiej
Wolałbym, szczerze powiedziawszy, nie kupować specjalnie wzmacniacza do gramofonu jak mam ten amplituner, bo nie podłącze tych samych głośników do dwóch wzmacniaczy :/ Przedwzmacniacz do tego ampli co mam jest raczej koniecznością. Może jakiś inny przedwzmacniacz ?
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#18

Post autor: kriss »

Jak ma być nie drogo to Art Dj Pre II.
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#19

Post autor: Franz »

Odwróciłem system, podpiąłem VIVANCO krótkim kablem do gramofonu, nakręciłem kabelek od uziemienia do śrubki na obudowie, długi kabel poszedł od przedwzmacniacza do amplitunera i jest elegancko [przynajmniej na ile pozwala to urządzenie...] Bzyczeć i buczeć przestało. Dziękuję serdecznie za pomoc.

Jedna jeszcze sprawa, generalnie gra to wszystko dosyć cicho. Czy ewentualna zmiana tego przedwzmacniacza na, chociażby ten polecony wyżej, powinna poprawić głośność ?
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#20

Post autor: kriss »

Nie wiem jak gra Vivanco, ale to w zasadzie jest jeden z najtańszych preampow więc nie ma co za wiele oczekiwać.
Art Dj grał dość głośno, dodatkowo ma pokrętło Gain wiec można troszkę wzmocnić sygnał. Jest to takie minimum polecane na forum, pod względem, że gra już całkiem nieźle i do tej kwoty ciężko o coś lepszego z zewnętrznych przedwzmacniaczy. Miałem , słuchałem, bylo naprawdę dobrze jak za takie pieniądze.
Myślę ze ArtDj zjada tego Vivanco pod każdym względem.
Ostatnio zmieniony 15 lut 2018, 19:08 przez kriss, łącznie zmieniany 1 raz.
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#21

Post autor: Franz »

Juz zalicytowałem jakiś niby prawie nowy ;) Ale chodziło mi głównie o to, czy faktycznie zmiana tego preampa coś da w kwestii tej głośności. Natomiast, skoro mówisz, że tak to zrobię podmiankę. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#22

Post autor: Wojtek »

Franz pisze:
15 lut 2018, 17:20
Jedna jeszcze sprawa, generalnie gra to wszystko dosyć cicho. Czy ewentualna zmiana tego przedwzmacniacza na, chociażby ten polecony wyżej, powinna poprawić głośność ?
Zawsze będzie ciszej względem urządzeń liniowych - jeśli o to Tobie chodzi.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#23

Post autor: Franz »

Wydaje mi się, że różnica jest dosyć spora. Na ten przykład dźwięki z komputera, na poziomie 10 słychać tak samo głośno z gramofonu dopiero na poziomie 20. Rozumiem, że różnica będzie zawsze, nie wiem tylko czy aż taka duża to norma. A im bardziej rozkręcę potencjometr tym bardziej słychać jakieś szumy. Teoretycznie nie było jakoś super źle, tylko ciekawi mnie, czy lepszy przedwzmacniacz coś w tej kwestii zmieni ?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10454
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#24

Post autor: Myszor »

Tak.
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#25

Post autor: Franz »

Tak tylko informacyjnie piszę, przyszedł Art DJ Pre II i szczerze powiedziawszy, nie widzę ogromnej różnicy... No ale jednak pare dni minęło, ja też jakiegoś wybitnego słuchu nie mam. Okiem laika, jest raczej to samo. W każdym razie to co chciałem można powiedzieć, że osiągnąłem. Dziękuję bardzo za pomoc.

Krótkie podsumowanie jakby ktoś miał podobny problem:

Wszystko gra dobrze w takim układzie: Krótki kabel RCA z gramofonu do przedwzmacniacza, potem długi kabel RCA z przedwzmacniacza do amplitunera. Kabelek od uziemienia z gramofonu przyczepiony do obudowy przedwzmacniacza. Lekkie szumy słychać tylko przy bardziej rozkręconym potencjometrze [ale to raczej normalne]
Jurczyk
Posty: 52
Rejestracja: 26 maja 2014, 17:01
Gramofon: ITT 606
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#26

Post autor: Jurczyk »

Mam ten sam problem z buczeniem, a raczej miałem bo parę dni temu strzeliła mi końcówka mocy we wzmacniaczu i teraz już nie buczy. W zasadzie teraz nie słyszę byczenia ani muzyki. Buczenie to wina wzmacniacza, mam go na wszystkich gramofonach. Przyczyną może być zły przewód. U mnie jest dość długi bo ma z 8m i to tu upatruję problem. Ale mam większy problem z którym nie wiem jak się uporać. Podczas odtwarzania płyt czasami znika mi jeden kanał. Nie ma reguły w czasie. Znika po dziesięciu minutach grania albo po trzech godzinach. Testowane z trzema wzmacniaczami i dzieje się to w dwóch gramofonach na trzech nowych wkładkach, przewód 1m. Zauważyłem: jak znika mi ten jeden kanał powraca gdy wyciągnę na chwilę wtyczkę zasilania od gramofonu albo odczepię na chwilę uziemienie od gramofonu.

Wzmacniacze. Kenwood KA 7020, Dual CV440, Kraus KPA 100
Gramofony Scharp rp 1500, Beogram 1000,
Wkładki AT110, AT120, Shure M97
Franz
Posty: 14
Rejestracja: 20 sty 2018, 16:40

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#27

Post autor: Franz »

U mnie buczenie zniknęło jak podłączyłem uziemienie do przedwzmacniacza, więc wydaje mi się, że to może być trochę inny przypadek.
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#28

Post autor: Latro »

Ja mam inny problem w Kenwoodzie po przełączeniu selektora na phono przy większej głośności słychać szum i to nawet bez podłączonego gramofonu, a jak podłączę gramofon np. pod phono 1 to gdy przełączę na phono 2 słychać muzykę z gramofonu. Nie wiem czy to wina wadliwego, wyrobionego już selektora czy coś w przedwzamku szwankuje?
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41547
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#29

Post autor: Wojtek »

Latro pisze:
08 lip 2018, 18:23
to gdy przełączę na phono 2 słychać muzykę z gramofonu
Głośno czy bardzo cicho?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Latro
Posty: 1919
Rejestracja: 12 sty 2015, 19:09
Gramofon: Technics SL1300
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Buczenie/syczenie/bzyczenie ?

#30

Post autor: Latro »

Wojtek pisze:
08 lip 2018, 23:05
Głośno czy bardzo cicho?
Że bardzo cicho tobym nie powiedział, jest dosyć głośne przebicie
Muzyka, TV Republika i styka :dance:

https://vm.tiktok.com/ZGe5n3X84/
ODPOWIEDZ