Przedwzmacniacz mc + wkładka

Żeby nie było za cicho
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#16

Post autor: JacK »

Dzięki za linki, ciekawy materiał do przeanalizowania.
Jak byś mógł to wskaż jeszcze jakiś model(e) seryjnie produkowanego przedwzmacniacza mc który zgodnie z Twoją wiedzą będzie odpowiednim partnerem dla wkładki OC9.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#17

Post autor: ahaja »

To dość trudne ze względu na budżet. Nie, że to bardzo mała kwota, tylko producenci oferują shit za takie pieniądze - nie jest to warte tych cen.

Warto by poszukać czegoś używanego ale z wyższej półki. Ale do tego trzeba się przekonać.
Pre phono albo gra albo nie gra - nie ma z reuły takiej obawy jak w przypadku wzmacniaczy, które mogą być popalone, skatowane etc.

Lehmann Audio, Aqvox, Treshold, Yamaha, Nakamichi.

I niekoniecznie u nas w kraju gdzie oferta jest śmieszna a ceny jeszcze bardziej ... ;-)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#18

Post autor: JacK »

ahaja pisze:To dość trudne ze względu na budżet.... )
Rozumiem ale załóżmy na chwilę że nie ma ograniczenia finansowego czyli tych 4000 zł. Co byś wybrał jako partnera dla wkładki OC9 z aktualnej nie shitowej oferty producentów.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Przedwzmacniacz mc + wkładka

#19

Post autor: ahaja »

Z nowych może coś z Musical Surroundings - Phonomena.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#20

Post autor: JacK »

Naszukałem się jakiegoś krajowego dystrybutora i chyba go nie ma. Więc i wypróbować się nie będzie dało. Kupowanie w ciemno przy takiej kwocie odpada. Jakieś jeszcze propozycje ? Co powiesz o primare ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#21

Post autor: ahaja »

Model R20 kiedyś wziąłem do porównań. Zagrał fajniej niż jakikolwiek PJ, równiej i z o niebo lepszym basem niż o dziwo lampa w wersji dual mono Linarta. Jako, że to starszy model to może się udać wyrwać taniej niż za 2900zł ... bo to cena lekko kosmiczna ;-).
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#22

Post autor: JacK »

Znalazłem też opinie redaktora Pacuły o tym sprzęcie:
http://www.highfidelity.pl/artykuly/0707/primare.html
Niestety nie można go zabrać na odsłuch bo już nie mają u dystrybutora. Może gdzieś w sklepach jeszcze jest, zadzwonie.
Teraz bez problemu można kupić model R32, niestety jeszcze droższy :( Ale może lepszy :geek: Sprawdzimy, bo to i tak jedyna propozycja.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#23

Post autor: ahaja »

Obrazek
Ma większą obudowę; ma ponoć inne trafo ... dalej odsunięte od elektroniki; reszta bardzo podobna ...
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#24

Post autor: JacK »

W przyszłym tygodniu jesteśmy umówieni na odsłuch :) Posłuchamy, zobaczymy...
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Przedwzmacniacz mc + wkładka

#25

Post autor: ahaja »

Jak kupisz to mogę ci podesłać coś do posłuchania i porównania ;-)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#26

Post autor: JacK »

Jutro mamy dostać tego R32 i będzie można posłuchać przez weekend. Twoja propozycja jest ciekawa tylko jak to logistycznie zorganizować ? Napisz PW. Wczoraj przeglądałem allegro i jest tam jedna propozycja DIY gdzie sprzedający powołuje się na Twojego nicka jako pomysłodawce sprzedawanego przedwzmacniacza. Masz z tym faktycznie coś wspólnego ?
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41592
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przedwzmacniacz mc + wkładka

#27

Post autor: Wojtek »

Tak. Ahaja projektuje i konstruuje preampy gramofonowe. Są dość spore wątki o tym na Audiostereo.

Biorąc pod uwagę taką perspektywę DIY, nie dziwne są jego opinie co do tego, że to co jest dostępne na rynku to prawie samo przepłacone gówno :)

Jednakże, od początku pisałeś jako głos cichociemnego znajomego, że DIY odpada, przez co sam ahaja nawet nie miał co tutaj proponować z własnych konstrukcji.
Zmiana podejścia kolegi?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ahaja
Posty: 1214
Rejestracja: 18 paź 2011, 15:11
Lokalizacja:

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#28

Post autor: ahaja »

Jak napisałem, to propozycja by sobie posłuchać wyśmiewanego DIY i porównać z firmowymi konstrukcjami. ;-)

Tak, to co znalazłem (takie w czarnej obudowie) to pierwsza wersja pre forumowego z tamtego zamówienia. Ten kolega teraz będzie grał na dual mono (NUDA).

Nie ma znaczenia, że ja coś zaprojektowałem czy też nie. Mam doświadczenie zestawienia tych konstrukcji z firmówkami - najdroższa w okolicach 20kzł (Audio Research PH7). Zatem wiem jak one grają, jakie mają ograniczenia. Nie są to tylko moje przemyślenia co do jakości preampów 6-10kzł ale wielu innych ludzi - wystarczy poszukać, poczytać.
Wkładki z jakimi je testowałem są z przedziału 150zł ... 6kzł. Na kilku doskonałych gramofonach.

Gdybym tego nie zrobił, nie miałbym prawa pisać o tym. To oczywiste.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#29

Post autor: JacK »

Wojtek pisze: Jednakże, od początku pisałeś jako głos cichociemnego znajomego, że DIY odpada, przez co sam ahaja nawet nie miał co tutaj proponować z własnych konstrukcji.
Zmiana podejścia kolegi?
Nie ma zmiany, może tylko budżet się trochę naciągnął. Kumpel kupuje tylko firmowe sprzęty bo często je zmienia, a firmówkę łatwiej jest odsprzedać. Jednakże ja nie robię tego tak często, kupuje sprzęt "na lata" więc czemu nie porównać firmowej konstrukcji z DIY jak jest taka możliwość. Może kiedyś i ja zmienie lokum i będzie więcej miejsca na kolejne zabawki, to wtedy pozyskana wiedza może się przydać :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Przedwzmacniacz mc + wkładka

#30

Post autor: JacK »

Posłuchałem tego R32. Patrząc przez pryzmat ceny to spodziewałem się jakiejś radykalnej zmiany, a tu nic takiego nie nastąpiło. Grało ładnie i tyle. Posłuchałem go u siebie z wkładką mm sumiko pearl. Codziennie słucham za pomocą też tej wkładki oraz przedwzmacniacza nad pp1 i też gra ładnie. Kurcze naprawdę nie wiem czego mam doszukiwać się w uzyskanym dźwięku aby to było aż tyle warte. R32 kosztuje dobrze ponad 3000 zł. mój tak z dziesięć razy mniej. Za tego R32 to trzeba chyba tyle zapłacić dlatego że zawiera dużo audiofilskiego powietrza bo skrzynka słusznych rozmiarów jest. W życiu bym się na niego nie zdecydował, no chyba żeby dużo mniej kosztował. Kumpel go jednak kupił bo uparł się na ten zestaw do wkładki mc. Cóż jego prawo, poza tym jest moim szefem ;)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ